Czy naprawdę konieczne jest wyłączenie komputera iMac lub Mac Mini?


17

W dzisiejszych czasach z trybami czuwania o niskim poborze mocy i zaawansowanym systemem OS X, jakim jest Mountain Lion, jest łatwiej niż kiedykolwiek przedłużyć okresy (być może miesiące) bez wyłączania komputera iMac (i prawdopodobnie także Maca Mini).

Czy naprawdę konieczne jest całkowite zamknięcie komputera Mac (i jakie kwestie należy wziąć pod uwagę)?


Powinieneś pozwolić mu spać w razie potrzeby. Jeśli masz router Apple, serwer proxy zapowiada usługi Bonjour i w razie potrzeby wybudza komputer.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


18

Shutdown vs. Sleep to stałe pytanie.

Kiedyś zamykanie wczesnych maszyn OS X powodowało problemy z procedurami czyszczenia dziennika w określonym czasie. W dzisiejszych czasach nie stanowi to większego problemu, ponieważ system operacyjny rozpoznaje, kiedy procedury się nie uruchomiły, i ponownie je planuje.

Innym problemem było ponowne uruchomienie w celu zwolnienia pamięci lub po prostu zwiększenia stabilności komputera. Zostało to w pewnym stopniu rozwiązane przez piaskownicowanie aplikacji, aby nie zakłócały one wzajemnie pamięci, itp.

Drugim ważnym czynnikiem jest koszt. Apple robi dobrą robotę, czyniąc sen wydajnym, ale wciąż zużywa 4x-5x więcej energii niż wyłączanie (znane również jako bezczynność). Zależy to od komputera Mac (iMac = 4x i Mac Mini = 5x).

Możesz przeczytać więcej na ten temat na stronie Apple i wybrać raport dla swojego Maca.

Ponadto wyłączenie komputera Mac nadal powoduje pewne zużycie energii i jest określane przez Apple jako „bezczynne”. Weź pod uwagę, że zawsze potrzebuje zasilania, ponieważ możesz ustawić, aby komputer Mac automatycznie wyłączał się o określonej godzinie i uruchamiał o określonej godzinie (Preferencje systemowe> Oszczędzanie energii> Harmonogram). Dla mnie ustawiłem automatyczne czasy snu i budzenia i prawie nigdy nie uruchamiam się ponownie.


5

Nie mogę uwierzyć, że prawie każda z tych rekomendacji mówi, aby NIE restartować komputera nawet częściowo. Mam rMBP, który uruchamiam ponownie co najmniej raz w tygodniu. Mam także iMaca z początku 2008 roku, który działa jak serwer, który uruchamiam ponownie co najmniej dwa razy w miesiącu. Robię to czarno-białe, pozwala to maszynie wyczyścić nieużywaną pamięć i dane tymczasowe, które gromadzą się z czasem.

Pracuję w IT w dużym okręgu szkolnym na Macu. Nie mogę powiedzieć, ile razy proste ponowne uruchomienie rozwiązuje proste problemy i o ile lepiej działają komputery moich pracowników, jeśli uruchamiają się raz w tygodniu. Średnio, szczególnie jeśli twoja maszyna jest często używana; Zalecam ponowne uruchomienie komputera Mac (lub dowolnego komputera w tym zakresie) co najmniej raz w tygodniu. Wiele zależy od tego, jak korzystasz z komputera Mac.

W końcu, jeśli komputer Mac nie jest serwerem, uruchom go ponownie co jakiś czas. Opcja „Always-on” ma być przeznaczona dla serwerów i nawet wtedy serwery muszą być od czasu do czasu restartowane.


4

Nie, z wyjątkiem ponownego uruchomienia aktualizacji oprogramowania, zamknięcie komputera iMac lub Mac Mini nie jest konieczne. Masz całkowitą rację, że możesz uśpić urządzenie na długi czas, a nawet pozostawić je w gotowości do pracy bez powodowania uszkodzenia urządzenia, o ile zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności w celu zapewnienia ochrony elektroniki przed przepięciami.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zapewnienie jakiejś formy zapasowego źródła zasilania z łączem USB do urządzenia działającego w systemie OSX, dzięki czemu po wykryciu utraty zasilania urządzenie wyłączy się prawidłowo, abyś mógł później wznowić pracę. Większość serwerów lub centrów danych działa w ten sposób już od lat, a różnica między żywotnością serwerów a sprzętem domowym jest coraz bliższa w ciągu ostatniej dekady. Dni, w których zaleceniem jest wyłączanie komputera, gdy go nie ma, stają się coraz bardziej nieaktualne.


4

Myślę, że w tym momencie są to głównie osobiste preferencje.

Cieszę się, że mój iMac z 2012 roku jest cały czas włączony. Śpię przez noc i za każdym razem, gdy jestem z dala od biurka na dłużej niż kilka minut. Zużycie energii podczas snu jest bardzo niskie; według danych Apple'a , tylko 1,03 wata, w porównaniu do 0,22 W. przy wyłączeniu zasilania (w modelu 27 "). Nawet na biegu jałowym jest to dość wydajna maszyna.


1

Przepraszam za nekropostę (stary wątek), ale jestem zmuszony naprawić jeden krytyczny fakt. Zgadzam się, że generalnie dobrze jest pozwolić, aby Twój nowoczesny komputer Mac działał, pozostawiając zarządzanie snem i energią systemowi operacyjnemu.

Ale ... Apple nie nazywa „Shutdown” „Idle”! Od Apple bezpośrednio mamy: https://support.apple.com/en-us/HT201897

  1. Dane dotyczące zużycia energii (waty) są mierzone na podstawie ściennego źródła zasilania i obejmują wszystkie straty zasilania i systemu. Dodatkowa korekta nie jest potrzebna.
  2. „Maks.” Jest zdefiniowane jako maksymalny możliwy pobór mocy na podstawie mocy zasilacza komputera.
  3. „Bezczynność” odzwierciedla moc zużywaną przy tylko otwartym Finderze, przy użyciu domyślnych ustawień zarządzania energią.

Tom: Przeczytałeś tę stronę, którą źle cytował. „Możesz przeczytać więcej na ten temat w witrynie Apple i wybrać raport dla swojego komputera Mac”.


0

Cały czas zostawiam wszystkie urządzenia Mac, nie ma to wpływu na żywotność baterii (w stosownych przypadkach) ani na wydajność.


1
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Należy jednak pamiętać, że OP zapytał o dwa urządzenia, które tak naprawdę nie mają baterii. Może to trochę zmieni odpowiedź?
bassplayer7

0

To nie jest konieczne ... a mówiąc o zużyciu energii, ma sens (iMac). To było duże dezaprobata, kiedy zdałem sobie sprawę (według metra), że iMac (2011) zużywa 9 W w trybie uśpienia, ale także 9 W, jeśli jest WYŁĄCZONY - więc musisz go odłączyć, aby mieć 0. Dziewięć W - to jak jeden mały żarówka energooszczędna ... :(


0

Mam starszy komputer iMac, który pobiera 2 W przy 240 V prądu przemiennego tylko w trybie uśpienia. Podejrzewam, że twój system zbliża się do 0,9 W, możesz chcieć to sprawdzić za pomocą dokładniejszego miernika.

Kiedy mój system jest wyłączony, ciągnie się znacznie poniżej 1 W przy 240 V AC


0

Tak - wyłącz urządzenie, w przeciwieństwie do trybu uśpienia lub ponownego uruchomienia, przynajmniej raz w tygodniu, aby umożliwić wbudowane procesy optymalizacji Apple zaprojektowane do działania przy wyłączaniu i uruchamianiu, aby wykonać swoje zadanie. Daj swoim jednostkom wolną noc. I nie pozostawiaj zasilania podłączonego 24/7 do różnych jednostek Macbook.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.