Czy istnieje sposób na zachowanie kategorii ikon (folderów) aplikacji w iOS podczas przywracania ustawień fabrycznych iPhone'a?


1

Mam ich dużo, a ich uporządkowanie zajmuje dosłownie godziny. Jakieś skróty, aby to ułatwić?

Odpowiedzi:


1

Znalazłem to i działa:

Załóżmy, że przywracasz iPhone'a przy użyciu pełnego czyszczenia i przywracania. Następnie wybierz poprzednią kopię zapasową, aby przywrócić wszystkie ustawienia i aplikacje. Po przywróceniu kopii zapasowej telefonu iPhone wszystkie ikony są pomieszane na SpringBoard ... co do cholery? Chcesz je odzyskać, prawda? Cóż, znam sztuczkę i nie sądzę, żeby była nigdzie udokumentowana. Oto jest.

** Ważne: przed rozpoczęciem wykonywania instrukcji wykonaj kopię zapasową telefonu iPhone. Następnie przejdź do preferencji iTunes i włącz „Wyłącz automatyczną synchronizację dla iPhone'ów i iPodów”. W ten sposób twoja kopia zapasowa nie zostanie zastąpiona po przywróceniu iPhone'a.

  1. Przywróć iPhone'a, uruchom go ponownie i aktywuj.

  2. Następnie iTunes z przyjemnością zapyta, czy chcesz przywrócić z poprzedniej kopii zapasowej (ze wszystkimi ustawieniami i aplikacjami). Kliknij kopię zapasową, którą chcesz przywrócić, i pozwól jej przywrócić i uruchomić ponownie.

(Tutaj wszystko się psuje. Kopia zapasowa iPhone'a faktycznie przywróciła prawidłowe pozycje ikon, z wyjątkiem tego, że żadna z aplikacji nie została zainstalowana przed zakończeniem przywracania, więc iTunes musi skopiować wszystkie aplikacje z powrotem na iPhone'a. Gdy to zrobi, kopiuje je w kolejności alfabetycznej, w ten sposób psując lokalizację wszystkich ikon stron trzecich). Oto jak to naprawić bez zapamiętywania, gdzie poszły wszystkie twoje ikony.

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy (lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control) ikonę iPhone'a w iTunes i wybierz „Przywróć z kopii zapasowej” i ponownie wybierz kopię zapasową wybraną w kroku 2.

  2. Pozwól iPhoneowi przywrócić się po raz drugi, a po ponownym uruchomieniu wszystkie ikony będą w swoich oryginalnych miejscach. (Jest tak, ponieważ iTunes nie musiał instalować aplikacji, ponieważ już tam były, dzięki czemu zachowują je w swoich oryginalnych lokalizacjach zgodnie z kopią zapasową).

  3. Zwróć preferencje iTunes i odznacz „Wyłącz automatyczną synchronizację dla iPhone'a i iPoda”


0

Układ ikon i folderów jest archiwizowany w iTunes i iCloud, więc jeśli nie robisz czegoś nienormalnego, proste przywrócenie z kopii zapasowej przywróci pozycję ikon, danych użytkownika i pozwoli na pobranie wszystkich aplikacji ze sklepu po przywróceniu ustawień.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.