jak ponownie zainstalować narzędzia wiersza polecenia xcode?


19

Miałem poważne problemy z dwiema wersjami Xcode na tym samym komputerze. Usunąłem wszystkie instancje aplikacji Xcode i wiele innych plików niezwiązanych z systemem „xcode”, a następnie ponownie zainstalowałem aplikację (4.6.2), rozwiązując mój pierwotny problem. Ale xcodebuildi xcode-selectnadal nie są dostępne, co muszę uruchomić PhoneGap na iOS. W Xcode element Preferencje => Pobieranie => Narzędzia wiersza polecenia jest oznaczony jako „Zainstalowany”, bez opcji usuwania lub ponownej instalacji. Próbowałem usunąć xcrun, ale to nie zadziałało. Jak to naprawić?

Odpowiedzi:


14
  1. biegnę sudo rm -rf /Library/Developer/CommandLineTools
  2. i wtedy xcode-select --install

Problem naprawiony po mojej stronie


2
W ten sposób można to zrobić w 2020 r.
shadanan

prosty i skuteczny - działał idealnie, dzięki!
GarethD

9

Narzędzia wiersza poleceń są instalowane podobnie jak inne pakiety OS X, więc może być konieczne usunięcie pliku potwierdzenia z bazy danych potwierdzeń (co było trywialne, ponieważ można było usunąć plik z / Library / Receipts, ale teraz jest bardziej skomplikowane i wymaga krótki artykuł na temat bazy danych pokwitowań).

Zamiast się z tym pogubić, dlaczego po prostu nie pobrać samodzielnego instalatora i poczekać, aż nowa wersja Xcode wyczyści bazę danych potwierdzeń?

Ten adres URL jest dość otwarty (nawet wyszukiwarki mogą go indeksować), ale może być konieczne utworzenie bezpłatnego konta programisty Safari lub Free Mac, aby zalogować się i pobrać ten pakiet.

Gdyby mi się to przydarzyło, po prostu zmieniłem Time Machine, aby wykluczyć pliki systemowe, a następnie zainstalowałem nowy system operacyjny na woluminie zapasowym. Zrobiłbym niepotrzebnego administratora, który usunę, i użyję tego użytkownika do zainstalowania Xcode i narzędzi wiersza poleceń, a następnie przywrócę go z Time Machine. Tak długo, jak wszystko działało, klonowałem to na głównym dysku lub powtarzałem proces czyszczenia / ponownej instalacji - w zależności od tego, co jest łatwiejsze do wykonania.


Zapomniałem wspomnieć, że próbowałem tego; xcodebuild wciąż niedostępny w standardowych katalogach wykonywalnych. Jest jeden w Xcode.app/Contents/Developer/usr/bin/xcodebuild.
sierra

xcrunpoprawi twoją ścieżkę, jeśli masz zainstalowanych wiele zestawów narzędzi. Możesz tylko mvte pliki binarne w / usr / bin, jeśli chcesz szybkiej naprawy. Ponownie z WWDC działającym podczas pisania tego, nowa wersja Xcode powinna
wypaść

Dzięki. Czy sugerujesz skopiowanie wszystkich plików z tego katalogu?
sierra

Oto wklej / usr / bin z czystego komputera Mac z najnowszymi narzędziami wiersza poleceń. Możesz różnicować go za pomocą swojego wpisu (ls -la / usr / bin) cl.ly/PYyh, aby zobaczyć, co należy skopiować i co Apple pozostało w folderze Xcode.app / Developer.
bmike

Brak kości: $ xcodebuild dyld: Biblioteka nie załadowana: @ rpath / DVTFoundation.framework / Versions / A / DVTFoundation Odniesienie z: / usr / bin / xcodebuild Powód: nie znaleziono obrazu Trace / BPT trap: 5
sierra

6

Czy próbowałeś xcode-select ?

man xcode-select

lub

xcode-select --switch /Applications/Xcode

Niedostępne. Przez pomyłkę go usunąłem i nie odzyskałem go podczas ponownej instalacji narzędzi wiersza poleceń.
sierra

1

Wydaje się, że działa to dla XCode 5, usuń, --dry-runaby faktycznie wykonać kopiowanie.

sudo rsync -ai --exclude subversion\* --exclude SVN\* /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/usr /
sudo ln -sf /Applications/Xcode.app/Contents/Developer/usr/bin/xcodebuild /usr/bin/

Lub przejdź do https://developer.apple.com/downloads/ i wyszukaj „xcode” - istnieją pakiety do pobrania od 10.5 do 10.10

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.