Czy istnieje OS X odpowiadający aplikacji zdalnej iOS?


18

Czy jest jakiś odpowiednik aplikacji Apple (iOS) Remote na komputery stacjonarne (z systemem OS X)? Czy masz jakąś - najlepiej małą - aplikację do sterowania instancją iTunes, która działa na innym komputerze Mac? Może jakieś dodatkowe menu?

Wiem, że istnieje kilka „kontrolerów iTunes” (takich jak Coversutra). Ale czy któryś z nich obsługuje zdalnie działający iTunes?

(NB: Jestem świadomy np. Home Sharing, ale chcę, aby zdalny komputer Mac nadal działał i odtwarzał muzykę, a nie kontrolującą. Jestem również świadomy udostępniania ekranu, ale szukam szybszego / łatwiejszego rozwiązanie.)


2
@Studer: Dlaczego usunąłeś osxtag? Wydaje się to tutaj dość istotne.
Jonik

@Jonik: Ponieważ nie chodzi konkretnie o [osx]to chodzi [itunes].
Josh K

4
@Josh: To nieprawda. Pytanie prosi o pewnego rodzaju oprogramowania (iTunes) do sterowania specjalnie dla OS X . ( [itunes]Pytanie może być związane z iTunes na Windowsie; to nie jest.)
Jonik

1
Aha, a samo pytanie jest świetne! Bardzo chciałbym też wiedzieć o takiej aplikacji OS X.
Jonik

@Jonik: Być może, ale nie mówi o tym specjalnie, [osx]z wyjątkiem wymagań oprogramowania.
Josh K

Odpowiedzi:


5

Zdalne sterowanie iTunes jest prawdopodobnie najłatwiejsze, ale nie jest już aktualizowane, i słyszałem raporty o niektórych problemach z nim w systemie Snow Leopard. YMMV.

Edycja: Inną ważną opcją byłoby sterowanie iTunes z poziomu przeglądarki. W tym celu istnieje wiele komercyjnych i bezpłatnych rozwiązań. Jest to jeden z bardziej popularnych przewodników DIY na ten temat. Playerpal i PatioTunes to dwa przykłady komercyjnych wariantów tego pomysłu. Uwaga: nie korzystałem z żadnej z nich i nie mogę mówić o jakości żadnej z aplikacji. Zapraszam do wyszukiwarki Google, aby uzyskać więcej opcji na tym froncie.


2
Dzięki! Wygląda na to, że narzędzie powinno działać poprawnie, choć jest nieco brzydkie i nie ma zbyt dużej funkcjonalności w porównaniu z aplikacją Remote. Niektóre rzeczy, takie jak pobieranie (nazw) list odtwarzania i wyszukiwanie, nie działają, co minimalizuje użyteczność: - / Czy masz jakieś inne sugestie?
jbeigel

@jbeigel: czy w ogóle udało Ci się uruchomić program iTunes Remote Control? Próbowałem kontrolować Apple TV z komputera Mac, ale prosi mnie o nazwę użytkownika / hasło, które uniemożliwiają mi dalszy rozwój.
Jeroen Wiert Pluimers

2

Możesz SSH na pulpicie z uruchomionym iTunes i kontrolować go za pomocą skryptu sterującego iTunes.

http://hints.macworld.com/article.php?story=20011108211802830

Alternatywnie możesz połączyć się za pomocą dowolnego klienta VNC, aby mieć całkowitą kontrolę nad komputerem.


Klient VNC jest oczywiście opcja, ale uważam, że to trochę powolny / niezgrabny do sterowania iTunes. W każdym razie w porównaniu do małej, dedykowanej aplikacji (takiej jak ta na iPhone'a).
Jonik

2
Nie mogę się znacznie zmniejszyć niż skrypt powłoki :)
Nippysaurus


-1

TuneConnect może być inną opcją, ale nie jest już aktywnie utrzymywany (więc może być problem z kompatybilnością z nowszymi wersjami OS X / iTunes):

Projekt TuneConnect z przyjemnością ogłasza natychmiastową dostępność TuneConnect 2.0, najnowszej wersji naszego rewolucyjnego oprogramowania do zdalnego sterowania iTunes dla systemu Mac OS X. TuneConnect 2, oferujący szybkie przeglądanie muzyki i w pełni funkcjonalne elementy sterujące, jest całkowicie przerobiony stary TuneConnect. Kontroluj swoją muzykę w prosty, szybki i łatwy sposób, z dowolnego miejsca w sieci: witaj w życiu dzięki TuneConnect.


Z ich witryny: od czerwca 2010 r. TuneConnect nie jest już aktywnie utrzymywany. Jego źródło jest dostępne na GitHub 13bold . :(
Genuinefafa,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.