Brak kopii zapasowej plików z partycji Mac podczas partycji Windows 8


1

Korzystam z systemu Windows 8 i OS X Lion przy użyciu Bootcamp i natrafiłem na problem, w którym OS X nie jest już uruchamialny (pusty szary pasek postępu przy uruchamianiu). Googling ten błąd doprowadził mnie do przekonania, że ​​może to być dowolna liczba rzeczy, ale niezależnie od tego, wydaje się, że najlepszym (najmniej bolesnym) sposobem rozwiązania tego problemu jest ponowna instalacja systemu OS X.

Jestem w stanie uruchomić partycję Windows 8 bez problemu i pomyślałem, że mogę wykonać kopię zapasową ważnych plików z OS X na zewnętrzny dysk twardy, a następnie użyć partycji Recovery do ponownej instalacji OS X.

Problem polega na tym, że gdy próbuję kopiować pliki z partycji Mac (bez problemu z partycją Windows), okno dialogowe kopiowania / wklejania „odkrywa” wszystkie pliki i po cichu kończy się niepowodzeniem bez kopiowania. Widziałem kilka możliwości tego błędu, jednak wykonując ich kroki (przejęcie własności katalogu docelowego, przeciąganie i upuszczanie zamiast kopiowania / wklejania), nic nie działa.

Nie chcę klonować partycji w przypadku, gdy jest coś złego, które kopiowałbym razem z klonem, pozostawiając mnie w tym samym stanie, w jakim aktualnie się znajduje. nadal chciałbym mieć kopię zapasową potrzebnych mi informacji.

Odpowiedzi:


1

Udało mi się odzyskać sporą ilość plików, których potrzebowałem przez Windows, a jeśli ktoś inny ma ten problem, jest bardzo pomocny. Nigdy nawet nie rozważałem tej opcji wśród wielu innych, ale jakoś udało mi się wyłączyć większość moich plików na dysk zewnętrzny.

Załadowałem Windows PowerShell w trybie administratora i uruchomiłem następujący skrypt (był to skrypt do kopiowania tylko katalogów, które mają pliki, ale bez modyfikacji zadziałał pomyślnie):

$path = 'C:\source\directory'
$destination = 'e:\destination\directory’

Get-ChildItem $path -Directory |
  Foreach-Object {if (($_.enumeratefiles() | measure).count -gt 0)
  {
    Copy-Item -path $_.fullname -Destination $destination -Recurse}
  }

Dziękujemy za zgłoszenie i udostępnienie tego, czego dowiedziałeś się w międzyczasie.
nohillside

1
Nie ma problemu ... myślę, że to dość osobliwy problem, ale przynajmniej udało mi się odzyskać większość moich plików. Niektóre z nich zostały uszkodzone i nie do naprawienia, ale udało mi się zdobyć większość ważnych.
the_e

0

Jeśli nie czujesz się z tym dobrze, możesz również wypróbować niektóre rozwiązania Windows. Zakładam, że masz już zainstalowane oprogramowanie Boot Camp w systemie Windows, które pozwoli ci zobaczyć twoje pliki mac (tylko do odczytu), ale jeśli nie, lub nie, pobierz je i zainstaluj tutaj: Oprogramowanie Apple Boot Camp (najnowsza wersja z 1 lipca 2013 r.)

Możesz także wypróbować oprogramowanie innej firmy o nazwie MacDrive 9 Standard. Ma wiele funkcji umożliwiających dostęp do partycji Mac i nawet naprawianie ich z poziomu systemu Windows. MacDrive 9


Zajrzę do MacDrive. Mam uruchomioną BootCamp. Próbowałem skopiować pliki Mac z partycji Windows na zewnętrzny dysk twardy, ale ta kopia ciągle zawodziła.
the_e

0

Musiałem wielokrotnie odzyskiwać pliki (zwykle z umierających dysków) iz tego, co wypróbowałem i dowiedziałem się, jest to (obecnie) moja preferowana metoda.

 1. Uzyskaj zewnętrzny dysk twardy, który może pomieścić maksymalny rozmiar z którego chcesz odzyskać.
 2. Dostać RIP Linux i uruchom z nim komputer.
 3. Sklonuj dysk twardy do pliku (na dysku zewnętrznym), uruchamiając ddrescue --direct --max-retries=10 ${inputDevice} ${outputFile} logFile.log. W ten sposób otrzymasz plik, do którego możesz uzyskać dostęp szybciej i wypróbować różne narzędzia do odzyskiwania. Przechowywanie pliku dziennika oznacza również, że możesz przerwać klonowanie i kontynuować go później. Prawdziwe polecenie będzie zależało, więc jeśli nie masz komfortu z linią poleceń, powiedz coś, abyśmy mogli wskazać właściwy sposób.
 4. Dostać PhotoRec odzyskać pliki.

0

Możesz spróbować sprawdzić system plików w trybie jednego użytkownika

Uruchom komputer Mac, przytrzymując opcję, a następnie wybierz Macintosh HD, a przed naciśnięciem klawisza powrotu naciśnij i przytrzymaj klawisz Command i klawisz S. trzymając je, naciśnij przycisk powrotu, a gdy ekran stanie się czarny i pojawi się tekst, niech klawisze Command i S.

Po zakończeniu ładowania otrzymasz fragment tekstu w następujący sposób:

Singleuser boot -- fsck not done
Root device is read-only
If you want to make modifications to files:
  /sbin/fsck -fy
  /sbin/mount -uw /
if you wish to boot the system:
  exit
:/ root#

Niektóre inne wiadomości mogą pojawić się po tym, ale gdy zobaczysz to na ekranie, wpisz to pierwsze polecenie sbin:

/sbin/fsck -fy

To jednak sprawdzi, czy w systemie plików nie ma błędów i spróbuj je naprawić, a jeśli tak, to sprawdzi się ponownie i w razie potrzeby naprawi do trzech razy.

Kontynuuj pracę, aż nie wywoła „naprawiających” wiadomości, albo otrzymasz DOKŁADNIE takie same wiadomości naprawcze dwa razy z rzędu.

W tym momencie wpisz polecenie restart i sprawdź, czy się uruchomi. Jest to podobne do używania narzędzia dyskowego Recovery HD do naprawy dysku, ale zdecydowanie ma wyższy wskaźnik powodzenia.

Jeśli w którymś momencie otrzymasz:

Read: I/O error

oznacza to, że nie działa dysk twardy, kabel dysku twardego lub kontroler SATA.

Jeśli jednak używasz systemu Windows bez problemu w obozie rozruchowym z tego samego dysku twardego, nie jest zbyt prawdopodobne, że kontroler dysku lub SATA zawodzi.

Jeśli przejdziesz do ekranu swojego konta użytkownika, po wpisaniu hasła przytrzymaj klawisz Shift, a następnie naciśnij klawisz powrotu i puść klawisz Shift, gdy zobaczysz pulpit, aby rozpocząć minimalne aplikacje i procesy uruchamiania.

Jeśli uruchomisz system, zalecam skopiowanie wszystkich plików na inny dysk, ponowne sformatowanie woluminu HD Macintosha i ponowną instalację systemu OS X, ponieważ metoda pojedynczego użytkownika FSCK w większości po prostu przenosi dysk do stanu gotowości do pracy, ale zwykle nie uniemożliwia poniżające w przyszłości.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.