Zakupy w aplikacji - skąd mogę wiedzieć, kto dokonał obciążenia zwrotnego?


12

Zakupy aplikacji i zakupy w aplikacji można anulować poprzez zwrot kosztów, jeśli wyślesz wiadomość do Wsparcia iTunes Store w ciągu kilku dni i podasz im uzasadniony powód.

Chciałbym wiedzieć, czy można dowiedzieć się, co Apple-ID lub użytkownik wykonał obciążenie zwrotne.

Weź następujące zachowanie User. ( youw tym przypadku oznacza programistę aplikacji):

  1. Użytkownik dokonuje zakupu w aplikacji za 99 USD i otrzymuje YYY „Gold Coins”;
  2. Użytkownik kupuje rzeczy w aplikacji za pomocą „złotych monet” (mikstura, karty itp.);
  3. Użytkownik otrzymuje przedmioty i żąda zwrotu pieniędzy;
  4. Apple akceptuje żądanie i zwraca użytkownikowi 99 USD;
  5. Apple informuje, że otrzymałeś zwrot obciążenia, ale nie określa niczego związanego z identyfikatorem UDID urządzenia, kontem lub czymkolwiek;
  6. Bez informacji o użytkowniku nie można usunąć przedmiotów w grze, które użytkownik dostał przez zakupione monety;
  7. Użytkownik udostępnia to zachowanie innym użytkownikom;
  8. Wszyscy robią to samo;

Co się stanie? „Ekonomia” gier / aplikacji staje się piekłem i nic nie dostajesz.

Czy istnieje jakiś sekretny sposób (lub nie tak łatwa do zauważenia opcja, którą gdzieś mi brakowało) w iTunes Connect, który pozwala wiedzieć, kto to zrobił, abyś mógł działać poprawnie, usuwając elementy / gotówkę / cokolwiek (a nawet temp / perma bana, jeśli zachowanie będzie kontynuowane)?


2
Jako programista aplikacji muszę powiedzieć, że odpowiedź bmike to grono BS. Użytkownicy będą kupować gry Premium i obciążenia zwrotne albo „zgłaszając problem”, kontaktując się z „Wsparciem iTunes” lub bezpośrednio w swoich bankach, a Apple nie poinformuje twórcy gry pod idiotycznym argumentem, że „nie podają danych klientów” wszystko, czego potrzebuje deweloper, to identyfikator transakcji, który nie jest danymi osobowymi, aby wiedzieć, która płatność została obciążona zwrotem. Dlaczego deweloper musi to wiedzieć? Do celów kontroli, weryfikacji, podatków, a nawet przejrzystości! Apple może po prostu nie zapłacić deweloperowi 50% ich

1
Pytanie: Czy próba ponownej weryfikacji rachunku da dodatkowe informacje? Czy podczas zwrotu środków możesz spróbować ponownie zweryfikować każde potwierdzenie otrzymane w ciągu ostatnich 30 dni? Po drugie, zgadzam się: chciałbym zobaczyć identyfikator transakcji / paragonu, gdy nastąpi obciążenie zwrotne.
Jon Watte

Odpowiedzi:


6

Nie masz dostępu do danych klientów z żadnego ze sklepów Apple App Store, chyba że sprzedajesz subskrypcję, a użytkownik zdecyduje się udostępnić dane.

Poza tym, że użytkownicy muszą założyć konto, aby grać i pracować w ramach identyfikatora UUID / tymczasowego identyfikatora urządzenia Apple, nie ma realistycznego sposobu ustalenia, kto wydaje pieniądze, a kto prosi Apple o zwrot pieniędzy.

Poproś swojego prawnika (lub ciebie, jeśli jesteś przedsiębiorcą odpowiedzialnym za umowy), aby przejrzał warunki, które wyjaśniają, kiedy to robisz, i nie otrzymujesz danych klientów.

Z wyjątkiem tego, zawsze możesz otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej ze wsparciem programisty, ponieważ jesteś płatnym programistą, aby poprosić ich o sprawdzenie wzorów nietypowej sprzedaży dla określonej aplikacji. Kiedy pojawia się problem, uważam, że są bardzo pomocne w ustaleniu, co jest właściwe i jak dostosować rzeczy, aby dopasować reguły App Store do twojego modelu biznesowego.


Czy możemy więc skontaktować się z Apple i poprosić go o sprawdzenie zachowania klientów i spróbować zatrzymać obciążenia zwrotne, jeśli są one dokonywane regularnie? Fajnie, sprawdzę to. Ale jeśli chodzi o przedmioty w grze i samą ekonomię, to jest to przegrana sprawa? Mam na myśli, że jest to gra karciana, a dzięki złotym monetom gracz może kupować przedmioty na Premium Shop(mikstury, bonusy itp.) I zdobywać karty z „przywoływania premii” (która ma lepszą pulę kart, jak rzadkie / mocne) Więcej rzadkich kart w rękach graczy nie jest złą rzeczą, jeśli otrzymujemy zapłatę, ale w ten sposób to tak, jakbyśmy dawali za darmo.
RaphaelDDL

1
Podejrzewam, że masz wybór. Możesz zaufać Apple w zakresie obsługi faktur i działania zgodnie z ich zasadami (i wraz z nimi decydują, którzy klienci są obelżywi, czy nie) lub w zakresie obsługi własnych faktur i pokwitowań. Jest całkowicie akceptowalna aplikacja, która kieruje zakupy do twojego systemu, w przeciwieństwie do korzystania z systemów płatności Apple.
bmike

3
Jeśli przypomnę poprawnie, aplikacje korzystające z systemów innych niż Apple do zakupów w aplikacjach są odrzucane, gdy tylko je zobaczą (chyba że nie jest cyfrowym produktem wewnętrznym, takim jak na przykład Pizza Delivery). Czytałem o subskrypcji jako dobrze (dało mi dobre pomysły), ale zgodnie z tym, co przeczytałem Pierwsza gra z subskrypcją / Problemy wydaje się, że Apple nie zezwala na metodę subskrypcji
gier. Tato

Możesz sprzedawać towary cyfrowe ze strony internetowej i śledzić klientów za pomocą własnego konta. Pomyśl o Amazon MP3, Amazon Instant Video, HBO, Netflix, Salesforce.com i wielu innych. Nie ma ogólnego zakazu sprzedaży towarów cyfrowych, ale musisz uważnie przeczytać umowę podpisaną z Apple, aby zrozumieć, co jest dozwolone, a co nie.
bmike

4
bmike: Nie, nie możesz użyć własnej metody zakupu. Amazon musiał nawet usunąć możliwość kupowania rzeczy dla aplikacji Kindle na iOS - możesz po prostu czytać rzeczy, które już kupiłeś poza aplikacją. Nie możesz również mieć bezpośredniego / gorącego linku do systemu handlu elektronicznego poza sklepem iTunes, w przeciwnym razie zostaniesz odrzucony.
Jon Watte
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.