Czy możliwe jest zamontowanie dysku DVD ISO tak, aby wyglądał jak napęd DVD?


9

Mam starą płytę DVD z grą (Chessmaster 9000), którą kupiłem (przysięgam), i chciałbym ją odtworzyć na moim Macu Air, który nie ma napędu optycznego. W innej grze (Civ V) odniosłem sukces, zrzucając dane DVD na ISO w Linuksie, a następnie montując ISO na Mac Air. Ale Chessmaster 9000 to rodzaj gry, która wymaga dysku w napędzie do gry. Montaż iso nie wystarczy.

Czy istnieje sposób, aby przekonać komputer Mac Air, że ma dysk w napędzie? Mój najlepszy przeczucie tak daleko, że jeśli to jest możliwe, ale wiąże się z vndevicepolecenia, ale nie miałem szczęścia do tej pory, a dokumentacja do niego jest bardzo cienki na ziemi. Szukam magii, aby to działało za pomocą niskiego poziomu wiersza poleceń, a nie komercyjnego (ale taniego) oprogramowania, które jest dostępne w jednej odpowiedzi.

  • Wygląda na to, że wymaga napisania własnego niskiego poziomu sterownika dla fałszywego urządzenia. Innymi słowy, warte 10 USD! Akceptacja odpowiedzi @ Guido.

1
Jeśli jest bardzo stary, będzie to program PowerPC, który nie będzie działał na nowoczesnych wersjach OS X.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


9

Spróbuj DAEMON Tools Lite for Mac, możesz pobrać tutaj:

http://www.daemon-tools.cc/products/dtMacLite

To oprogramowanie wymyśliło, jak oszukać komputer, aby pomyślał, że DVD jest zamontowane i nie wiem, czy możesz go ponownie wdrożyć za pomocą vndevicewspomnianego narzędzia wiersza poleceń .


Czym to narzędzie różni się od montowania obrazów .iso bezpośrednio za pomocą Findera?
nohillside

Użyłem go do zamontowania obrazów, które nie były obsługiwane przez Findera, i być może używają innego silnika (lub symulują napęd DVD) do zamontowania pliku. Pisałem tryniesure will work
Guido Preite

Na początku miałem problem z wypracowaniem dziwnego interfejsu, ale okazało się, że działa ! Dzięki @GuidoPreite. Teraz: co się dzieje tutaj na niskim poziomie magii? Nie mogę przestać myśleć, że istnieje jakaś prosta sztuczka CLI, która nie wymaga aktywacji za 10 USD ... ale jeśli nie, to moim zdaniem warto 10 USD.
Steve Petersen,

Z korzyścią dla innych, którzy mogą wypróbować wersję light: kliknij przycisk „zmień” na pierwszym ekranie powitalnym, aby aktywować okres próbny. (?!) Następnie pojawi się nowe „zdalne” urządzenie. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się zamontować cokolwiek na nim, była zmiana preferencji Daemon Tools, aby stworzyć kluczową kombinację do montowania nowego obrazu. (?!) Stamtąd wciśnij wybraną kombinację klawiszy, a będziesz mógł wybrać swój iso.
Steve Petersen,

Cieszę się, że rozwiązałeś problem. Naprawdę nie wiem, jak to zaimplementowano
Guido Preite
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.