Jakie są dostępne metody uruchamiania Macbooka Pro


0

Mam model MacBooka Pro 15 "z początku 2011 r., Na którym chciałbym zainstalować system Linux (konfiguracja podwójnego rozruchu). Nie mam jednak napędu optycznego, ponieważ zastąpiłem go dyskiem SSD. Potrzebuję jakiegoś sposobu, aby uruchom instalator Linux-a. Próbowałem uruchomić komputer z dysku flash USB, z partycji na zewnętrznym dysku twardym podłączonym za pomocą firewire, a nawet z maszyny wirtualnej (co zaskakująco było najbardziej udaną próbą).

Czy mój komputer powinien być w stanie uruchomić się z niektórych z wymienionych wyżej mediów, jeśli tak, to czy istnieją jakieś dobre zasoby, które mogłyby pokazać mi, co robiłem źle?

Mam zewnętrzny napęd optyczny, który łączy się przez USB, jeśli to pomaga.

Czy istnieje sposób na skonfigurowanie rozwiązania sieciowego? Mam lwa górskiego mac mini, którego mogę używać.


Mac to jedne z najbardziej elastycznych urządzeń do uruchamiania, więc jeśli ma port Firewire, Ethernet, WiFi, USB - a nośnik jest prawidłowo skonfigurowany - Mac uruchomi się. Zgaduję, że naprawdę potrzebujesz pomocy w znalezieniu dystrybucji, którą można łatwo uruchomić, ale jeśli nie określisz, jaki system operacyjny aktualnie działa lub jak wybierzesz lub przygotujesz konkretną dystrybucję Linuksa, możemy tylko zgadywać, jakie są twoje potrzeby.
bmike

Odpowiedzi:


1

Wykonałbym te kroki, aby Ubuntu na świeżo skasowanym dysku USB.

Nie ma potrzeby używania REFIt ani innych hybrydowych narzędzi rozruchowych, dzięki czemu możesz zmoczyć stopy, przytrzymując klawisz opcji i wybierając dysk USB. Gdy masz już działający system Linux, możesz łatwo załadować system do innego systemu operacyjnego, jeśli nie ma on instrukcji tak przyjaznych Macowi jak Ubuntu.


Ok, spróbuję tego, jak tylko będę miał szansę, ale nigdy nie miałem sukcesu z bootowaniem z USB i słyszałem, że wiele urządzeń Apple nie obsługuje tego. Nie jestem pewien, czy mój jest jednym z nich, czy też robiłem coś złego.
adrusi

Urządzenia Apple obsługują uruchamianie z USB od czasów G3 PPC, nawet gdy Apple oficjalnie go nie „obsługuje”. Kiedy nie widzisz urządzenia w selektorze rozruchu, jest to partycja lub blessproblem - zobacz stronę podręcznika man, aby uzyskać szczegółowe informacje. Współczesne komputery Mac używają EFI do uruchamiania, a BIOS nigdy nie istniał tak wiele osób, które zakładają, że „BIOS => potrzeba rozruchu” napotyka nieoczekiwane problemy
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.