Czy istnieje powód, aby wyłączyć przeglądarkę WebGL w Safari?


16

Wiem, jak włączyć WebGL w Safari (8.0.7) dla OS X (10.10.4) i jestem w stanie wizualizować i wchodzić w interakcje z zawartością opartą na WebGL, ale obawiam się, że jest ona domyślnie wyłączona, biorąc pod uwagę, że przeglądarka może faktycznie to wspierać.

Czy istnieje powód (być może stabilność lub bezpieczeństwo), że WebGL jest domyślnie wyłączony w Safari?


Zgadywanie motywów Apple jest trochę jak czytanie liści herbaty. Praktycznym pytaniem byłoby, jak włączyć to domyślnie, jak lobbować (raport o błędach) Apple, aby to naprawić, lub jak obejść istniejące ograniczenie. Gromadzenie opinii na temat tego, dlaczego nie jest dla nas najlepsze (lub ogólnie Stack Exchange).
bmike

1
@bike: Co czyni to pytanie oparte na opiniach? Może istnieć powód i uzasadnione jest poproszenie o jeden.
orome

@raxacoricofallapatorius Pyta, dlaczego jabłko zrobiło X. Zamiast tego edytuj to, aby opisać problem i co zostało zrobione do tej pory. Zaktualizuję dokładny powód. Dzięki za ping!
bmike

1
@bike: Edytowane, aby skupić się na tym, dlaczego ktoś może chcieć pozostawić to wyłączone (zamiast motywacji Apple).
orome

@raxacoricofallapatorius Dzięki za opiekę i karmienie. Zobaczmy, gdzie to idzie. Dzięki jeszcze raz! (być może będzie wymagał edycji, aby wyjaśnić, jak włączyć web GL - byłoby to pouczające dla ciekawskich. Być może jest to zupełnie inne pytanie :-)
bmike

Odpowiedzi:


3

Jeśli naprawdę się boisz, tak. WebGL pozwala twórcom stron internetowych kodować programy cieniujące, które działają niezabezpieczone w GPU. Może to powodować wiele problemów z bezpieczeństwem, ponieważ tak naprawdę nie ma żadnych programów antywirusowych chroniących przed infekcjami GPU.

Ryzyko nie jest zbyt duże, ponieważ organizacje takie jak Google i Khronos pracują nad tym, aby uczynić go znacznie bezpieczniejszym. Organizacje te bardzo szybko tworzą łatki i poprawki problemów i wad.

Jednak naprawdę nie jestem pewien, jak niebezpieczny jest WebGL w Safari, ponieważ jest oparty na Webkit, jestem całkiem pewien, że jest bardzo podobny do Chrome.


1

W 2017 roku, naukowcy stworzyli proof-of-concept pokazując, że WebGL mogą być wykorzystywane do pobierania odcisków palców maszynę z dużą dokładnością, nawet w wielu przeglądarkach. [ 1 ] Więc może chcesz pozostawić wyłączone ze względów ochrony prywatności.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.