Czy można zmienić nazwę myszy bluetooth?


11

MacBooka Pro przenoszę między domem a pracą. Mam Magic Mouse w obu miejscach. Myślę, że ponieważ oba są tym samym modelem, muszę ponownie sparować mysz z komputerem za każdym razem, gdy przechodzę tam i z powrotem. Mają bardzo podobne nazwy, więc chciałbym zmienić ich nazwę na „Mysz roboczy” i „Mysz domowa”. Jak dotąd nie znalazłem sposobu. Czy to możliwe?

Odpowiedzi:


11

Możesz to zrobić w Preferencjach systemowych. Otwórz panel Bluetooth, wybierz Magic Mouse i kliknij koło zębate u dołu, aby wybrać „Zmień nazwę” z menu kontekstowego.

Ta opcja będzie dostępna tylko wtedy, gdy mysz nie jest podłączona.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki. Dzięki twojej odpowiedzi odkryłem również opcję „Dodaj do ulubionych”. Mam nadzieję, że dzięki temu nie będę musiał ręcznie ponownie parować myszy za każdym razem, gdy wracam do pracy lub do domu.
SSteve

3
Po aktualizacji Sierra to już nie działa. Zobacz drugą odpowiedź na nowe rozwiązanie (kliknięcie prawym przyciskiem myszy itp.)
Joshua Dance

17

Dzięki nowej aktualizacji możesz nie znaleźć koła zębatego, więc zamiast tego możesz przejść do ustawień Bluetooth i kliknąć prawym przyciskiem myszy (kliknąć dwoma palcami) urządzenie, którego nazwę chcesz zmienić.

Zrzut ekranu

Powinien pojawić się menu kontekstowe.

Zrzut ekranu

Wybierz Zmień nazwę , co otworzy okno, w którym możesz zmienić nazwę myszy na dowolną.

Zrzut ekranu


To jest nowa poprawna odpowiedź.
Joshua Dance

w Sierra musiałem przytrzymać „Control”, aby wyświetlić menu, kliknięcie dwoma palcami nie działało
Alvin

1
na Sierra - tak samo jak Alvin.
Kevin Buchs,

4

Oprócz innych odpowiedzi, które wskazują na użycie drugiego kliknięcia na urządzenie pokazane w menu Bluetooth, należy również pamiętać, że nie jest to możliwe, gdy urządzenie jest podłączone kablem .

Otrzymałem nową Magic Mouse i podłączyłem ją kablem do komputera z systemem macOS 10.14.3. Urządzenie zostało rozpoznane, a okno dialogowe systemu poinformowało mnie, że mysz $ $ PreviousOwner została podłączona do mojego systemu przez Bluetooth i jest gotowa do użycia. Oczywiście chciałem zmienić nazwę, ale menu kontekstowe zawierało tylko opcję „Usuń”. Nie było ani „Zmień nazwę”, ani „Rozłącz”.

Po usunięciu kabla i ponownym otwarciu menu Bluetooth, menu kontekstowe pokazało dwie opcje, których wcześniej brakowało, i mogłem kontynuować zmianę nazwy bez dalszych problemów.

Później ponownie podłączyłem kabel i zauważyłem, że dwie opcje ponownie zniknęły.


1
Ta odpowiedź naprawdę mi pomogła. Próbowałem naładować Magic Trackpad 2 kablem podłączonym bezpośrednio do komputera MacBookPro i nie mogłem rozpocząć zmiany nazwy. Po przeczytaniu tego, co napisałeś, odłączyłem kabel, pojawiła się nazwa Rename i była w stanie zmienić nazwę. Dzięki, Law29 !!
esaruoho,

1

Miałem ten sam problem i zauważyłem, że menu kontekstowe było inne, gdy zmiana nazwy nie powiodła się:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Udało mi się uzyskać pełne menu (z „Rozłącz”) i pomyślnie zmienić nazwę urządzenia, nieużywając go podczas próby zmiany nazwy (używałem CTRL-Command, aby wyświetlić menu kontekstowe).


1

W przypadku systemu macOS High Sierra 10.13.6 (17G65), aby zmienić nazwę, przejdź do Preferencji systemowych → Bluetooth → Control+ kliknij, aby otworzyć opcję zmiany nazwy. (W przypadku innych komputerów Mac kliknij dwukrotnie obiekt, którego nazwę chcesz zmienić, a następnie kliknij Zmień nazwę, w przypadku innych skorzystaj z tej techniki: kliknij element, kliknij dziennik, a następnie zmień nazwę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.