jak szybko zrestartować system OSX do systemu Windows iz powrotem


31

Z Windows z powrotem do OSX jest dość łatwe. Chciałbym tylko kilka kroków, aby przejść z OSX do Windows. Obecnie uruchamiam preferencje systemowe -> dysk startowy - następnie wybieram partycję bootcamp i wciskam restart.

Będąc całkowicie nowym OSX, wydaje mi się, że za pomocą skryptu automatyzacji powinna być możliwa akcja jednym kliknięciem w stacji dokującej. Jednak nic nie wiem o OSX (jeszcze) i jak to działa. Po pierwsze, jest to możliwe, a po drugie, proszę podać kilka korepetycji dla takiego systemu automatyki.


1
Jaka była „dość łatwa” droga z systemu Windows? Właśnie otwieram tacę bootcampa?
noelicus

@ noelicus Tak, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę bootcamp i wybierz Uruchom ponownie w OS X. Ciekawe może być to, że od czasu tego oryginalnego postu przeniosłem się z bootcampa do równoległych (które pod koniec 2013 roku iMac (32 GB RAM, fuzja 3 TB itp.) ..) to naprawdę lepsze środowisko. Teraz wystarczy przesunąć dwoma palcami w obie strony między dwoma systemami operacyjnymi
Ralph Shillington

Wygląda na to, że nie ma możliwości zrobienia „bootowania raz na OS X”. To menu bootcampa w systemie Windows wydaje się zmieniać stałe uruchamianie. Z drugiej strony zainstalowałem również podobieństwa. Bardzo fajny, ale wolniejszy niż natywny boot!
noelicus

Odpowiedzi:


19

Uwaga: Nie działa to w systemach z włączoną ochroną integralności systemu

Napisz skrypt powłoki, który to robi

#!/bin/sh
# tell OSX to change the boot disk 
# nextonly just for the next time - without the default would be Windows
/usr/sbin/bless -mount /Volumes/BOOTCAMP --setBoot --nextonly 
# reboot
/sbin/shutdown -r now

Można to wywołać z okna terminala

sudo bootcamp

Użyj Automatora, aby wywołać to za pomocą skryptu Apple i zapisać jako aplikację

on run {input, parameters}

  do shell script "/Users/mark/bin/bootcamp" with administrator privileges

  return input
end run

5
Pamiętaj, że po kliknięciu tego skryptu nie będziesz mieć możliwości zapisania niezapisanej pracy z dowolnej aplikacji. System zrestartuje maszynę bez względu na koszty!
Nuc

2
Czy nie powinno to być --mount / Volumes / BOOTCAMP --setBoot --nextonly (zauważ podwójne kreski przed parametrami)?
Aldekein

1
Czy ktoś może sprawdzić, czy to działa na OSX 10.10 lub nowszym? Nawet z podwójnymi kreskami nie działa dla mnie (po prostu uruchamia się ponownie w OSX). Sprawdziłem, czy polecenie nie zgłasza żadnych błędów, uruchamiając je bezpośrednio w wierszu polecenia, i sprawdziłem, czy istnieje / Volumes / BOOTCAMP.
davertron

1
Nie mogę też uruchomić go w systemie macOS 10.12.2. Gdy wywołuję sudo bless --mount /Volumes/BOOTCAMP --setBoot --nextonly, pojawia się błąd Could not set boot device property: 0xe00002bc. Wydaje się, że problemem jest SIP .
Jason R. Coombs,

2
To już nie działa z powodu Ochrony integralności systemu. Zobacz to i odpowiedź @ celestialroad na to pytanie.
Timmmm,

14

Przytrzymaj podczas uruchamiania, pojawi się monit o wybranie systemu operacyjnego / dysku, z którego chcesz uruchomić system!


13
Nie o to pytał, zdecydowanie nie jest to „szybkie”, „automatyczne” ani „jedno kliknięcie”.
o0 ”.

7
@looris czasami nie trzeba ponownie wymyślać koła.
nuc

1
@nuc Przy 38K wyświetleń powiedziałbym, że jest. Lohoris ma do tego prawo.
bpcookson,

Pytanie brzmiało: „Chciałbym zrobić kilka kroków, aby przejść z OSX do Windows”. To z łatwością rozwiązuje problem (dokładnie tego, czego szukałem, kiedy znalazłem to pytanie), nie wymaga nowego oprogramowania ani skryptów.
crimbo

14

Innym sposobem szybkiego przejścia z systemu OS X do systemu Windows jest użycie Bootchamp , który dodaje pozycję paska menu w następujący sposób:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Do moich potrzeb uruchamiania systemu Windows Bootchamp działał dobrze.

(Dowiedziałem się o tym z podobnego pytania dotyczącego superużytkownika, które kiedyś zadałem).


BootChamp nie działa z pewną konfiguracją i zajmie to dodatkowe sekundy podczas uruchamiania komputera.
aeroxy

3
W przypadku El Capitan BootChamp już nie działa :( - kainjow.tumblr.com/post/128933657269/bootchamp-and-el-capitan
wilsjd

Zainstalowałem to i „restart w systemie Windows” jest wyszarzony?
niico


2

Wygląda na to, że ten skrypt SuperUser obsługuje zamykanie otwartych okien (i zatrzymywanie zaplanowanego restartu, jeśli użytkownik naciśnie „anuluj”):

do shell script "hdiutil unmount /Volumes/<Windows_Partition> -quiet"
do shell script "bless -device /dev/disk0s3 -legacy -setBoot -nextonly" with administrator privileges
tell application "Finder" to restart

2

Naprawdę lubię REFIt .

rEFIt to menu startowe i zestaw narzędzi konserwacyjnych dla maszyn opartych na EFI, takich jak komputery Mac Intel. Możesz go użyć do łatwego rozruchu wielu systemów operacyjnych, w tym konfiguracji trzykrotnego rozruchu za pomocą Boot Camp. Zapewnia również łatwy sposób na wejście i eksplorację środowiska przed uruchomieniem EFI.

Wygląda na to, że OP jest zainteresowany jedynie poleceniem OSX-Windows, więc myślę, że nie jest to dokładnie to, czego chce. Mimo to uważam, że oPRAWO jest o wiele łatwiej pracować: jeśli chcę przejść z jednego systemu operacyjnego do drugiego, wystarczy zrestartować komputer, a następnie wybrać system, który chcę.

A jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pracować z 3 (lub więcej) systemami operacyjnymi, zobaczysz, że rEFIT jest znacznie lepszą opcją ...

Pozwala także na uruchomienie z zewnętrznego dysku twardego lub pendrive, co jest bardzo miłym dodatkiem.

Edytuj ze strony rEFIt:

2013-03-29: Jak zapewne zauważyłeś, rEFIt nie jest już aktywnie utrzymywany. Sprawdź REFInd , który jest utrzymywany i jest w trakcie aktywnego rozwoju.0

Chciałem używać AppleScript zamiast BootChamp, ponieważ miałem problemy z zawsze działającą aplikacją internetową, kiedy powróciła do stanu po powrocie do OS X zamiast regularnego uruchamiania. Próba pobłogosławienia woluminu z AppleScript nie działała na moim komputerze iMac z napędem termojądrowym 3 TB, więc ponowne uruchomienie po błogosławieniu doprowadziłoby do wyświetlenia ekranu błędu „BRAK URUCHAMIANEGO URZĄDZENIA - WŁÓŻ PŁYTĘ ROZRUCHOWĄ I NACIŚNIJ DOWOLNY KLUCZ”.

Musiałem pobłogosławić identyfikator dysku EFI dysku twardego za pomocą przełącznika -device , zamontować wolumin BootCamp za pomocą przełącznika -mount i pominąć przełącznik -legacy . Dla mnie identyfikator dysku EFI partycji HDD to disk1s1, ale możesz je zweryfikować, uruchamiając listę diskutil w terminalu i szukając urządzenia EFI z HDD (nie SSD).

Chciałem również wykonać „czysty” restart, aby moje aplikacje nie wznawiały się po powrocie do systemu OS X, dlatego stworzyłem AppleScript, który zamyka określone aplikacje przed kontynuowaniem błogosławieństwa i ponownym uruchomieniem:

try
  set apps to {"Safari", "Google Chrome", "Mail", "Twitter"}
  repeat with thisApp in apps
    tell application thisApp to quit
  end repeat
end try

delay 2

do shell script "bless -device /dev/disk1s1 -mount /Volumes/BOOTCAMP -setBoot -nextonly" password "YourPassWordHere" with administrator privileges
tell application "Finder" to restart

Możesz pominąć część dotyczącą hasła, jeśli nie chcesz przechowywać hasła administratora w skrypcie w postaci zwykłego tekstu.

Jeśli umieścisz skrypt lub jego alias w ~ / Library / Scripts i włączysz Menu Skryptów z preferencji Edytora skryptów, uzyskasz łatwy sposób uruchomienia go tak jak w BootChamp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.