Jak używać iPada z wyświetlaczem Retina jako monitora zewnętrznego?


14

Mam trzy 23-calowe monitory LCD Samsunga i wszystkie trzy podłączyłem do mojego MacBooka Pro, w sumie cztery wyświetlacze. Problem w tym, że wyświetlacz Retina MacBooka Pro całkowicie mnie zepsuł. , tak bardzo, że trzymam się pojedynczego wyświetlacza MacBooka Pro tak dużo, jak to możliwe, dopóki nie będę musiał przejść do wielu monitorów dla dowolnego zadania, nad którym pracuję (jestem inżynierem oprogramowania Java).

Zacząłem myśleć, czy można używać iPada z wyświetlaczem Retina jako monitora zewnętrznego. Co więcej, gdybym mógł po prostu kupić części zamienne do wyświetlacza iPada i używać ich jako monitorów zewnętrznych, byłoby to rad, ale nie wiem (a) czy jest to możliwe, i (b) jakiego rodzaju złącza wymagałyby.

Jak mogę bezpośrednio podłączyć dwa iPady lub dwa niezależne wyświetlacze iPad Retina do mojego MacBooka Pro?


Polecam po prostu zakup monitora o wyższej rozdzielczości DPI. Próbowanie tego, o czym mówisz, wydaje się niewykonalne bez dużej wiedzy na temat sprzętu. Zamiast tego po prostu kup (wyświetlacz Apple Thunderbolt lub) innego producenta, z których wielu wydało ostatnio wyświetlacze 4K. Ceny spadły do ​​400 USD za wyświetlacze 24 "lub głównie 27" (np. Google dla Philipsa 28 "wyświetlacz 4K).
Chris

Dodając do powyższego komentarza, oto przyzwoity wyświetlacz 4K za 500 USD, który jest tylko przykładem. Możesz znaleźć wiele innych wyświetlaczy 4K, które odpowiadają Twoim preferencjom. I jak już wspomniano, używanie iPada jako zewnętrznego monitora jest zbyt wielkim problemem, aby było tego warte.
Jack of all Spades

Odpowiedzi:


16

Aktualizacja: Istnieje teraz kilku konkurentów, takich jak Luna Display , a także natywna obsługa w iPadOS 13 + macOS Catalina, zwana Sidecar .


Aplikacja Duet Display pozwala urządzeniom iOS połączyć się z komputerem Mac z systemem co najmniej OS 10.9. Mac potrzebuje oprogramowania duet, które jest do pobrania za darmo i łączy się przez port Lightning z danym komputerem Mac, aby wysłać wideo.

Aplikację na komputery Mac można pobrać bezpłatnie, a aplikację na system iOS można kupić w sklepie iOS App Store .

„Bezpieczne połączenie, wyświetlacz Retina, bez opóźnień”


Pamiętaj, że wszystkie opinie zauważają, że aplikacja jest dość wadliwa.
Saaru Lindestøkke,

Powiedziałbym, że początkowo (pierwsze tygodnie aplikacji) zawierało kilka błędów, ale ewoluowało w dość solidny i niezawodny zestaw, który uzupełniałby parowanie iPada / Maca. Mam podobne nadzieje, że astropad.com z czasem stanie się podobnie solidny i niesamowity. Zawsze występuje opóźnienie, ale marketingowa kopia „bez opóźnienia” sprawdza się w praktyce, ponieważ iPad jest prawie tak dobry, jak rzeczywisty wyświetlacz pod względem czasu reakcji.
bmike

7

W App Store dostępnych jest kilka aplikacji, które pozwolą na używanie iPada jako zewnętrznego wyświetlacza za pomocą połączenia Wi-Fi.

Oto kilka przykładów:

Wyświetlacz powietrza

Zdalny wyświetlacz SplashTop


3
Użyłem zarówno AirDisplay, jak i iDisplay. Obecnie najczęściej używam AirDisplay.
Alan Shutko

2
Wygląda na to, że wifi byłoby zbyt wolne. Pytam o bezpośrednie połączenie przez porty Thunderbolt mojego MBP.
Matthew Adams,

AirDisplay działa świetnie - ale utrzymaj, że będzie działał tylko na jednym iPadzie, nie więcej
konqui

7

Na pewno nie byłoby możliwe podłączenie iPada do MacBooka bez aplikacji zaprojektowanej do tego celu na iPadzie i demona na MacBooku, i musiałby użyć jakiegoś trudnego protokołu przekazującego dane przez złącze Lightning jako audio (lub niektórych inny sposób, do którego aplikacja może uzyskać dostęp). Nie ma sposobu, aby połączyć się z urządzeniem iOS przez Thunderbolt, o którym wiem.

Podłączenie samego wyświetlacza iPada do komputera byłoby tak niemożliwe, że byłoby niemożliwe. Wyświetlacze na urządzeniach z iOS używają protokołu DSI, więc potrzebowałyby niestandardowych knurów dla złączy i niestandardowych sterowników niskiego poziomu do połączenia z GPU i systemem operacyjnym.

Jedyne monitory o naprawdę wysokim DPI (> 120), które widziałem, są przeznaczone do zastosowań medycznych (np. Ten ) i podają cytaty tylko wtedy, gdy się z nimi skontaktujesz.

Na razie aplikacje do wyświetlania Wi-Fi, takie jak Air Display, są najlepszym rozwiązaniem dla wyświetlaczy Retina. Lub Apple Thunderbolt Display ma jeden z najwyższych DPI monitorów konsumenckich, przy 109 DPI, ale wciąż jest to dalekie od 227 DPI mojego 13-calowego Retina MacBook Pro.


1
FTR, dostępny jest nowy produkt, który robi dokładnie to, co postawiłem w pierwszym akapicie i zapewnia wyświetlanie 60 klatek na sekundę na ekranie iPada z wejściem dotykowym za pośrednictwem kabla Lightning. duetdisplay.com
cortices

6

Wygląda na to, że możesz podłączyć zamiennik! (Zakładając, że możesz lutować i mieć trochę wiedzy elektronicznej)

Jeśli nie możesz lutować, to jest to przydatna umiejętność, jeśli używasz jakiejkolwiek elektroniki. Jednak ten projekt nie jest zbyt dużym projektem dla początkujących. Jeśli nie możesz, czy masz przyjaciela, który myśli, że mogą to zrobić?


Niedawno natknąłem się na ten post. Pokazuje, jak jedna osoba kupiła panel siatkówki zastosowany w iPadzie i trochę lutowała z niektórymi adapterami, ekranem i domową płytką drukowaną. Dostarczone części (w tym panel) wyniosły 70 USD (nie wliczając płytki drukowanej, zasilacza, konwertera podwyższającego TPS61175 i kilku tanich części, które kosztują zaledwie kilka dolarów).

Post ma schematy i instrukcje. Przeczytaj, czy uważasz, że możesz spróbować.

Kilka rzeczy: to nie jest ekran dotykowy, trzeba by na niego zbudować obudowę, może mieć trochę blasku i nie wyglądać tak błyszcząco, jak prawdziwy ekran iPada. Jeśli chodzi o ostatni problem, o którym wspomniałem, być może będziesz mógł zadać pytanie w komentarzach, jak to wygląda, zanim cokolwiek kupisz. Autor mówi, że zdjęcia nie wyglądają jak prawdziwe, ale pytanie nigdy nie boli. Nie chcesz utknąć z monitorem, którego ekran na pierwszy rzut oka wygląda na stary (jeden z tych, który ma dużo odblasków i wygląda trochę słabo), nawet jeśli jest wysokiej rozdzielczości. Nie wiem, czy Apple dodaje warstwę, aby wyglądała na wysokiej jakości.

Obsługuje tylko DisplayPort jako dane wejściowe. W zależności od konfiguracji może to stanowić problem. Jednak za jedyne 70 USD na monitor możesz sobie pozwolić na kilka dodatkowych kabli i adapterów.

Powodzenia, jeśli spróbujesz. Jeśli potrzebujesz pomocy, to prawdopodobnie mógłby odpowiedzieć na kilka pytań na temat EE.SE . Oferowałbym, ale nie sądzę, że jestem tak kompetentny. =)


4

Kolejna aplikacja, która łączy iPada lub wiele iPadów jako zewnętrzne wyświetlacze przez lokalne Wi-Fi, iDisplay .

A także w kilku trybach, jako dodatkowy wyświetlacz, wspólny wyświetlacz itp.

Niedawno zaktualizowany, działa bezproblemowo dla mnie (na MBPro w połowie 2010 roku, iPad 2)2

DisplayPad

Działa dobrze na moim iPadzie mini z wyświetlaczem Retina. Próbowałem użyć iDisplay, ale wkrótce po zakupie nagle odkryłem, że nie obsługuje wyświetlaczy siatkówki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.