Kliknij prawym przyciskiem myszy, utwórz nowy plik tekstowy. W jaki sposób?


67

W Finderze> Wybierz folder> Kliknij prawym przyciskiem myszy, pojawi się wyskakujące okienko z opcją utworzenia nowego folderu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy istnieje sposób dodania pozycji menu w New Textfilecelu dodania nowego pliku tekstowego?21
jedną z najgłupszych rzeczy na temat Maca, jego 2017 rok !! i nadal nie ma
gotowej

OMG ... Myślałem, że jestem opóźniony. Kolejna ulubiona - pobieram nową aplikację - przenoszę do Applicationsfolderu, a następnie CMD + space- zupełnie nową maszynę, wciąż nie indeksowaną, muszę nawigować ręcznie ... Czy to tylko ja?
Mars Robertson,

Tak zwane najlepsze maszyny wciąż nie mają tej podstawowej funkcji. Za każdym razem muszę używać dotyku w cmd i otwierać.
Krishnadas PC,

Napisałem samouczek, jak wprowadzić tę opcję do menu kontekstowego za pomocą automatora filipmolcik.com/new-file-mac-os
Filip Molcik

Odpowiedzi:


13

Możesz przypisać skrót do takiego skryptu :

tell application "System Events" to tell process "Finder"
  value of attribute "AXFocusedWindow" is scroll area 1
end tell
tell application "Finder"
  if result is true or number of windows is 0 then
    set t to desktop
  else
    set t to target of Finder window 1
  end if
  set f to make new file at t
  if t is desktop then
    set selection to f
  else
    select f
  end if
end tell

W wersjach 10.7 i 10.8 występuje błąd, który wpływa na wiele innych skryptów i usług Automatora takich jak ten. Finder ignoruje nowe okna podczas uzyskiwania właściwości insertion locationi selection. Jeśli otworzysz nowe okno Findera, wybierzesz w nim niektóre elementy i uruchomisz tell app "Finder" to selectionw edytorze AppleScript, wynikiem są elementy wybrane w niektórych oknach za oknem z przodu (lub pustą listą). Jednym z obejść jest przeniesienie fokusu do innej aplikacji i wstecz, ale powoduje to usterkę wizualną.

Dlatego żaden z tych sposobów sprawdzania, czy pulpit jest wybrany, nie działa niezawodnie:

tell application "Finder"
  insertion location as alias is desktop as alias
  container of item 1 of (get selection) as alias is desktop as alias
end tell

Możesz także owinąć skrypt jako usługę Automatora, ale jest też inny błąd, w którym skróty do usług Automatora nie zawsze działają, dopóki nie najedziesz myszą na menu usług z paska menu. Jeśli typem wejściowym był ustawiony na brak danych wejściowych, usługa nie pojawiałaby się w menu kontekstowych. Jeśli był ustawiony na foldery lub pliki, zawsze musiałbyś kliknąć drugi folder lub plik.

Powiązane pytania:

Nie głosowałem za zamknięciem tego pytania, ponieważ na wiele rozwiązań w pozostałych pytaniach wpływa jeden z dwóch wyżej wymienionych błędów. Prawdopodobnie otrzymamy jeszcze więcej takich pytań, które można następnie zamknąć jako duplikaty tego pytania.


10
to jest tak głupie, że nie jest domyślnie
SuperUberDuper

21

Korzystam z wtyczki XtraFinder dla wbudowanego Findera w systemie Mac OS. Posiada większość funkcji, w tym tworzenie nowego pliku w opcjach wyszukiwarki.

Pokochasz to tak jak ja

;)


Ładna aplikacja! Nie wiedziałem o tym, ma mnóstwo dodatkowych funkcji! Dzieki za sugestie!
Zequez

As, dodaj własne szablony plików
ptim

Dobry pomysł, ale jedynym problemem z XtraFinderem jest ochrona integralności systemu po El Captain. Musisz częściowo wyłączyć SIP. Proszę przeczytać ten adres trankynam.com/xtrafinder/sip.html
Pedro Luz

1
Lepszym pomysłem jest użycie BetterTouchTool , który nie wymaga wyłączenia SIP - używa interfejsu API dostępności. I ma opcję „Utwórz nowy plik w bieżącym folderze” jako jedną z niezliczonych akcji, które możesz wywołać.
Wildcard,

8

W sklepie jest nowa aplikacja: https://itunes.apple.com/us/app/new-file-menu/id1064959555?ls=1&mt=12

Menu nowego pliku umożliwia szybkie tworzenie nowych plików za pomocą menu kontekstowego Findera.

 • W przypadku uaktualnienia do systemu macOS Sierra może być konieczna ponowna instalacja nowego menu plików. Nowe menu plików to po prostu najfajniejszy sposób na utworzenie nowego pliku na platformie Mac OS X. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym oknie Findera, aby utworzyć nowy plik! Możesz nawet kliknąć pulpit prawym przyciskiem myszy, aby utworzyć pliki!

Ważne: Nowe menu plików jest zaimplementowane jako rozszerzenie Findera, aby włączyć menu kontekstowe, należy włączyć „Nowe rozszerzenie menu plików” w „Preferencjach systemowych» Rozszerzenia ”.


2
Kosztuje 2 USD, płacisz 2 USD za nowy przycisk pliku. Nie jesteś już w Kansas
Ray Foss,

Aplikacja jest niesamowita! Poczułem ulgę, widząc zrzuty ekranu. To działa jak urok! Naprawiono jedną z moich ostatnich frustracji w systemie macOS.
Curyous,

2 USD za coś, co już powinno tam być. Gaaaaaaaaa. Głosuję za odpowiedzią ... ale gorzko narzekam na apple / itunes.
granadaCoder

Świetna aplikacja. Jest wart 2 USD za wszystkie fantazyjne dostosowywanie, zamiast używania głupich skryptów automatyzujących
Tallboy

5

Edycja: Nie mogłem sprawić, aby powyższe działało jako usługa, ale potem znalazłem okno dialogowe ukryte za wszystkim innym, w którym Finder prosił o pozwolenie na korzystanie z funkcji ułatwień dostępu. Kiedyś włączyłem, że odpowiedź Lauri Ranty zadziałała. Ale ten poniżej działa dobrze i nie wymaga dodatkowych uprawnień.

Wypróbowałem kilka sposobów, najczystszym ze znalezionych jest skrypt Automator podany tutaj:

http://oscargodson.com/posts/new-file-in-right-click-context-menu-for-mac.html

I dostępne z Github tutaj:

https://github.com/OscarGodson/New-File


To działa. Instrukcje mówią, aby go otworzyć i nacisnąć cmd + s, ale to nic dla mnie nie zrobiło. Korzystam z Mavericks i podczas otwierania go pojawił się monit o zainstalowanie lub otwarcie. Musiałem go zainstalować, aby działał.
Justin

5

Jest mało znana funkcja Findera o nazwie Pad stacjonarny . Wyobraź sobie, że masz na biurku blok papieru, z którego możesz „oderwać” nowy arkusz. Każda strona w padzie może mieć niestandardowy układ i wcześniej istniejącą zawartość itp., Co pozwala (na przykład) wypełnić „notatkę, gdy jesteś poza domem, X”.

Nie jestem obecnie komputerem Mac, aby otrzymywać zrzuty ekranu itp., Ale jeśli otworzysz dokument tekstowy, a następnie wprowadzisz szczegóły, które chcesz wykorzystać jako szablon (mając na uwadze, że całkowicie pusty arkusz jest idealnie prawidłowym szablonem) , a następnie zapisz go gdzieś, kliknij prawym przyciskiem myszy Get Info, a następnie kliknij Stationary Padpole wyboru, a następnie plik będzie zachowywał się inaczej niż normalny plik. Dwukrotne kliknięcie, aby otworzyć plik, faktycznie otworzy kopię pliku, bez ustawionej nazwy pliku, tak jakby był to zupełnie nowy dokument , umożliwiając wypełnienie go i zapisanie z wybraną nazwą / lokalizacją. Wspaniałą rzeczą jest to, że bez odznaczenia opcji pad stacjonarny nie można przypadkowo zastąpić lub w inny sposób zmodyfikować oryginalnego szablonu.

Jest więcej informacji, jeśli google, to krótkie podsumowanie z pomocnymi commens, które nie są zbyt stare.

Nie jest to całkiem prawe kliknięcie na pulpicie i kliknięcie „Nowy plik”, ale jeśli ikona szablonu znajduje się na pulpicie, jest to prawdopodobnie szybsze (w zależności od tego, czy jesteś szybszy w zlokalizowaniu ikony i dwukrotnym kliknięciu, czy też skorzystaniu z białej spacji, kliknięcie prawym przyciskiem, a następnie wybranie z menu kontekstowego ...)

Alternatywnie możesz użyć kombinacji jednej ze skryptowych metod pokazanych w innych odpowiedziach, aby po prostu otworzyć plik padu stacjonarnego, i możesz odtworzyć ładnie funkcję „Utwórz puste” z dowolnej aplikacji, nawet tych, które nie obsługują Jabłkowy skrypt, a „pusty” dokument nie musi być nawet pusty, ale może być szablonem.


Na pierwszy rzut oka to nie działa na Mavricks, prawda?
Camden S.

Próbowanie tego na Mavericks nie działa tak, jak reklamowano w tej odpowiedzi. Kopiuje plik i od razu otwiera tę nową kopię, nie wywołując opcji wyboru nazwy pliku przed rozpoczęciem edycji. (i otwarcie pliku, którego możesz nie chcieć, jeśli chcesz tylko utworzyć i nazwać nowy plik).

Zgodnie z „Podwójnym kliknięciem, aby otworzyć plik, faktycznie otworzy kopię pliku, bez żadnego zestawu nazw plików, tak jakby to był zupełnie nowy dokument, umożliwiając wypełnienie go i zapisanie z wybraną nazwą / lokalizacją. „ być może moje sformułowanie nie jest świetne, nie sugeruję, abyś w tym momencie miał szansę wybrać nazwę pliku, przez wypełnienie Mam na myśli, że „nie zapisuj rzeczy w dokumencie ani nie wypełniaj szablonu itp.”. Mam nadzieję, że to jasne.
farsz

To jest interesujące wiedzieć! Jednak dla mnie muszę być w stanie utworzyć nowy plik tekstowy w dowolnym miejscu, rzadko na pulpicie :)
RedYeti


1

High Sierra: Przejdź do Prefsów systemowych / Klawiatury / Skrótów, wybierz USŁUGI i zaznacz „Otwórz zaznaczenie w oknie TextEdit”. Teraz pojawi się w menu Usługi. Możesz także dodać tam skrót klawiszowy.


0

Jeśli pobierzesz i zainstalujesz BetterTouchTool, możesz łatwo skonfigurować tę akcję; jest to jeden z wbudowanych dostępnych wyzwalaczy.

Co więcej, możesz skonfigurować go dla dowolnego skrótu klawiaturowego lub gestu gładzika . (W tym wiele gestów gładzika, o których istnieniu nie wiedziałeś).

(Nie jestem w żaden sposób związany z BTT, ale uważam, że powinno z niego korzystać znacznie więcej użytkowników komputerów Mac. Jest to pierwsza aplikacja, którą instaluję na każdym nowym komputerze Mac i używam go od ponad pięciu lat. )


1
Ciekawy. Czy możesz podać więcej szczegółów, jak to się robi?
n1000

@ n1000, obecnie nie mam czasu. To jest bardzo proste; Myślę jednak, że mógłbym dodać kilka zrzutów ekranu.
Wildcard

Jest to „wyjątkowo proste”, ale nie musisz czasu dodawać tego jednego szczegółu, który faktycznie odpowiada na pytanie.
płatki kukurydziane 24

0

Działa to również całkiem dobrze, jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy: https://langui.net/new-file-menu/


Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem zalecane oprogramowanie jest lepsze od innych. Podawanie linków jest dobre, ale odpowiedzi muszą być samodzielne, a nie tylko linkiem. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.