Jak sprawić, by mój komputer wierzył, że obraz dysku jest dyskiem sprzętowym?


9

Próbuję teraz przeprowadzić badania nad TimeMachine. Nie chcę kupować zewnętrznego dysku twardego, aby dowiedzieć się czegoś o oprogramowaniu, dlatego chciałbym móc majstrować przy ustawieniach, po prostu tworząc obraz dysku ...

Ale kiedy montuję obraz dysku, TimeMachine nie widzi go jako czegoś, na czym mógłby wykonać kopię zapasową. Zastanawiam się więc, jak mogę okłamać system i przekonać go, że obraz jest rzeczywiście prawdziwy.

Dzięki!


Tak więc, żeby być jasnym: obraz dysku, który tworzysz i z którym chcesz eksperymentować, jest przechowywany na twoim jedynym dysku wewnętrznym?
Chris W. Rea

To nie ma dla mnie znaczenia. Może być na urządzeniu sieciowym lub na innej partycji mojego jedynego napędu. Muszę tylko eksperymentować w celach monitorowania. :) Dzięki!
kontrofing

Odpowiedzi:


17

Aloha, kontr-bycie - myślę, że wcześniej pracowaliśmy razem!

Podoba mi się poprzednia odpowiedź, która tworzy partycję, ale jeśli to nie zadziała, spróbuj tego:

  1. Utwórz obraz dysku (użyłem rzadkiego obrazu dysku pakietu).
  2. Zamontuj obraz dysku
  3. W wierszu polecenia wprowadź następujące dane:

sudo tmutil setdestination /Volumes/{mounted-image-name}

• Uruchom Time Machine ręcznie na pasku menu poprzez „Utwórz kopię zapasową teraz”

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powróć do obrazu. Musi być wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie dane kopii zapasowej - w przeciwnym razie Time Machine prawdopodobnie odmówi ich użycia.


1
Hej Szkota, zabawne wpadanie na ciebie w sieci. Dam temu szansę. To trochę boczna kwestia. Doprowadziłoby mnie to jednak do końcowego celu pytania. Jeśli istnieje rozwiązanie, które faktycznie osiąga cel dokładnie tak, jak opisano (ponieważ taka technika byłaby przydatna w innych okolicznościach), prawdopodobnie przesunę tam kredyt. Ale jeśli to zadziała, otrzymasz punkty! : D Dzięki Scot!
counterbeing

+1 działa dobrze. Czy są jakieś wady wydajności związane z robieniem tego w ten sposób?
Daniel mówi Przywróć Monikę

To przydało się naprawdę w mojej obecnej sytuacji - zwykle wykonuję sieciowe tworzenie kopii zapasowych TM na serwerze OS X, ale urządzenie zginęło. Podczas oczekiwania na naprawienie, podłączyłem zewnętrzny dysk serwera do mojego komputera Mac i mogę teraz wykonać kopię zapasową TM na tym samym obrazie dysku, którego zwykle używa mój komputer Mac przez udział sieciowy :)
Spyder

To nadal działa w 2019 r. W Mojave.
Kerlix,

1

Nie wiem, jak to zrobić, ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na dysku, możesz dodać małą tymczasową partycję zamiast obrazu dysku. Tworzy to prawdziwą partycję i można to zrobić bez usuwania bieżących partycji przez zmianę ich rozmiaru.

Uwaga: Jeśli partycjonujesz dysk rozruchowy, może być konieczne uruchomienie Narzędzia dyskowego z dysku instalacyjnego lub partycji odzyskiwania dla niektórych wersji OS X. Jednak przynajmniej 10.8.3 pozwala to zrobić bezpośrednio.

Najpierw otwórz Narzędzie dyskowe z folderu / Aplikacje / Narzędzia i kliknij dysk twardy na pasku bocznym (dysk, a nie partycja). Następnie przejdź do zakładki Partycja i kliknij +przycisk. Kliknij nową partycję i wprowadź odpowiedni rozmiar i opcjonalnie zmień nazwę, używając pól po prawej stronie. Następnie naciśnij przycisk Zastosuj i poczekaj.

Po zakończeniu testowania partycji możesz ją usunąć, klikając ją na karcie Partycja i naciskając -przycisk. Następnie przeciągnij spód drugiej partycji w dół, aby wypełnić wolne miejsce i naciśnij Zastosuj.


Rozważałbym tę trasę, gdybym miał kopię zapasową danych na jedynym zewnętrznym nośniku, który mam przy sobie (aktualnie podróżuję). Jednak byłem już wypalony z całkowitą utratą danych i wolałbym nie manipulować tabelą partycji. Chociaż odniosłem pewien sukces przy użyciu narzędzi takich jak iPartition, myślę, że po prostu pozwolę temu kłamać. Ale dziękuję! To realne rozwiązanie, po prostu nie chcę tego robić.
counterbeing
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.