MacBook Pro nie ładuje zdjęć


1

Mój MacBook Pro nie ładuje już moich zdjęć. Wkładam kartę SD, jak zawsze to robiłem, iPhoto wyskakuje i mówi ładowanie zdjęć, ale pojawia się komunikat o błędzie informujący, że dysk nie został prawidłowo wysunięty, nawet jeśli go nie dotknąłem! Czy ktoś może mi pomóc?

Dzięki!

photos 

Odpowiedzi:


1

Leslie,

Bez dalszych informacji, moim pierwszym przypuszczeniem jest uszkodzona karta SD. Spróbuj wykonać następujące czynności. 1) Po włożeniu karty SD zlokalizuj i uruchom Disk Utility.app 2) W lewej kolumnie listy dysków twardych, DVD / CD i innych urządzeń pamięci masowej wykrytych na MacBooku Pro. 3) Kliknij raz, aby wybrać kartę SD. Spowoduje to zapełnienie prawej połowy okna serią możliwych działań. Domyślne wyświetlane działanie zatytułowane jest „Pierwsza pomoc”. Znajdź przycisk „Zweryfikuj dysk” w prawym dolnym rogu. Kliknij raz i poczekaj, aż zdiagnozuje twoją kartę SD. 4) Jeśli Disk Utility.app zgłasza błąd, kliknij, aby przyznać mu uprawnienia do naprawy. Po zakończeniu zamknij program Disk Utility.app 5) Uruchom ponownie iPhoto i sprawdź, czy działa.

Jeśli to pomoże, zaznacz swoje pytanie jako udzielone. Dzięki.


Ok, więc włożyłem kartę SD i iPhoto wyskoczyło i powiedziałem ładowanie zdjęć, jakby czytał kartę. Następnie pojawiła się ta wiadomość, mówiąc, że nie została prawidłowo wysunięta, a ikona zniknęła z pulpitu. Zostawiłem kartę i przeszedłem do narzędzia dyskowego, ale karty SD nie ma na liście po lewej stronie. Jakieś inne sugestie? Dzięki za pomoc!

1

Aby wykluczyć kartę, możesz wypróbować ją na innym urządzeniu (najlepiej nie w aparacie, z którego ją wyjąłeś).

Aby wykluczyć usterkę czytnika kart SD w MBP, czy możesz przetestować go za pomocą czytnika kart USB?


To może być głupie pytanie, ale co to jest czytnik kart USB?

@Leslie czytnik kart, który podłączasz przez USB zamiast jednego wbudowanego w komputer.
LC1983,

Nie mam tylko czytnika, ale próbowałem zostawić go w aparacie i podłączyć aparat do komputera, ale to też nie działało ...
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.