Konwertowanie liczby zmiennoprzecinkowej na godziny: minuty w Liczbach


1

Prawdopodobnie jest to bardzo łatwe, ale jako niepełnosprawne, ponieważ używam aplikacji Apple iWork, po prostu nie mogę go znaleźć.

Dokonałem obliczeń w Numbers, które dają wyniki na przykład w 14,25 lub 16,5. Wszystko, co chcę zrobić, to sformatować to wyjście w godzinach takich jak 14:15 lub 16:30.

Po prostu nie mogę znaleźć, gdzie to zrobić. Próbowałem zmienić wartość metryki na "duration" ("Duur" w języku niderlandzkim). Ale to nie pomaga. Kiedy próbuję użyć = HOUR (wartość), nie podaję poprawnego wyniku i mówi, że wartość nie jest poprawną datą.


2
Hmm - nigdy nie miałem problemu, dodając jednostki do czasów wejściowych. Zamiast wymuszać wartość float na czas, czy próbowałeś dodać jednostki do komórek wejściowych? Trudno odgadnąć, co robisz, nie widząc arkusza kalkulacyjnego, aby wiedzieć, czy to zadziała.
bmike

Widzę. Myślę, że to z powodu obliczeń. Jakoś dziwne, ponieważ jest to liczba liczb podzielona lub pomnożona przez siebie, co powoduje powstanie spłaszczenia. Kiedy formatuję komórkę bez formuły o "czasie trwania" 4,5 staje się 4h 30m.
Ben Fransen

Wygląda na to, że mam dość, by spróbować odpowiedzi.
bmike

Odpowiedzi:


1

Próbowałem zrobić to samo, aby reprezentować X sekund w formacie czasu.

=CONCATENATE(A0,"s")+"0s" który A0 to sekundy


0

Zmień format czasu na jednostki niestandardowe.

To zajmie liczbę dziesiętną lub float numer i przekonwertuj go na czas.

=DURATION(,,C8,,,) gdzie C8 zawiera liczbę zmiennoprzecinkową umieszczoną w hours lokalizacja w funkcji CZAS TRWANIA.

w Inspektor , Wybierz Komórka kartę i wybierz Trwanie w formacie danych. Wybierać Jednostki niestandardowe , Wybierz godz i min użycie listy rozwijanej dla Styl Wybierz 0:00


formula convert number to duration

Inspector date settings

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.