Unikaj pobierania 100 000 wiadomości e-mail z Gmaila podczas korzystania z Apple Mail


17

Kiedy korzystam z Apple Mail, nalega, aby pobrać całą treść i załącznik 100 000 wiadomości e-mail, które mam na Gmailu, który zjada mój dysk twardy i sprawia, że ​​funkcja wyszukiwania interaktywnego jest denerwująco powolna.

Czy istnieje sposób, aby Mail tworzył tylko indeksy dla pól Temat / Od i zachowywał całą rzeczywistą zawartość poczty zdalnie?

Być może mógłby on buforować „nową” pocztę lokalnie (z ostatniego tygodnia lub mniej więcej), ale buforowanie całej zawartości każdej pojedynczej poczty sprzed lat jest po prostu szalone z ilością wiadomości, które obecnie ma.


Czy skonfigurowałeś go w Gmailu i Poczcie jako IMAP?
maksimov

Wygląda na to, że opcja nie pobierania wszystkich wiadomości została usunięta z Apple Mail od Mavericks. Poniższe odpowiedzi oferują obejścia. Innym rozwiązaniem, jeśli nie jesteś szczególnie przywiązany do interfejsu Apple Mail, byłoby po prostu użycie innego klienta poczty. Na przykład Thunderbird ma opcje dotyczące tego, co faktycznie jest pobierane na twój komputer do użytku offline: wszystko / nic / tylko niektóre foldery / tylko ostatnie wiadomości e-mail z ustawieniem liczby dni.
mivk

Odpowiedzi:


14

Poczta Apple w wersji 10.11 i starszej pobierze całą pocztę, o której mówi serwer. Poczta w systemie macOS 10.12 ma ustawienie optymalizujące przechowywanie poczty, które może przechowywać informacje nagłówkowe dla wszystkich wiadomości e-mail, ale nie pobiera treści i załączników starszych wiadomości e-mail.

Możesz zdecydować się na to z menu Apple - o tym Mac - pamięć - zarządzaj, ale wydaje się, że jest oferowana tylko wtedy, gdy masz znaczące obciążenie pamięci z Mail i / lub określonych konfiguracji serwera pocztowego.

Ponieważ tak zaprojektowano klienta poczty i kody, musisz przejść do interfejsu sieciowego Gmaila i ukryć niektóre foldery przed dostępem IMAP, aby poczta nigdy nie widziała wiadomości. Exchange ma ustawienie określające zakres czasowy synchronizowanej poczty, ale Google i IMAP nie mają tej funkcji.

Gmail -> Ustawienia -> Etykiety

Większość osób, które znam, używają poczty tak, jak to opisujesz (zachowaj ją cały czas), aby nie wyświetlać całej poczty w IMAP, a następnie po prostu czyścić swoją skrzynkę odbiorczą, gdy wolumin staje się niewygodny.


1
+1, ponieważ walczyłem z pocztą od zawsze i nigdy o tym nie myślałem. Dzięki @bmike !!
ckpepper02

4

Być może jest to nowe ustawienie, ale Gmail ma w IMAP ustawienie, że możesz ograniczyć liczbę wiadomości na folder - od 1000.

GMail >> Ustawienia >> Ustawienia IMAP >> Limity rozmiarów folderów


2

Jedną z możliwości jest ustawienie Gmaila na pocztę POP w Mountain Lion - dobrze ukryty, ale doskonale wykonalny wybór.

Sztuką jest przytrzymanie klawisza Option na przycisku Utwórz podczas dodawania konta, które zamienia przycisk w „Kontynuuj” i możesz dalej konfigurować je jako konto POP.

Ponadto mam skonfigurowane w Internecie moje konta Gmail jako zarówno IMAP, na telefon i iPad, jak i POP na pulpicie ... działają dobrze przez długi czas.


Widzę opinię negatywną, ale nie wyjaśniam, dlaczego?
Allan Bowe

1
Czy protokół POP ogranicza pobieranie według protokołu lub czy istnieje jakieś ustawienie, które można skonfigurować, aby zapobiec pobieraniu wszystkich 100 000 wiadomości?
bmike

Otwórz preferencje poczty i spójrz na panel Zaawansowane swojego konta. Tam, gdzie jest napisane: „Usuń kopię z serwera”, nie oznacza to dla twojego komputera, oznacza to usunięcie z serwera kropki. Wymazany. Jest to więc „wygoda”, z której nie trzeba korzystać.
Zo219,

Jeśli korzystasz z POP, stracisz synchronizację - straszny pomysł, jeśli używasz więcej niż jednego urządzenia. Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila
Jamo

To prawda, ale obsługuję całą moją pocztę, ale dla jednego adresu icloud na moim MBPro ... iPad otrzymuje pocztę icloud, i to wszystko działa dla mnie. Oczywiście mam wiele adresów e-mail.
Zo219
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.