Moje gniazdo kart SD nie działa


40

Moje gniazdo kart SD w najnowszym MacBooku (połowa 2012 r.) Nie chce zamontować mojej karty SD. Karta SD nie pojawia się w Finderze, Narzędziu dyskowym, Image Capture ani nigdzie indziej. Wiem, że to nie jest problem z oprogramowaniem, ponieważ nic się nie zmieniło przed i po. Jak to naprawić?


Nie mogę opublikować nowej odpowiedzi z powodu chronionego statusu pytania. Dla mnie dmuchanie w szczelinę nie działało. Rozmawiałem ze wsparciem Apple, który zasugerował zresetowanie NVRAM i SMC, i wydaje się, że to pomogło. W szczególności pomógł reset SMC.
PeterT,

@PeterT Dokonaj edycji głównej odpowiedzi, podając swoje dane - zatwierdzę to dodanie, jeśli ktoś inny tego nie zrobi, zanim zobaczę zmianę.
bmike

Właściwie myślę, że miałem szczęście, kiedy po raz pierwszy spróbowałem po resecie SMC. Problem zawsze pojawiał się sporadycznie i wydaje mi się, że prawdopodobnie bardziej dotyczy kurzu itp.
PeterT,

@PeterT Musisz naprawdę mocno dmuchać. Zaufaj mi. To działa.
Andremoniy

1
@Andremoniy miał trochę podwójnego zdania, kiedy powiadomienie pojawiło się na moim telefonie; wyglądał jak spam poza kontekstem:) ... W każdym razie działa teraz, nie wiem co to naprawiło.
PeterT

Odpowiedzi:


79

Uderzyłem mocno w hub karty SD. Teraz działa dobrze.


18
Łał. To się udało! Myślę, że wróciliśmy do czasów NES.
hepcat72

2
Żartujesz sobie ze mnie? Jak do cholery to zadziałało ... Mogę potwierdzić, że to naprawiło problem ...
megamaiku 17.08.17

2
co do diabła, nie mogę uwierzyć, że to poprawiam 😂
Paschalis

2
Potwierdzam, że to działa
Michael Mason

Hahaha! To zadziałało. Chyba musimy mieć oko na gromadzenie się kurzu dzięki czytnikom kart. Pracowałem na moim komputerze iMac. Dzięki.
Gareth Daine

16

Wątek ten mówi, że w gnieździe karty SD znajduje się przełącznik, który wykrywa, kiedy karta jest włożona i może zostać zatkany przez kurz, zakleszczenie lub coś innego. Jeśli bawisz się wykałaczką (lub czymkolwiek, co mieści się w tej dziurze), rozwiąże to twój problem. Przełączanie tego przełącznika pomaga.


Więc twój problem został rozwiązany?
skromny

3
Tak. Skomentowałem tylko dlatego, że trudno było znaleźć błąd i zdecydowanie wolę Stack Exchange niż jakieś losowe forum.
Scott

9

wydaje mi się, że włożenie karty SD i ponowne wyciągnięcie jej nieco (tylko kilka mm) powoduje jej zamontowanie. Jest nawet film, który wyjaśnia, jak go włożyć i wyciągnąć tutaj

Ale uważam, że umieszczenie go pod kątem działa lepiej: wbicie karty pod kątem z obciętym rogiem do górnej części gniazda SD, a następnie wciśnięcie karty wydaje się, że jest montowana za każdym razem.


2
+1 za wsunięcie go pod i pod kątem: działa niezawodnie do tego momentu.
0x6d64

1
-1 za to, jak absurdalne jest płacenie premii za ten sprzęt, a następnie takie rzeczy
charlesreid1

Poruszyłem kartą, gdy jest w gnieździe i pojawiła się na pulpicie. Świetny!
pointum

4

Moja książka Mac przestała widzieć karty, użyłam puszki powietrza, aby wyczyścić czytnik i teraz działa dobrze.


Wydmuchiwanie sprężonego powietrza do gniazda SD na 2 komputerach MacBook Pro rozwiązało problem. Dzięki za tę wskazówkę. Próbowałem już wszystkiego.

1

Być może w gnieździe karty utknął kurz. Aby wyjąć, delikatnie dmuchnij w gniazdo i spróbuj ponownie włożyć kartę.


Czy możesz być nieco bardziej szczegółowy?
dan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.