Wskaźnik Ethernet na pasku menu OSX


24

Używam OSX 10.7

Kiedy poruszam się między różnymi sieciami ethernetowymi (np. W pracy za pomocą sieci Ethernet na zewnętrznym wyświetlaczu, w domu za pomocą ethernetowej sieci piorunowej), sieć Ethernet nie zawsze się łączy. Jednak nie otrzymuję natychmiastowej informacji zwrotnej. Zamiast tego łączę się z Wi-Fi. Wi-Fi jest jednak wolniejsze i mniej niezawodne niż Ethernet. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy jestem podłączony do sieci Ethernet, czy nie. Oczywiście mogę przejść do preferencji i ustawień sieciowych, aby sprawdzić, czy jestem podłączony do sieci Ethernet, ale byłoby lepiej, gdyby na pasku stanu była jakaś forma wskaźnika, podobnie jak w przypadku Wi-Fi. Zatem moje pytanie:

Czy istnieje sposób na uzyskanie wskaźnika połączenia Ethernet na pasku menu OSX?

Być może istnieje darmowa aplikacja, która może to zrobić.


Prawdopodobnie istnieją darmowe aplikacje, które pokazują to na pasku menu. Problem polega na tym, że masz włączone zarówno WiFi, jak i Ethernet. Dlatego żadna aplikacja, której używasz, może nie być w stanie odróżnić, która z nich jest aktualnie używana, jeśli obie są ze sobą połączone. I pokażą / powinny pokazać oba połączone
markhunte

1
@markhunte w tym system preferences - networkjest rzecz zwana „zleceniem serwisowym”; Myślę, że zlecenie serwisowe mówi OSX, z której sieci należy korzystać po podłączeniu, na przykład do Wi-Fi i Ethernetu. Myślałem, że aplikacja może korzystać z tych informacji.
Jeromy Anglim

1
Dzięki, wiem o zamówieniu usługi, ale mam wątpliwości co do honorowania zamówienia we wszystkich przypadkach.
markhunte

Odpowiedzi:


12

Właśnie zainstalowałem menumetery . Po przejściu do preferencji dla MenuMeters możliwe jest dodanie ikony sieci do paska menu OSX. Kliknięcie ikony wskazuje bieżącą sieć (tj. Wi-Fi lub Ethernet).

Jest to rozsądne rozwiązanie, ale nadal wymaga kliknięcia ikony, aby sprawdzić, czy Ethernet jest podłączony.


Proszę zaznaczyć tę odpowiedź. To rozwiązuje problem dla mnie i mam nadzieję, że również dla ciebie. : P
Sufian

Niestety menumetery nie działają już w OSX El Capitan zgodnie z zawiadomieniem na ich stronie internetowej.
Vikram Rao

2
W przypadku wersji 10.11 i 10.12 możesz użyć zaktualizowanego widelca MenuMeters: member.ipmu.jp/yuji.tachikawa/MenuMetersElCapitan
LаngLаngС

12

W Mac App Store jest aplikacja, która robi dokładnie to: Status Ethernet

Zrzut ekranu MAS

Pokazuje także stan kart sieciowych Thunderbolt. Niestety nie jest za darmo.


1
Ale czy rozróżnia Ethernet i Wi-Fi, zgodnie z żądaniem? Czuję, że tak nie jest.
Leonid Szewcow

W tym App Store są dostępne wersje lite i zakupu w aplikacji dwóch z tych facetów (w tym ta w tej odpowiedzi). Oba pozwalają wybrać interfejs (Wi-Fi, Ethernet itp.), Który chcesz wskazać w pasku menu. Jednak zauważyłem, że oboje chcą, ponieważ chciałem, aby moi użytkownicy mogli szybko i natychmiast sprawdzić, czy działa Ethernet. Te aplikacje mają po prostu jednolity czarny (działający) lub widmowy / szary wskaźnik. Byłem zachwycony, widząc komentarz @ LangLangC dotyczący zaktualizowanego widelca MenuMeters (od dawna fanem). Zawsze można wyświetlać niestandardowe kolory.
NOTjust - user4304

9

Późno na odpowiedź, ale nadal dla osób lądujących tutaj, szukających ikony stanu połączenia Ethernet na pasku menu, sprawdź tę aplikację macOS Status sieci Ethernet - Ikona brakującego paska stanu LAN . Pokazuje interfejs Ethernet, adres IP i czy interfejs jest aktywny poprzez zmianę ikony paska menu. Więcej tutaj

Rozróżnia WIFI i Wired Ethernet i poprawnie pokazuje stan przewodowej sieci Ethernet. Zawiera również listę dostępnych interfejsów i kilka przydatnych informacji o urządzeniu.

Obraz aplikacji statusu Ethernet

PS: Jestem programistą aplikacji


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.