Narzędzie do określania wąskiego gardła wydajności


11

Korzystam z mojego MacBooka Pro z początku 2011 roku na iOS, pracy w Photoshopie i tym podobnych, a czasami jest to dość powolne. Czy istnieje narzędzie, które mogę uruchomić na jeden dzień, a następnie spojrzeć na statystyki, które generuje, aby zidentyfikować wąskie gardło w zakresie wydajności?

Zastanawiam się nad kupnem większej ilości pamięci RAM (mam obecnie 8, dostanę 16) lub dyskiem SSD (obecnie mam zapasowy dysk twardy).

Odpowiedzi:


7

Narzędzia, których bym użył to:

 • Monitor aktywności
 • Instrumenty (uruchamiane z Xcode)
 • vm_stat 900
 • io_stat 900
 • top -u -s 900
 • sysdiagnose - shift+ control+ option+ command+ .(lub uruchom sudo sysdiagnose)

Dwie komendy stat i góra wszystkie działają w oknie terminala i migają 15-minutowe interwały działania. Statystyki rejestrują statystyki. Polecenie sysdiagnose uruchamiałbym oszczędnie, być może raz na początku okresu, raz, gdy system operacyjny wydaje się wyjątkowo wolny, a raz na końcu.

Najłatwiejszym w zarządzaniu jest Monitor aktywności i skupiłbym się na upewnieniu się, że procesor nie zajmuje niczego, co według ciebie nie powinno zajmować dużo zasobów i równowagi pamięci RAM - jaki procent jest podłączony, jaki procent jest podłączony + aktywny.


Myślę, że niektóre z tych narzędzi (szczególnie diagnozowania sys) są nieco ambitne dla kogoś, kto nie może znaleźć własnego wąskiego gardła w komputerze. Nie chcę być niegrzeczny, po prostu nie sądzę, że to odpowiednia odpowiedź
Alexander - Przywróć Monikę

5
@XAleXOwnZX: to nie jest tak naprawdę trudne - po prostu ból. Nie mam ochoty sprawdzać Monitora aktywności za każdym razem, gdy zaczynam robić coś, aby zobaczyć, gdzie jest problem. Chcę, aby narzędzie działało cały dzień, a na koniec po prostu napiszę skrypt, aby szybko przejrzeć dane, i powiem mi: wąskie gardło procesora uderzyło 10% czasu, wąskie gardło uderzyło 50% czasu , Wąskie gardło RAM osiągnęło 40% czasu. Sprawdzę jutro trzy polecenia terminala, które brzmią jak to, czego chcę.
houbysoft

3
Nie wiedziałem też o sysdiagnose. Brzmi bardzo przydatnie, +1.
houbysoft

3
Czasami lubię zachęcać ludzi do sięgania po właściwe narzędzia i pozwalania im decydować, które są najlepsze. Żadne z nich nie jest niebezpieczne, a ja powiedziałem: „tego właśnie bym użył”, co sugeruje, że nie są one dla wszystkich. Co z tego jest niewłaściwe?
bmike

io_stat 900powinno byćiostat 900
zwolin

-1

Wąskie gardło twojego systemu jest wysoce specyficzne dla aplikacji twojego komputera Mac. Oto kilka przykładów:

 • Sprzęt do gier wideo jest prawie zawsze zawężony przez kartę graficzną, ponieważ gry wideo nie wymagają dużego dostępu do dysku ani mocy obliczeniowej procesora.

 • Codzienne użytkowanie, takie jak ładowanie aplikacji i plików, jest prawdopodobnie
  wąskie gardło ze względu na szybkość dostępu do plików.

 • Rozwój i produkcja audio-wideo wymaga połączenia większości specyfikacji komputerowych, ale nie ma „automatycznej” aplikacji, która to określi.

Oto jak określiłbym wąskie gardło:

 • Spójrz na wykorzystanie pamięci RAM. Dobrym darmowym sposobem jest otwarcie Monitora aktywności, kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony stacji dokującej i wybranie „Pokaż użycie pamięci” w podmenu „Ikona Docka”. Jeśli twoja pamięć RAM (z wyłączeniem pamięci „nieaktywnej”) jest często wysoka (na przykład 80%), być może warto ją zaktualizować. Jeśli kiedykolwiek użyjesz tylko połowy z 8 GB pamięci RAM, dodanie 8 GB więcej nie wpłynie na wydajność.
 • Podobnie, miej oko na swoją aktywność na dysku (z monitora aktywności). Wykonaj testy porównawcze dysku twardego komputera Mac (dzięki czemu dowiesz się, jakie są maksymalne prędkości odczytu / zapisu) i porównaj obserwowaną aktywność dysku z maksymalną wydajnością napędu. Jeśli często osiągasz maksimum, być może jest to czas aktualizacji SSD.

Polecam aktualizację SSD. Oprócz oczywistego zwiększenia prędkości operacji we / wy pliku, jeśli użyjesz zbyt dużej ilości pamięci, twój dysk SSD zapewni znacznie lepszą przestrzeń wymiany niż obecny dysk twardy.


I tak, czuję, że SSD najbardziej by pomógł; jest jednak jednak znacznie droższy niż tylko uzyskanie większej ilości pamięci RAM, więc dobrze byłoby mieć najpierw twarde dane.
houbysoft

Czy często korzystasz z napędu optycznego? Jeśli nie, istnieje wiele wsporników, które można kupić w celu zastąpienia napędu optycznego dodatkowym napędem SATA 2,5 ". (Optibay to popularna marka, chociaż standardowe odpowiedniki są dostępne w serwisie eBay za 10–20 USD). pozwalają na użycie mniejszego (tańszego) dysku SSD w systemie operacyjnym i łączenie wszystkich nieporęcznych (mniej ważnych) plików z bieżącym dyskiem twardym. W ten sposób można skonfigurować przyzwoity dysk SSD za ~ 80 USD.
Alexander - Przywróć Monikę

Usunąłem komentarze kwestionujące komentarze. Może to powodować więcej negatywnych opinii w moim doświadczeniu. Zapytaj na Ask Different Meta, czy naprawdę chcesz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ...
bmike

Jeśli chodzi o głosy negatywne, ogólnie reputacja jest tylko nieistotną konkurencją wielkości śmieci, której nie interesuję. Jestem prawnie ciekawy, jak mogę poprawić swoją odpowiedź,
Alexander - Przywróć Monikę

Wystarczy pamiętać, że uruchomienie MemoryFreer i niezbędnych MenuMeterów, skonfigurowanych tak, jak lubisz, daje szybki efekt wizualny - a także menu myszy na myszy pokazuje wiele informacji o pamięci i ma link do Monitora aktywności.
Zo219
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.