Skrót ekranu blokady MBP bez spania?


69

Chciałbym nacisnąć kombinację klawiszy, aby przenieść komputer na ekran blokady. W systemie Windows skrótem był klawisz Windows + L. Na komputerze Mac naciskam CMD + ALT + Power, co wyłącza laptopa i powoduje jego uśpienie. Chcę po prostu przejść do ekranu blokady z włączonym monitorem.


2
Myślę, że to pytanie może pomóc.
Ashley,

Odpowiedzi:


83

High Sierra i wyżej (?)

Jak zwykle każda aktualizacja systemu coś zmienia. Teraz jest element Apple Menu control+ +, Qktóry blokuje ekran!

Sierra i niższe

Możesz dodać ekran blokady do paska menu.

 • W Spotlight ( + Space) wyszukajKeychain Access
 • Otwórz Preferencje ( + ,)
 • Zaznacz Show keychain status in menu barTo pokaże blokadę na pasku menu z opcjąLock Screen

  (Opcjonalny)

 • System Preferences> Keyboard> Keyboard ShortcutsLub KeyboardTab
 • W sekcji App Shortcutslub Application Shortcutsdodaj nowy element All Applicationsz tytułem menu Lock Screeni odpowiednim skrótem klawiaturowym. Przykład

W ten sposób nie musisz zmieniać limitu czasu wygaszacza ekranu i możesz zablokować maszynę podobnie jak w systemie Windows. Pamiętaj, że może być konieczne wylogowanie się i ponowne zalogowanie, aby zmiany wprowadzone w skrócie zaczęły obowiązywać.


1
Mały dodatek do Yosemite. Aby dodać skrót klawiaturowy jak w drugiej połowie odpowiedzi Hossa, przejdź do System Preferences-> Keyboard-> Shortcuts, kliknij App Shortcuts->, All Applicationsa następnie dodaj skrót klawiaturowy jak wyżej.
Ashutosh Jindal,

Dzięki, zaktualizowałem odpowiedź, aby uwzględnić zmianę języka między wersjami.
wyjazd

Niewielki błąd w pisaniu. „Pokaż status na pasku menu” powinien brzmieć „Pokaż status pęku kluczy na pasku menu”.
codevscolor

W zależności od wersji systemu operacyjnego Apple lubi nieznacznie zmieniać język między wydaniami. Jednak masz rację, począwszy od co najmniej 10.9 zmieniono go na „Pokaż status pęku kluczy na pasku menu”
hoss

Inną opcją, której używam, jest darmowy szybki program uruchamiający Alfred (bezpłatny), który zawiera polecenie Zablokuj. alfredapp.com
Taylor Edmiston

22

W końcu wymyśliłem, jak to zrobić:

pmset displaysleepnow

To faktycznie uśpi wyświetlacz bez zawieszania całej maszyny.

Niesamowite, jak trudno jest wymyślić, jak zrobić coś tak podstawowego.


3
@eveo jest to to samo, co control + shift + eject. Wyświetl uśpienie, ale nie uśpienie komputera.
cde

Mac OS X wydaje się mieć różne sposoby robienia wszystkiego, co jest trochę frustrujące. Chcę to polubić, ale jedną z ogromnych zalet systemu Windows jest posiadanie wspólnych interfejsów API dla wielu różnych rodzajów operacji (np. WMI, wskaźników wydajności itp.).
Trevor Sullivan

Czy istnieje odpowiednik dla MacBooka (który nie ma klucza wysuwania)? W moim Sierra 10.12.3 skrót Ctrl + Shift + Power powoduje uśpienie laptopa. Widzę to, ponieważ VPN się rozłącza. Nie dzieje się tak w przypadku „pmset Wyświetla wiadomość”.
Bogdan Calmac

Ponadto, aby można go było uruchomić za pomocą naciśnięcia klawisza, użyj Automatora do utworzenia usługi. Zrobiłem coś takiego: arstechnica.com/apple/2011/03/... Gdy już to zrobisz, możesz podać skrót w ustawieniach klawiatury. I oczywiście całkowicie nieintuicyjne. Musiałem zmienić konfigurację mojego MacBooka dwa razy i za każdym razem musiałem google go ponownie.
BHS

5

To jest teraz wbudowane w High Sierra.

Skrót klawiaturowy to CTRL+ +Q


3

Używam BetterTouchTool, aby to zrobić. Po pobraniu i uruchomieniu:

 1. Kliknij kartę „Klawiatura” i wybierz opcję „Globalne” w lewym panelu „Wybierz aplikację”
 2. Kliknij „+ Dodaj nowy skrót klawiaturowy” na dole listy skrótów
 3. Kliknij pole nagrywania „Skrót klawiaturowy” i przytrzymaj klawisze, których chcesz użyć dla skrótu, używam + L(który najbardziej przypomina klawisz Windows + L w systemach Windows)
 4. Kliknij menu „Trigger predefined action” i wybierz „Open application / file / script ...”
 5. Przejdź do /System/Library/Frameworks/Screensaver.framework/Versions/A/Resources i wybierz „ScreenSaverEngine.app” i kliknij „Otwórz”

Alternatywnie, zamiast kroków 4 i 5, kliknij menu rozwijane „Wyzwól predefiniowaną akcję” i wybierz „Blokuj ekran”, który blokuje ekran bez uruchamiania wygaszacza ekranu.

Teraz naciśnięcie + Luruchomi wygaszacz ekranu (i zablokuje komputer, pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z radą zawartą w odpowiedzi z @Buscar 웃 powyżej, aby wymagać hasła, gdy rozpocznie się wygaszacz ekranu lub tryb uśpienia wyświetlacza). Możesz także ustawić BetterTouchTool, aby uruchamiał się podczas uruchamiania komputera, dzięki czemu Twój skrót zawsze działa.


2

Po pierwsze, należy włączyć wymaganie hasła, gdy rozpocznie się wygaszacz ekranu lub uśpienie wyświetlacza.

Aby to zrobić, przejdź do

zrzut ekranu Bezpieczeństwo i prywatność> Ogólne

Teraz, gdy naciśniesz kombinację klawiszy control+ shift+ power( control+ shift+ w niektórych systemach), aby uśpić ekran, spowoduje to również jego zablokowanie.


1
Tak, nie chcę, żeby zaciemniał mój ekran i klawiaturę. Myślałem, że wyjaśniłem to w OP.
eveo

1

Cytując się na https://github.com/tjluoma/lockscreen :

 1. Pobierz i zainstaluj FastScripts (który jest bezpłatny dla maksymalnie 10 skrótów klawiaturowych)

 2. Pobierz i zainstaluj LockScreen.scpt i zapisz go w ~ / Library / Scripts / (może być konieczne utworzenie tego folderu, jeśli nie był wcześniej używany).

 3. Przypisz wybrany skrót klawiaturowy do LockScreen.scptpreferencji FastScripts:

Zrzut ekranu preferencji FastScripts

Uwaga: chociaż OP nie chciał spać na ekranie, można to również łatwo zrobić. Wystarczy pobrać Sleep Display i zainstalować go w / Applications / i zamiast tego użyć SleepAndLockScreen.scptLockScreen.scpt .


1

Istnieje wspaniałe narzędzie Karabiner, które może ci w tym pomóc (i wiele innych):

Właściwości-> Różne i odinstaluj -> private.xml

<root>
<!-- Place this file to ~/Library/Application Support/Karabiner/private.xml -->
 <item>
   <item>
    <name>Screensaver Lock screen (Ctrl-Cmd-L)</name>
    <identifier>myconfig.lock</identifier>
    <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::L, ModifierFlag::CONTROL_L | ModifierFlag::COMMAND_L,
                KeyCode::VK_OPEN_URL_APP_ScreenSaverEngine</autogen>
   </item>
 </item>
</root>

Następnie aktywuj Screensaver Lock screen (Ctrl-Cmd-L)na Change Keyekranie.

Aktualizacja [1 lutego 2018 r.]: Karabinek został uznany za przestarzały i zastąpiony karabińczykami . Osiągnięcie tego może być tak proste, jak mapowanie POWERprzycisku MAC na jakiś przycisk na klawiaturze. Używam PAUSEdo tego przycisku. Wtedy ekran blokady byłby Ctrl-Shift-Powerzawieszony Cmd-Opt-Power.


0

Wylogowanie do ekranu szybkiego przełączania użytkowników:

 • Dodaj alias powłoki lub skrót klawiaturowy dla /System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/User.menu/Contents/Resources/CGSession -suspend.
 • Włącz menu szybkiego przełączania użytkowników z panelu preferencji Użytkownicy i grupy, a następnie wybierz z menu Okno logowania…
 • Użyj akcji blokady w Alfred.

Blokowanie ekranu:

 • Zaznacz „Wymagaj hasła natychmiast po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu” w panelu preferencji Bezpieczeństwo i prywatność. Następnie można ręcznie zablokować komputer, naciskając klawisze Control-Shift-Eject, aby wyłączyć wyświetlacze, naciskając klawisz E-Option-Eject, aby przejść do trybu uśpienia lub uruchamiając open -a ScreenSaverEngine.
 • Włącz dodatkowe menu pęku kluczy w preferencjach dostępu do pęku kluczy, a następnie wybierz z menu Blokada ekranu.

0

Mogę polecić użycie Hot Corners: Preferencje systemowe -> Desktop & Wygaszacz ekranu -> Hot Corners (w prawym dolnym rogu). Tam możesz wybrać opcję narożnika, który chcesz. „Blokada ekranu” lub „Przełącz ekran w tryb uśpienia”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.