Używanie iPada do tworzenia i programowania stron internetowych


18

IPad jest moim ulubionym urządzeniem komputerowym, gdy jestem w podróży, czy to do pracy, czy do podróży. Czasami mam ze sobą klawiaturę Bluetooth, a czasem nie. Może to być szalone, ale chciałbym używać mojego iPada do pełnoprawnego tworzenia i programowania stron internetowych i chcę wiedzieć, jakie są moje opcje.

Cloud9 wydaje się być idealnym rozwiązaniem w tej koncepcji, z wyjątkiem fatalnej wady: interfejs internetowy nie działa w pełni w przeglądarkach iPad Safari lub Chrome. Nie można na przykład dwukrotnie kliknąć, aby otworzyć pliki.

Jakie inne opcje mam? Idealnie chciałbym mieć dostęp z wiersza poleceń do mojego wybranego edytora (Vim) i móc korzystać z internetowych narzędzi do debugowania, takich jak narzędzia programistyczne w Chrome.


iSSH jest stabilny / niezawodny do logowania na serwerze deweloperskim i edytowania witryny. iSSH + klawiatura ZAGG jest jeszcze lepsza niż używanie mojego MacBooka Pro w / 16GB do intensywnego skupiania się na dev node.js przez vim na Ubuntu.
james_womack

Odpowiedzi:


10

Jeśli szukasz prostego edytora tekstu, Textastic ma wiele fajnych funkcji.

Aby w pełni rozwinąć tworzenie stron internetowych, sprawdź Diet Coda . Ma wbudowany terminal SSH, SFTP, świetny edytor tekstu itp.


Używam dietetycznej kody w biegu i na wypadek awarii. Nie możesz pracować lokalnie, więc kiedy naciskasz save, wprowadzasz zmiany na żywo .. bądź ostrożny :) Możesz też sparować dietetyczną codę z coda 2 na komputerze Mac, aby zobaczyć zmiany za każdym razem, gdy naciśniesz komendę save na coda 2 (bardzo przydatny, nie trzeba za każdym razem odświeżać)
Ryan Hollingsworth,

iSSH jest miły dla tych, którzy lubią używać vima na swoich instancjach Rackspace lub AWS.
james_womack

5

Byłem gotowy nazywać cię szalonym, ale wygląda to na znacznie bardziej wykonalne niż myślałem.

W Vimie znajduje się port iOS , a jeśli to nie działa dobrze, zawsze możesz użyć jednego z wielu emulatorów terminali, aby uruchomić powłokę na zdalnym hoście i tam uruchomić Vima. Właściwie mógłbym polecić to drugie przed pierwszym; nie jest jasne, w jaki sposób masz pobrać pliki na urządzenie w celu edycji, a następnie umieścić je z powrotem w środowisku testowym, natomiast uruchomienie Vima bezpośrednio na hoście testowym całkowicie eliminuje problem. Problemem jest wielozadaniowość, ponieważ jeśli emulator nie otrzyma czasu procesora, nastąpi przekroczenie limitu czasu połączenia, ale rozsądne użycie ekranu GNU i być może emulatora, takiego jak Podpowiedź, który może utrzymywać połączenia przez pewien czas, nawet w tle, powinien całkiem łatwo rozwiązać ten problem.

Jeśli chodzi o narzędzia do debugowania, te wbudowane w Safari działają tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do komputera z wersją komputerową, ale mówi się , że Firebug Lite działa w iOS Safari i prawdopodobnie będzie działał równie dobrze w iOS Chrome, a jego bookmarklet może zostać dodane do paska zakładek przeglądarki w celu łatwego dostępu. (Wydaje się, że nie działa teraz w żadnej z trzech przeglądarek, w których wypróbowałem, w tym Safari na moim iPhonie, ale podejrzewam, że jest to przejściowy problem związany z pozornie niedawną wersją nowej wersji z poważne zmiany).

Będąc podobnie wyposażonym w iPada i klawiaturę Bluetooth, zastanawiałem się nad wypróbowaniem tego samego, co chcesz, ale spisałem to jako niewykonalne. Dzięki, że dałeś mi impuls do dalszego badania i odkrycia, że ​​w końcu można to całkiem dobrze zrobić.


5

Mark O'Connor napisał przekonującą serię artykułów (począwszy od tego ) na temat tworzenia stron internetowych przy użyciu iPada jako cienkiego klienta na zdalnym serwerze Linux.

Zasadniczo potrzebujesz tylko aplikacji klienckiej SSH na iPada (jest ich kilka: Mark wspomina iSSH) i masz dostęp do VIM lub innych narzędzi, które możesz uruchomić na serwerze.


4

Używam dwóch aplikacji do kodowania na iPadzie, ale używam ich tylko w sytuacjach awaryjnych.

Pierwszy to iSSH . Pozwala zalogować się przez SSH na serwery. Obsługuje także przekazywanie X, więc w razie potrzeby mogę zalogować się na mojej stacji roboczej w biurze.

Drugi to Koder , który jest w zasadzie mini IDE dla iPada. Obsługuje FTP, (S) FTP, Dropbox, WebDAV i rozwój lokalny. Ma też wbudowaną Firebug :)

Nie jestem pewien, czy chciałbym go używać w 100% przypadków (Zend Studio na Xubuntu działa dla mnie bardzo dobrze), ale jest to wykonalne.


Cześć @Jonathan. Ciekawe, o co ci chodzi w ostatnim wierszu. Daj nam znać! Dzięki.
samthebrand,

przepraszam, że trwało to tak długo, ale „to”, o którym mówiłem, to mój iPad!
Jonathan

2

Tworzenie aplikacji na iPadzie jest zdecydowanie możliwe, ale to, jak dobrze dla Ciebie działa, zależy w dużej mierze od Twojego przepływu pracy. W szczególności możesz mieć problemy z debugowaniem, szczególnie jeśli potrzebujesz dobrego debugera JavaScript.

Debugowanie

W ramach eksperymentu niedawno wypróbowałem edycję aplikacji internetowej (głównie JavaScript), nad którą pracowałem przy użyciu iPada. Edycja przebiegła stosunkowo sprawnie (użyłem Textastic ), ale debugowanie JavaScript było uciążliwe. O ile mi wiadomo, jedyne, co zbliża się do właściwego narzędzia do debugowania w iOS, to Firebug Lite , który ma pewne poważne ograniczenia. Ponieważ nie jest zintegrowany z przeglądarką, nie może złapać wielu problemów. Brak wychwytywania błędów składniowych (sam musisz polować na brakujący nawias) i brak zgłaszania problemów HTTP, jeśli zewnętrzny skrypt nie ładuje się poprawnie.

Interfejs jest również dość szorstki w obsłudze na urządzeniu dotykowym - małe stuknięcie w cele i dziwnie zmienia rozmiar, jeśli spróbujesz powiększyć. Jako ktoś, kto opiera się nieco na narzędziach programistycznych Safari i Chrome podczas programowania JavaScript, uznałem, że jest to dość frustrujące, gdy napotkałem jakikolwiek błąd.

To powiedziawszy, jeśli twój rozwój jest bardziej po stronie serwera lub w inny sposób nie jesteś zależny od tego rodzaju narzędzi do debugowania, iPad może równie dobrze stworzyć dla ciebie dobre środowisko programistyczne.

Opcje edytora

Jeśli chcesz po prostu użyć Vima, klient SSH, taki jak Prompt lub iSSH, działałby dobrze, połączony gdzieś ze zdalnym serwerem (którego będziesz potrzebować wszędzie do przeglądania plików). Jeśli chcesz opcji, która nie wymaga dostępu do sieci, jest port Vima na iOS , ale warto zauważyć, że pliki są dostępne tylko za pośrednictwem iTunes (tj. Nie można przesłać ich na serwer SFTP ani wyświetlić ich lokalnie za pomocą Safari).

Jeśli chcesz bardziej natywnych wrażeń, warto spojrzeć na Diet Coda , ponieważ zawiera wiele przydatnych narzędzi - SFTP, pełnego klienta SSH, edytora kodu i przeglądarki. To zdecydowanie po droższej stronie aplikacji na iOS, ale przeczytałem o tym dobre rzeczy.

Textastic to kolejny dobry edytor z kilkoma ładnymi rozszerzeniami klawiatury programowej (przydatny do wprowadzania zmian w mgnieniu oka, jeśli nie masz przy sobie Bluetooth). Jednak nie jestem wielkim fanem tego modelu dostępu do plików. Nie ma zbyt wielu pomysłów na synchronizację - raczej pobierasz pliki ze źródła (SFTP, Dropbox lub WebDAV), edytujesz je lokalnie, a następnie ponownie ładujesz. Opcja edycji bezpośrednio w Dropbox lub SFTP byłaby miła, ale to trochę osobista preferencja.


1

Możesz użyć produktu OnLive Desktop .

Fragment z ich strony internetowej:

„W oparciu o technologię gier błyskawicznych w chmurze OnLive, OnLive Desktop zapewnia bezproblemowe korzystanie z pulpitu Microsoft® Windows® z przyspieszonym w chmurze przeglądaniem stron internetowych z pełną obsługą Adobe® Flash. Natychmiastowe reakcje wielodotykowe umożliwiają pełne i wygodne przeglądanie i edycję nawet najbardziej złożone dokumenty z szybkim przesyłaniem z pamięci w chmurze lub załączników do poczty internetowej.

Bogate multimedia, takie jak wideo, animacje, przejścia slajdów, a nawet gry na komputery PC - nigdy wcześniej nie były możliwe dzięki zdalnemu dostarczaniu pulpitu - działają płynnie i dynamicznie z interaktywnością natychmiastowego działania. OnLive Desktop sprawia, że ​​zdalne czuje się lokalnie ”.


1

Podpowiedź to najlepszy klient SSH na iOS. Za pomocą Monituj możesz zdalnie używać Vima i Firebuga Lite do debugowania. (Zgodnie z sugestią @Aaron Miller.)

Prompt został opracowany przez Panic, zespół programistów odpowiedzialny za Diet Coda. Jest również zawarty w Diet Coda.


0

Możesz użyć Kodowania , który jest responsywny i działa idealnie w przeglądarce. Nie będziesz musiał niczego instalować na iPadzie. Będziesz miał dostęp do całej mocy serwera w przeglądarce. Warto sprawdzić.


Co robi Koding - proszę nie podawać tylko linku
użytkownik151019,

Kodowanie jest świetne ... Ale tak jak wszystkie inne podobne do niego cloud9, codio, codeanywhere, nitrous, zazdrość kodu ... I prawdopodobnie więcej, wszyscy cierpią z powodu poważnego problemu w iOS ... Klawisze strzałek nie działają ! W CODIO mogłem nawigować, gdy edytor jest w trybie vi ... Ale ponieważ w większości klawiatur Bluetooth nie ma klawisza esc, nie byłem w stanie się z niego wydostać ... Po prostu frustrowałem, ponieważ miałem nadzieję na kodowanie z nowy iPad Air!
CrazyPenguin


0

Debugowanie na iPadzie

Prawdopodobnie zostanę za to zabity, ale byłoby to moje rozwiązanie dla ciebie: jeśli chcesz zrobić prawidłowe debugowanie w sieci, najlepszym wyborem byłoby sprzedanie iPada na eBayu i uzyskanie tabletu z Androidem. Walczyłem od wielu dni, aby obejść niezdolność iPada / jabłka do zapewnienia solidnego rozwiązania do debugowania w podróży (chyba że masz ochotę przeciągnąć iLaptop również z iPadem). W sklepie z aplikacjami znalazłem tylko jedną aplikację o nazwie MIHTool, która w ogóle nie działała poprawnie.


-1

aby uzyskać zdalny dostęp do serwera WWW Linux / Unix, wypróbuj xCute - nowe i ekscytujące narzędzie do zdalnego dostępu do serwera z iPada lub iPhone'a

http://xcuteapp.com

z ich strony internetowej:

Jako inżynier oprogramowania często uzyskuję zdalny dostęp do komputerów, korzystam z VPN, SSH, Telnet lub innego zdalnego oprogramowania, które pozwala mi „dostać się tam” i „współdziałać”. Wirtualne terminale są przydatnymi narzędziami, gdy są używane z laptopa lub komputera stacjonarnego, ale uważam, że z urządzeń mobilnych konieczne jest coś innego, prostszego i szybszego. Bardzo regularnie chcę po prostu wykonać kilka zadań i przeczytać ich wyniki.

Napisałem tę aplikację, aby móc uzyskać dostęp do zdalnych hostów i wykonywać zadania z prostotą za naciśnięciem jednego przycisku. Mogę to teraz zrobić z iPhonem podczas podróży lub w wygodnej kanapie w domu z iPadem.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.