Przekierowanie portów na iPhonie?


12

Używam iPhone'a jako modemu.

Czy istnieje sposób przekierowania na mój komputer, ponieważ używam go jako serwera programistycznego.


Tak naprawdę nie chodzi o sprzęt komputerowy ani oprogramowanie

1
Jailbroken? Więc na pewno. Nie jailbreak? Prawdopodobnie nie.

Aby przekierować na iPhone'a, wystarczy przekierować na adres IP, który on ma.
Melvin Jefferson

1
Zdobądź dedykowany router 4G lub hotspot
Allan

Odpowiedzi:


7

Krótka odpowiedź

Do tej pory (iOS 9.1) nie było możliwości skonfigurowania przekierowania portów w Personal Hotspot

Długa odpowiedź

Aktywacja Personal Hotspot na urządzeniu iOS umożliwia wbudowany router NAT. Inne urządzenia, które łączą się z tym iPhone'em (za pomocą USB, WiFi lub Bluetooth), otrzymują adres IP w subdomenie 172.16.0.0/12.

W iOS nie ma ustawień NAT, ani nie zapewnia UPnP ani NAT-PMP do zdalnej konfiguracji NAT.

Dlaczego?

Nikt nie zna powodów Apple.

Dzikie przypuszczenie: wiedząc, że dostępność funkcji Hotspot osobisty na urządzeniu z iOS zależy od jego operatora , Apple może wyłączyć dalsze funkcje jako sposób na dobrą zabawę z przewoźnikami.

Możliwe obejścia

  • Na urządzeniu, które musi akceptować połączenia przychodzące: połącz się z siecią VPN, która zapewnia publiczny adres IP i połączenia przychodzące
  • Jeśli masz dostęp do zdalnego urządzenia, możesz utworzyć tunel (np. Za pomocą ssh)
  • Jeśli zdalne urządzenie jest podłączone do tego samego konta iCloud, włączenie Back to my Mac spowoduje przejście do tej samej prywatnej sieci IPv6
  • Użycie modemu 4G zamiast iPhone'a zapewni bezpośrednie połączenie internetowe akceptujące połączenia przychodzące

Edycja: ALE ...

Nawet jeśli możesz ominąć NAT na swoim urządzeniu, twoje komórkowe połączenie internetowe IPv4 najprawdopodobniej również stoi za NAT-em klasy operatorskiej .


> Użycie modemu 4G zamiast iPhone'a zapewni bezpośrednie połączenie internetowe akceptujące połączenia przychodzące Tak właśnie starałem się zrobić z modemem Domino Huawei 4G, ale to nie zadziałało, ponieważ funkcje celowo są ograniczone przez dostawcę usług internetowych (Orange): to nie jest oryginalny Domino Huawei, jest przekształcony. Postaram desimlock (konieczność znalezienia przyłączającą dla mikro SIM), ale to nie może mieć nic wspólnego z dostępu do przekierowania portów ... Więc być ostrożny co modem 4G kupujesz!
soulthom

0

Nie ma możliwości przekierowania portów na iPhonie, gdy jest używany jako hotspot Wi-Fi. To jest z założenia. (IMO) funkcja hotspotu iPhone'a pozwoliła użytkownikom na dostęp do Internetu za pośrednictwem planu taryfowego telefonu, aby użytkownik mógł sprawdzić pocztę e-mail, surfować po Internecie, czatować itp. Nie został zaprojektowany jako router z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Po żadnej „stronie” hotspotu iPhone'a nie ma otwartych portów, w których można by zarządzać. Zrobiłem portcan zarówno po stronie publicznej, jak i prywatnej (z komputera Mac i PC), aby sprawdzić, czy mogę uzyskać dostęp do strony zarządzania - jest zablokowany i nie odpowiada (choć odpowiada na a ping).

Jednak właśnie przetestowałem i zweryfikowałem, że mój dedykowany hotspot - AT&T Unite Explore obsługuje przekierowanie portów (strona 60 instrukcji obsługi ). Udało mi się przekazać port 22 do mojego laptopa i pomyślnie nawiązałem z nim połączenie przez SSH.

I ostatnia rzecz - chociaż udało mi się to zrobić w AT&T, twój dostawca może nie pozwolić ci otwierać portów w twoim urządzeniu - najpierw sprawdź to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.