Czy obsługiwane są kopie zapasowe Time Machine na dysku zewnętrznym podłączonym do Time Capsule?


8

Mój dysk Time Capsule o pojemności 1 TB jest pełen kopii zapasowych Time Machine. Wolę wydać 130 USD na dysk 3 TB niż 500 USD na nową kapsułę czasową 3 TB.

Czy dysk zewnętrzny podłączony do Time Capsule jest obsługiwany w przypadku kopii zapasowych Time Machine? Czytałem, że próba użycia Time Machine z Airport Extreme i podłączonym dyskiem zewnętrznym nie jest obsługiwana i w rzeczywistości jest zawodna. Czy obejmuje to Time Capsules z napędem zewnętrznym?

Zdaję sobie sprawę, że kopii zapasowej Time Machine nie można podzielić na dyski - przenosiłbym całe kopie zapasowe na dysk 3 TB.

Kupiłem Time Capsule 1. generacji (MB277LL / A) w 2008 roku. Prowadzę Mountain Lion.

Odpowiedzi:


2

Aktualizacja: teraz oficjalnie obsługiwane

W momencie pisania tego tekstu (maj 2013 r.) Poniższa odpowiedź była poprawna. Firma Apple wprowadziła nowy sprzęt, Airport ExtremeBase Station (802.11ac) (6. generacji) w czerwcu 2013 r., A tworzenie kopii zapasowej na dysku zewnętrznym podłączonym do stacji bazowej AirPort Extreme (802.11ac) lub późniejszej AirPort Time Capsule jest oficjalnie obsługiwane .

Oryginalna odpowiedź

To nie jest oficjalnie obsługiwane. „ Time Machine nie może wykonać kopii zapasowej na dysk zewnętrzny podłączony do AirPort Extreme, Time Capsule lub dysku sformatowanego dla Microsoft Windows (format NTFS lub FAT) . (Kliknij„ Konfigurowanie kopii zapasowych Time Machine przy użyciu dysku zewnętrznego ”, aby ujawnij informacje.) (Aktualizacja sierpień 2019 r .: oryginalny link przekierowuje teraz do bieżącej dokumentacji. Aby uzyskać informacje historyczne, zobacz także Dyski, które można używać z Time Machine ). Jest to zwykle spowodowane problemami z sieciowym systemem plików, które nie gwarantują zapisu ukończyłeś na dysku, zanim nadasz status „sukces”.


1
Dzięki. Dangnabit. Widzę, że nie byliby zmotywowani do rozwiązania tego problemu ...
Mark Adler

1
Nie rozumiem wyjaśnienia „sieciowego systemu plików”.
Nicolas Barbulesco

Ta odpowiedź jest błędna i / lub nieaktualna. Strona z tą odpowiedzią przekierowuje teraz, aby wyjaśnić, że „Dysk zewnętrzny podłączony do… AirPort Time Capsule” jest obsługiwaną opcją. Oryginalne wyjaśnienie „problemów z sieciowym systemem plików, które nie gwarantują zakończenia zapisu” wydaje się dyskusyjne; skąd wiesz, że tego używa się w przypadku zewnętrznych dysków podłączonych do Time Capsule, a nie do wewnętrznego napędu Time Capsule ? Myślę, że wyjaśnienie to jest spekulatywne / wymyślone lub jest źle zrozumiane w poprzedniej wersji strony, do której się odwołuje. odpowiedź tex77 jest poprawna.
chrstphrchvz

4

Tak. Możesz użyć Time Machine z napędem podłączonym do Time Capsule.

Dokument pomocy technicznej Apple - Dyski kopii zapasowych, których można używać z Time Machine (stan na wrzesień 2015 r.) - mówi:

Time Machine może wykonać kopię zapasową danych z komputera Mac na tych dyskach kopii zapasowych:

  • Zewnętrzny napęd USB, Thunderbolt lub FireWire podłączony do komputera Mac
  • Wbudowany napęd AirPort Time Capsule (dowolny model)
  • Zewnętrzny napęd USB podłączony do AirPort Time Capsule (dowolny model) lub AirPort Extreme (tylko model 802.11ac)
  • Woluminy sieciowe połączone za pomocą protokołu Apple File Protocol (AFP)

0

Tak, jest obsługiwany.

Mój dysk twardy Time Capsule 2015 przestał działać po dwóch latach użytkowania i zastanawiałem się nad jego naprawą. Zamiast tego podłączyłem napęd Western Digital USB o pojemności 2 TB sformatowany jako OS X Extended Journaled.

Time Capsule natychmiast je wykrył (możesz to zobaczyć w narzędziu Airport Utility) i mogłem przejść na nowy dysk w moim panelu preferencji Time Machine.

Pamiętaj, że napęd USB musi mieć własne źródło zasilania , ponieważ Time Capsule nie zapewnia zasilania na swoim pojedynczym porcie USB.


Czy masz źródło twierdzenia, że ​​TC nie zasila zewnętrznego napędu USB? Ten artykuł wydaje się, że tak. support.apple.com/en-us/HT202807
biuletyn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.