Zapobiegasz indeksowaniu plików i folderów w centrum uwagi?


8

Spotlight to bardzo pomysłowe „narzędzie” systemu OS X, które w dużej mierze nie można przypisać funkcji indeksowania. Ukrywanie różnych plików i folderów stanowi wyzwanie nawet przy korzystaniu z różnych aplikacji do szyfrowania. Wiem, że jest wbudowana opcja, która pozwala oznaczyć w razie potrzeby pliki, foldery itp., Których Spotlight nie powinien indeksować.

Czy istnieją bardziej skuteczne (prawdopodobnie szybsze metody) ukrywanie plików i folderów przed „wścibskimi oczami” Spotlight, a zatem w istocie chronią cię przed innymi wścibskimi oczami, które mogą mieć dostęp do twojego komputera Mac?

Odpowiedzi:


15
  • Utwórz plik o nazwie .metadata_never_indexwewnątrz folderu.
  • Zmień nazwy folderów lub plików, aby kończą się na .noindex.
  • Jeśli chcesz tylko ukryć pliki przed GUI, przenieś je do folderu systemowego, takiego jak ~/Library/.
  • Przenieś pliki do folderu rozpoczynającego się od kropki ~/.fontconfig/. Nie usuwa ich z takich zapytań mdfind mdfind 'kMDItemFSName=*' -onlyin ~/.fontconfig/.

Powiązane pytania:


1
Doskonałe, w tym również odniesienia do powiązanych pytań .... dzięki
Simon

1
Wydaje się, że rozszerzenie noindex w Twojej odpowiedzi brzmi „nie”. zalet: wszystkie pliki w folderze oznaczonym noindex również zostaną wykluczone z indeksu Spotlight - oznacza to, że trzeba utworzyć tylko jeden folder, a inny użytkownik nie będzie w stanie śledzić tych folderów, chyba że leży w pobliżu - popraw mnie, jeśli się mylę :)
Simon

1
Z mojego doświadczenia (macOS Yosemite, El Capitan i Sierra) .metadata_never_indexplik działa tylko na poziomie głośności (.eg w katalogu głównym zewnętrznego dysku twardego), a nie na poziomie folderu. .noindexPrzyrostek działa chociaż.
Nate

1

Innym spojrzeniem na to z innej perspektywy jest użycie aplikacji o nazwie Obscurity .

W przeciwieństwie do oznaczania ich jako ukrytych plików lub dodawania ich do zaszyfrowanego dysku, sama aplikacja działa jako przykrywka dla twoich plików. Tworzy fałszywy folder, który wygląda jak normalny, ale nie otwiera się po dwukrotnym kliknięciu. Aby móc go otworzyć, musisz kliknąć folder prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Pokaż zawartość pakietu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po zainstalowaniu upewnij się, że folder aplikacji nie znajduje się na pulpicie, w przeciwnym razie nie będziesz mógł skopiować do niego plików. Dodanie go do Docka również uniemożliwi dodawanie do niego plików. Otwórz folder, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Pokaż zawartość pakietu. Jeśli nie widzisz tej opcji, oznacza to, że uzyskujesz dostęp do aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz, aby ominąć Gatekeepera, aw oknie, które zostanie otwarte, znajdziesz folder o nazwie Obscurity. Dwukrotne kliknięcie, aby otworzyć folder, spowoduje błąd lub pusty folder. Otwórz go za pomocą opcji Pokaż zawartość pakietu i przeciągnij pliki nad tym folderem. Zamknij, gdy skończysz.

Pliki nie będą indeksowane przez Spotlight i nie pojawią się we wszystkich plikach w Finderze. Najlepsze w tej aplikacji jest to, że spełnia ona funkcję ukrywania plików.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.