iMac jako serwer wideo dla iPada


0

Jak mogę używać iPada do przeglądania plików wideo zapisanych na iMacu w tej samej sieci lokalnej?

Jedynym pomysłem, jaki do tej pory mam, jest skonfigurowanie serwera HTTP na komputerze iMac i przeglądanie plików wideo za pomocą Safari na iPadzie.

Czy OS X zapewnia bardziej elegancki sposób na zrobienie tego?

Odpowiedzi:


2

Możesz użyć iTunes Home Sharing.

Aby zadziałało, potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Wszystkie twoje filmy w mp4 dla iTunes (najlepiej z metadanymi i obrazami, wyglądają na czystsze i łatwiejsze do wyszukiwania na iPadzie)
  • Konto w sklepie iTunes Store

Następnie umieść wszystkie filmy w iTunes, pozostaw otwarte i aktywuj „Udostępnianie domu” w iTunes-> Preferencje-> Udostępnianie

Udostępnianie preferencji

Zaznacz „Udostępnij moją bibliotekę w mojej sieci lokalnej”

Następnie przejdź do iPada, upewnij się, że masz połączenie z tym samym identyfikatorem iTunes ID i przejdź do standardowej aplikacji wideo. Zobaczysz swoją bibliotekę, którą można udostępnić. Dotknij, pozwól się załadować i gotowe - masz dostęp do filmów z iPada! (obejmuje także seriale telewizyjne)


0

Spójrz na Plex .

W zależności od tego, jak chcesz skonfigurować Plex na swoim komputerze iMac, możesz nie tylko obsługiwać multimedia w sieci LAN, ale także bezpiecznie przez sieć WAN na osobistych urządzeniach z iOS - lub w przeglądarce internetowej.


0

Oprócz doskonałych sugestii Plex i iTunes Home Sharing, zobacz Air Video . Uruchom aplikację na urządzeniu z systemem iOS i pobierz bezpłatny komponent serwera na komputer Mac lub PC. Wskazujesz program serwera na swoje pliki, a on obsługuje wszystkie transmisje strumieniowe i transkodowanie (abyś mógł używać formatów, które iOS nie obsługuje).


0

Próbowałem zarówno Plex, jak i Air Video i oba są przyzwoite. Teraz używam StreamToMe, ponieważ wykorzystanie procesora (obsługującego Maca) jest znacznie niższe przy użyciu komponentu serwera StreamToMe (ServeToMe) niż pozostałe dwa z mojego doświadczenia. Testowałem ServeToMe na starym białym MacBooku Core 2 Duo z 2 koncertami pamięci RAM. Po wybraniu pliku multimedialnego (wideo w moim przypadku) do wyświetlenia na iOS, składnik serwera wszystkich trzech tych programów zaczyna kodować plik w czasie rzeczywistym (jak rozumiem), aby przesłać go strumieniowo na urządzenie iOS. Dzięki StreamToMe stary, zniszczony MacBook był nadal użyteczny podczas kodowania wideo, a przy innych miał o wiele więcej problemów z nadążeniem.

Wszystkiego najlepszego

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.