MBP Boot Camp Windows 8 problem z jasnością


10

Nie mogę uzyskać pełnej jasności ekranu na moim 13-calowym MacBooku Pro po uruchomieniu systemu Windows 8 Professional. W rezultacie nie mogę korzystać z komputera na zewnątrz, dopóki nie uruchomię systemu OS X. Sprawdziłem wszystkie ustawienia zasilania w systemie Windows a wszystko jest już ustawione na 100%. Czy można to obejść?

Odpowiedzi:


19

Wygląda na to, że w systemie Windows 8 jest dostępna funkcja Adaptive Brightness, która miesza się z ogólną jasnością MBP

Jeśli właśnie zainstalowałeś system Windows 8 na swoim laptopie, a ekran nie będzie utrzymywał pożądanego poziomu jasności, to prawdopodobnie dlatego, że funkcja adaptacyjnej jasności nie działa w twoim systemie. Oto jak to wyłączyć.

  1. Otwórz pulpit systemu Windows za pomocą Win+ D, kliknij ikonę zarządzania energią w zasobniku, a następnie wybierz More power optionsz menu.
  2. Raz tutaj kliknij Change plan settingslink na wybranym planie.
  3. Następnie kliknij Change advanced power settingslink.
  4. A teraz przejdź do Display > Enable adaptive brightnessi zmień tam ustawienia na Off.

Oczywiście najlepiej byłoby, aby ta funkcja faktycznie działała, abyś mógł zaktualizować sterowniki. Jeśli nadal chcesz wyłączyć, oto jak to zrobić.

Aby to wyjaśnić, oto jak zmienić jasność na laptopie z systemem Windows 8… naciśnij kombinację klawiszy skrótu Win + I (to duża litera i), a wtedy zobaczysz kontrolę jasności właśnie tam.

Wyłącz jasność adaptacyjną systemu Windows 8


Jest to również identyczny problem i proces w systemie Windows 10
Andrew White

1

Wypróbowałem obie metody w tym samym czasie i wydawało się, że to rozwiązało problem, ale kiedy byłem w trakcie zmiany zaawansowanych ustawień zasilania, zmieniłem sekcję DIM Display na 100% i upewniłem się, że wszystkie opcje sekcji wyświetlania mają najwyższą możliwą jasność .

Problemy rozwiązane Cześć chłopaki.


0

Mam ten sam problem, który prowadzi mnie do tego postu, ale powyższe rozwiązanie nie działa dla mnie. Nie jest to właściwe rozwiązanie, ale udało mi się rozwiązać problem. Ustaw Co robić, gdy pokrywa się zamyka, na opcję Nie rób nic dla opcji „Na baterii” i „Podłączony” w opcji zasilania. Po włączeniu komputera zamknij pokrywę i otwórz ją ponownie, a po wykonaniu tej czynności znajdziesz skróty klawiaturowe do funkcji jasności ekranu. Możesz spróbować tego, jeśli adaptacyjne ustawienie jasności nic dla ciebie nie robi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.