Czy istnieje kompilator C dla iPada?


13

Chciałbym uczyć się C przy użyciu iPada. Po prostu proste programy. Czy istnieje kompilator C dla iPada?

Odpowiedzi:


12

Pobieżne spojrzenie na iTunes Store ujawnia CodeToGo (link do iTunes Store). Ponieważ nie można skompilować na samym iPadzie, ta aplikacja korzysta z usługi internetowej ( IDEOne ) w celu uruchomienia programu i zwrócenia wyników do urządzenia. Aplikacja kosztuje 3 USD i uniwersalny plik binarny (iPhone + iPad). Serwis wydaje się być darmowy, jeśli nie trochę brzydki :).


8

Jeśli masz połączenie z Internetem, możesz użyć codepad.org . Pozwalają kompilować wiele różnych języków z kodu wklejonego do formularza internetowego. Obsługuje wiele formatów i ma kilka ciekawych funkcji udostępniania.


Kilka innych opcji to compilr.com i ideone.com.
Kyle

6

Jeśli jesteś gotów na jailbreak, odpowiedź brzmi tak. Możesz zainstalować GCC (ten sam kompilator C typu open source zawarty w XCode) na iPadzie.

Proces jest nieco skomplikowany, ale z pewnością jest możliwy. Tutaj znajdziesz instrukcje. Instrukcje, które podłączyłem, wspominają tylko o iPhonie, ale ten sam proces powinien działać na iPadzie.

Jeśli nie masz ochoty na jailbreak, to rozwiązanie zaproponowane przez VxJasonxV może być Twoją jedyną opcją.


1
Ostrzegam wszystkich przed zrobieniem tego - w przypadku iOS 2 może to spowodować nieprawidłowe uruchomienie iDevice, bo Bóg wie, z jakiego powodu.
Richard J. Ross III

1
Należy również zauważyć, że Xcode nie używa już GCC, ale teraz używa Clang, niestandardowej bazy kodu, która została zaprojektowana jako zamiennik GCC (ale tylko dla języków opartych na C).
Richard J. Ross III

3

Apple nie zezwala na uruchamianie na iPadzie żadnego kodu wykonywalnego (maszynowego) innego niż zatwierdzony przez proces recenzji App Store.

Możliwe jest przeniesienie interpretera języka C na iPada, o ile nie można było pobrać kodu C.


2

Brak aplikacji App Store kompilatora C dla dowolnego urządzenia z systemem iOS z powodu klauzuli zawartej w umowie licencyjnej programu dla programistów iOS, która zasadniczo mówi, że:

„Zestaw Apple iOS SDK zapobiega pobieraniu lub uruchamianiu zewnętrznego kodu wykonywalnego przez oprogramowanie iPhone'a”

To pochodzi z wikipedii . Uważam, że z jakiegoś powodu nie mogę połączyć się z umową.

Jeśli potrzebujesz tylko edytora, możesz spojrzeć na Project Edit .

EDYCJA: Wygląda na to, że warunki zostały zaktualizowane, ale może dozwolony jest tylko interpretowany kod, tak jak robi to aplikacja Pythonista dla Pythona, ale nie dla skompilowanego kodu.


2
Ten cytat jest w rzeczywistości nieaktualny. Warunki zostały zmienione w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby umożliwić działanie zinterpretowanego (nieskompilowanego) kodu, o ile go nie pobiera. Ale oczywiście [potrzebne źródło] i jeszcze go nie znalazłem.
Jason Salaz,


1

PowerC ++ jest alternatywą dla CPPCode, jeśli twój iPhone nie obsługuje iOS 8, którego wymaga CPPCode. Ale PowerC ++ używa tylko C ++ Buildera zainstalowanego w środowisku DOS dostosowanym do iOS. Wydaje się to trochę nieaktualne i nie obsługuje nowszych wersji standardów C ++. Uwaga: przez większość czasu działa dość dobrze, ale zawodzi po wywołaniu kilku swoich funkcji. Ponadto rozmiar czcionki może wydawać się zbyt mały i nie można go powiększyć.


0

Natknąłem się na ten kompilator C / C ++ ; Nie jestem pewien, czy warto, ale wygląda na prosty kompilator C / C ++ dla iPhone'a / iPada.

Domyślam się, że tak naprawdę nie kompiluje się do kodu binarnego iOS, ale do jakiegoś kodu bajtowego, który program następnie interpretuje. To jedyny sposób, w jaki można to uzyskać dzięki Apple QA.


0

Oto opcje kompilatora C dostępne za pośrednictwem Cydii, a także niektóre niestandardowe repozytoria, które zapewniają dodatkowe narzędzia i pakiety, które są interesujące dla każdego, kto próbuje uczynić iPada tak funkcjonalnym jak komputer ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

W rzeczywistości możesz po prostu przejść do compileonline.com. Możesz używać dowolnego języka programowania na tej stronie, za darmo!


Ciesz się kompilacją online

Wystarczy wykonać następujące proste kroki, aby skompilować i wykonać dowolny z ulubionych języków programowania online przy użyciu ulubionej przeglądarki i bez konieczności konfiguracji na komputerze lokalnym.

Krok - 1 Wybierz swój ulubiony język, który chcesz uruchomić.

Krok - 2 Wpisz źródło za pomocą dostępnego edytora tekstu.

Krok - 3 Na koniec kliknij przycisk kompilacji [Ctrl + E w systemie Windows i Command + E w systemie Mac], aby zobaczyć wynik.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.