MacBook Pro nie obudzi się, gdy zostanie ustawiony na innym śpiącym MacBooku Pro


15

Zauważyłem dzisiaj naprawdę dziwne zachowanie na moim MacBooku Pro.

Mam dwa z nich w pracy, 13-calowy koniec 2011 r. (Z którego rzadko korzystam) i 13-calowy początek 2011 r., W którym włożyłem dysk SSD (który jest moim głównym komputerem).

Tak więc MBP z końca 2011 r. Zwykle śpi, a początek 2011 r. (Z dyskiem SSD) jest na wierzchu. Zauważyłem jednak, że jeśli spróbuję obudzić MBP SSD (otwierając pokrywę), podczas gdy drugi pod nim śpi, mój MBP nie budzi się. Ale gdy tylko go podniosę, budzi się.

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy otwieram wieko, gdy MacBook siedzi na drugim. Jeśli obudzę to gdzie indziej, działa idealnie.

Nie wiem, czy to jasne, bo to trochę dziwne. To naprawdę nie jest problem, ale byłoby miło, gdyby ktoś mógł wyjaśnić tę tajemnicę (nadal, właściwie spędziłem trochę czasu, próbując zrozumieć, dlaczego się nie obudził, nawet zresetowałem SMC)

Pomyślałem o magnesie, który trzyma zamkniętą pokrywę, która mogłaby działać jak inteligentna osłona iPada, ale magnes nie wydaje się tak silny.


1
Jedynym sensownym wyjaśnieniem jest czujnik magnetyczny. To musi być to.
Tim B

Odpowiedzi:


13

To magnesy, nie są super mocne, ale wystarczająco mocne, aby mocno trzymać pokrywę. Czujnik magnetyczny jest prawdopodobnie nieco zbyt czuły. Aby potwierdzić tę hipotezę, możesz obrócić jeden z laptopów. Tak więc czujnik magnesu górnego znajduje się nad zawiasem dolnego.


2
Twoje przypuszczenia są prawidłowe i oficjalnie potwierdzone przez Apple: Magnesy w urządzeniach mogą powodować nieoczekiwany sen w komputerze
bispymusic

1
@bispymusic: Jak mówi twoje źródło: „Po ustawieniu w stos magnes na dolnym komputerze może aktywować przełącznik magnetyczny na górnym komputerze”.
user2482876,

Wow, więc to były magnesy. Dziękuję wszystkim!
Alexandre Blin,

Ułożyłem laptopy w stosy tydzień po tym, jak mój podstawowy przestał być objęty gwarancją i zaczęło się to dziać. Wystraszyłeś mnie!
bispymusic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.