Czy istnieje sposób odblokowania iPada chronionego hasłem?


8

Ojciec przyjaciela zmarł kilka tygodni temu. Zwykle używał tego samego hasła numerycznego na wszystkich urządzeniach. Ale nie na iPadzie. Nie mogę nawet odtworzyć hasła za pomocą odcisków palców. Czas blokady wynosi już 60 minut. Czy w Apple istnieje jakiś exploit lub proces, który może pomóc nam odzyskać informacje z iDevice lub czy jedynym sposobem na ich wykorzystanie jest pełny reset?

PS To nie jest pytanie o moralność czy etykę. Przyjaciel ma powody, by spróbować odzyskać dane. Utrata ojca pozostawiła milion pytań otwartych i myśli, że w jego danych osobowych mogą znajdować się odpowiedzi. Doceniam każdą odpowiedź, ale proszę, nie oceniaj losu ani pytania, zanim nie upewnisz się, jakie są przyczyny.


Zobacz: Jak
złamać

Odpowiedzi:


13

Nie jestem pewien, czy można podać ogólną odpowiedź z brakiem szczegółów w tym konkretnym przypadku, ale jak w każdej sytuacji odzyskiwania danych, warto zatrzymać się i uzyskać profesjonalną pomoc, aby przynajmniej zrozumieć twoje opcje.

  1. Jak cenne są dane? Zgadnij rząd wielkości. 10 USD, 100 USD, 1000 USD, 10 000 USD lub więcej? Rozwiązania dla każdego obejmują różne ramy czasowe i narzędzia.
  2. ZATRZYMAJ próbowanie odgadnięcia hasła - może mieć 10 zgadnięć, a iPad wymazuje sam zestaw wyzwalaczy. Wyzwalacz może mieć nawet mniej niż 10 błędnych domysłów. Twoja kolejna próba odblokowania może być twoją ostatnią szansą na zapisanie zawartości.
  3. Co jeszcze jest dostępne? W prawie wszystkich przypadkach istnieje komputer, który odblokuje każde urządzenie iOS - więc zamiast próbować odgadnąć hasło - sprawdź, czy możesz zamiast tego zlokalizować komputer.

Oto artykuły pomocy, które powinny pomóc każdemu w tej sytuacji:

Kiedy zdasz sobie sprawę, że czas jest po twojej stronie i że system został zaprojektowany tak, aby nie został naruszony przez osobę, która znajdzie urządzenie, Twoja szansa na sukces zwiększy się dzięki dodatkowej trosce, jaką włożysz w to zadanie. Niezależnie od tego projektu często zdarza się, że hasło zostaje zapomniane lub nie zostaje przekazane obecnemu właścicielowi urządzenia i masz kilka możliwości zresetowania lub pominięcia hasła bez usuwania zawartości urządzenia, niezależnie od tego, czy próbujesz złamać kod PIN za pomocą narzędzia, czy obejdź zabezpieczenia, znajdując komputer, który może odblokować urządzenie.


1

Apple zapewnia dostęp do organów ścigania za pomocą nakazu. Dostęp ten zazwyczaj odbywa się poprzez odgadnięcie hasła w sposób, który nie wiąże się z ryzykiem zresetowania iPada. Nie wiem, czy Apple zapewni tę usługę w opisanej przez Ciebie sytuacji, ale możliwe, że zrobi to, jeśli skontaktuje się z nimi adwokat lub zostanie do tego nakazany przez sąd (na przykład, jeśli na iPadzie są materiały, które jest wymagane dla spadkobiercy).

Co masz nadzieję znaleźć na iPadzie? Większość informacji na iPadzie jest po prostu kopią tego, co jest w usługach chmurowych, i zazwyczaj można uzyskać do nich bezpośredni dostęp.

Inną opcją jest skorzystanie z kopii zapasowej. Jest to przydatna opcja, jeśli iPad został zsynchronizowany z komputerem stacjonarnym. Często kopię zapasową można uzyskać bezpośrednio (jeśli nie jest zaszyfrowana).

Wreszcie, jeśli jest to iPad 1 lub 2, zabezpieczenia nie są tak silne, jak na iPadzie 3. Być może będziesz w stanie uzyskać specjalistę ds. Kryminalistyki komputerowej, aby uzyskać dostęp. Wielu śledczych ma do dyspozycji takie usługi. Możesz otworzyć iPada za kilkaset dolarów.


1
Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób Apple zna hasło do dowolnego urządzenia? Jestem pewien, że dane osobowe są przekazywane przez wezwanie do sądu, ale nakazem jest konfiskata lub przeszukanie określonej nieruchomości, a nie żądanie informacji w USA. Myślę, że możesz po prostu ładnie poprosić o wsparcie Apple, a oni by ci pomogli - w przypadku opcji resetowania hasła Apple ID lub sposobu uzyskania dostępu do komputera, aby odblokować iOS.
bmike

Apple nie zna kodów. Próbuje ich wszystkich.
vy32

-1

prawdopodobnie możesz być teraz beznadziejny ... przepraszam za ciebie, ale jeśli zaktualizował go do IOS7, masz naprawdę duże problemy. spróbuj tego: przytrzymaj przycisk zamykania, aż zobaczysz suwak, nie przesuwaj go. następnie zamknij inteligentną pokrywę. otwórz i naciśnij anuluj


Czy to jakiś exploit blokowania ekranu? Czy jest to gdzieś udokumentowane?
Dan J
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.