Oszczędzanie energii Macbook Air dzięki przejściówce Thunderbolt na Gigabit


1

Zastanawiam się nad zakupem adaptera Thunderbolt na Gigabit, aby zaoszczędzić zużycie energii MBA, ponieważ mogę wyłączyć Wi-Fi, zakładając, że zużywa ono dużo energii.

Ktoś próbował wcześniej i to działa? Ile% energii można zaoszczędzić? np. zwiększyć żywotność baterii o ile%?


Ponieważ istnieje kilka generacji MacBooka Air, nie znajdziesz dobrej odpowiedzi, chyba że określisz, który procesor / model chcesz porównać.
bmike

@bmike, 2001 Mac Book Air.
Joga

„np. zwiększyć żywotność baterii o ile%?” nie ma sensu. A jeśli i tak będziesz podłączony do kabla Ethernet, dlaczego po prostu nie użyjesz WiFi + ładowarki swojego MacBooka? Ciągłe zużywanie baterii jest marnowane, gdy dostępne jest gniazdko.
Alexander

Odpowiedzi:


2

Nie mam dokładnych danych; mam jednak MacBooka Air w połowie 2012 roku i musiałem kupić adapter Thunderbolt Gigabit. Mogę powiedzieć, że to konsument znacznie więcej niż układ WiFi. W pełni naładowany, mogę osiągnąć ponad 5 godzin za pomocą układu Wi-Fi; gdy adapter Thunderbolt Gigabit wystarczy, jeśli przejdę do 3,5 godziny.

Szczerze mówiąc, był to dla mnie prawdziwy szok i najpierw obwiniłem baterię, myśląc, że jest wadliwa i trzeba ją wymienić; Jednak dzięki Wi-Fi żywotność baterii wraca do ponad 5 godzin, więc jestem pewien, że ma to związek z adapterem Thunderbolt Gigabit.

To nie jest test naukowy, ale średnio używam komputera Mac do surfowania w Internecie, normalne rzeczy. W każdym razie zmniejszyłem wydajność bez zmiany wzorca użytkowania.


2

Codziennie używam Haswell MBA2013 i mogę potwierdzić, że sieć Ethernet piorun zużywa znacznie więcej energii niż łącze WiFi. Mogę uzyskać do 12 godzin w sieci Wi-Fi, nigdy nie miałem więcej niż 7 w sieci Ethernet.


1

Domyślam się, że nie zobaczysz żadnych oszczędności energii w ogóle, przestawiając sieć z interfejsu bezprzewodowego na interfejs piorunowy. W rzeczywistości pobór mocy przez piorun i mikroukład w adapterze może być wyższy niż chipset Wi-Fi, więc może to być ciekawy test, jeśli ktoś go wykona.

Przekonasz się, że wyłączenie sieci jest głównym źródłem oszczędności energii w 2012 r. I starszych komputerach MacBook Air (i Pro), ponieważ sieć zapewnia przerwy, które zapobiegają uśpieniu procesora i pozwalają maszynie pracować więcej.

Jeśli zmienisz swoje nawyki i zmniejszysz obciążenie procesora, jasność ekranu oraz wyłączysz dostęp do sieci, aby umożliwić lokalnemu działaniu Air, wydłużysz żywotność baterii z 2x do 4x z mojego doświadczenia na Air 2012 i starszych.

Air 2013 nie jest długo dostępny, więc zgadnij, czy efekty będą mniej więcej. Domyślam się, że dostęp do sieci jeszcze bardziej skróci tam życie (ponieważ są one zaprojektowane tak, aby były w stanie bezczynności nawet niższej mocy niż poprzednia generacja), ale nadal będzie to widoczne w praktyce.


Tak, używam Mac Book Air 2001. Po wyłączeniu Wi-Fi widzę oszczędność energii witalności.
Yoga

Zakładam Air 2010? Nie zgadzam się z wyłączeniem sieci, która oszczędza znaczącą moc - ale moje pomiary były takie, że sieć piorunów nie oszczędza znaczącej mocy w sieci bezprzewodowej, zakładając, że używasz tylko jednego z nich.
bmike

1

Korzystam z 15-calowego rMBP 2014 i za każdym razem, gdy używam adaptera (piorun do sieci Ethernet), zauważam dwukrotny spadek poziomu naładowania baterii. Jeśli korzystam z Wi-Fi, wychodzę z biura z 50% opłatą, a z adapterem wychodzę z 15% lub mniej. Oczywiście zawsze zaczynam od 100% naładowania i codziennie wykonuję prawie te same zadania.


0

Dokładnie to samo doświadczenie tutaj. Znacząco krótszy czas pracy z przejściówką Thunderbolt na Gigabyte Ethernet.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.