Tworzenie kopii zapasowej Time Machine sparsebundles na innym serwerze


9

Jakiś czas temu utworzyłem kopię zapasową kilku różnych komputerów Mac na moim serwerze plików opartym na systemie Linux. Jako komputerowy wehikuł czasu każdy komputer Mac ma osobny sparsebundleplik zawierający wszystkie informacje. Od tamtej pory zmieniłem komputery Mac i sformatowałem różne dyski, więc oryginalne instalacje kopii zapasowych nie są już dostępne.

Chcę utworzyć kopię zapasową tych rzadkich pakietów w ReadyNAS i staram się znaleźć najlepszy sposób, aby to zrobić. Na głównym serwerze jest rsync, ale słyszałem, że rsync może powodować różnego rodzaju problemy z uprawnieniami i nie działa ładnie z twardymi linkami.

Inną opcją jest użycie jednego z komputerów Mac do przesłania plików sparsebundle na serwer za pośrednictwem AFP (za pomocą Findera lub aplikacji takiej jak SuperDuper lub Chronosync). Jak to by było wydajne? Czy AFP zachowuje się jak inne protokoły udostępniania i kopiuje dane za pośrednictwem mediatora (w tym przypadku Fileserver -> Mac -> ReadyNAS), czy też kopiuje bezpośrednio ze źródła do ostatecznego celu? Jakie byłoby najlepsze narzędzie do tego?

Jeśli wszystko inne zawiedzie, czytam gdzieś indziej, że ostatnia próba rowu to po prostu Latestpobranie zawartości folderu z każdego zestawu części, ale wolałbym tego uniknąć, jeśli to w ogóle możliwe.

Odpowiedzi:


6

Powiedziałbym: rsync away, gdy masz pewność, że pakiety sparsebund nie są aktywnie montowane ani zapisywane przez innych klientów Mac OS.

Piękno obrazu dysku Apple polega na tym, że wszystkie unikalne rzeczy Mac są przechowywane wewnętrznie, ponieważ są one systemem plików dla siebie i nie polegają w żaden sposób na twoim systemie plików pamięci. Tak długo, jak nadpisujesz nazwy plików, a system operacyjny ma uprawnienia do ponownego udostępniania plików - nie możesz zepsuć rzeczy podczas przenoszenia rzeczywistych plików, które składają się na rzadki schemat katalogów pakietów do innego systemu Linux, OS X lub Windows OS .

W skrócie, pliki przechowywane jako pasma w formacie rzadkiego pakietu są bardzo przenośne, co czyni wewnętrzne HFS odpornym na uszkodzenia, gdy surowe dane są wiernie kopiowane do nowej lokalizacji lub nowego serwera z inną strukturą systemu plików.

W rzeczywistości posiadanie komputera Mac w systemie plików zamkniętym w kontenerze sparsebundle byłoby mniej optymalnym rozwiązaniem, ponieważ przejście do twardej struktury katalogów może zająć znacznie więcej czasu niż pozwolić linuxowi na efektywne kopiowanie danych pliku. Utraciłbyś wszystkie zalety rzadkiego schematu przechowywania, aby system OS X montował pliki i kopiował je bezpośrednio.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.