Czy Time Machine uruchamia kopie zapasowe, nawet jeśli żadne konto nie jest zalogowane?


13

Czy konto musi być zalogowane, aby uruchomić tworzenie kopii zapasowej Time Machine, czy też Time Machine działa bez aktywnej sesji?


Interesujące pytanie, o którym wcześniej nie myślałem. Teraz też się zastanawiasz ...
Megan Walker

1
Nie mam odpowiedzi, ale nie byłoby dziwne nie tworzyć kopii zapasowych, gdy żaden użytkownik nie zmienia swoich plików.
mouviciel

1
@mouviciel Ale Time Machine działa co godzinę, więc myślę, że ten scenariusz jest możliwy: użytkownik jest zalogowany; przy 1000, Time Machine działa; o 1010 użytkownik wprowadza pewne zmiany, a następnie się wylogowuje. O godzinie 11.00 nikt nie jest zalogowany: czy Time Machine uruchomi i utworzy kopię zapasową tych ostatnich zmian? (Uwaga: uprościłem: godziny nie będą o tej porze, ale wierzę, że kopie zapasowe są uruchamiane co 60 minut.)
Ashley

@Ashley - nie pomyślałem o tym scenariuszu. Słuszna uwaga.
mouviciel

Odpowiedzi:


6

Time Machine to demon na poziomie systemu, a nie proces na poziomie użytkownika. Time Machine będzie działać, nawet jeśli nie jesteś zalogowany na komputerze Mac.


3
Proszę przedstawić możliwe do zweryfikowania dowody.
smokris

2
@smokris Proces maszyny czasu jest nazywany backupd. Jest uruchamiany przez root i jest synem launchd. To jest demon. Myślę też, że „d” oznacza demona.
Rnhmjoj

1
Naprawdę nie widzę, żeby to się działo. Mam kilku użytkowników na moim Macu, nie wszyscy z prawami administratora. Nie wiem czy to ważne.
Pierre Watelet

@smokris - Uruchom Time Machine po okresie bez zalogowania użytkownika, a następnie sprawdź daty ostatnich kopii zapasowych. To da ostateczną odpowiedź, czy to tak, czy nie.
mouviciel

1
Jeśli chcesz zamontować dysk zewnętrzny w celu wykonania kopii zapasowej, musisz się zalogować
Vihung

4

Nie. Mac OS X nie montuje dysków zewnętrznych, więc nawet gdyby kopia zapasowa została poproszona o wykonanie kopii zapasowej z sesji ssh przy użyciu tmutil startbackupdysku zewnętrznego, którego normalnie używa Time Machine, byłaby nieobecna, a tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się.


Czy masz na myśli to, że system operacyjny nie montuje dysków zewnętrznych, gdy nikt nie jest zalogowany?
DA Vincent

1
@DAVincent Tak - a ściślej mówiąc, zarówno proces tworzenia kopii zapasowej, jak i montowanie dysków lokalnych ma miejsce, gdy pierwszy użytkownik konsoli się zaloguje, i kończy się, gdy ostatni użytkownik konsoli się wylogowuje. Efektem netto jest to, że nie będziesz mieć kopii zapasowych w sytuacji, gdy bootujesz jednego użytkownika i nikt nie jest zalogowany lub pojedynczy użytkownik się nie wylogowuje i nie uruchamia komputera.
bmike

Jest to bardzo stary roszczenie tutaj , że można to zrobić, ale nie znajduje się dane, które wyjaśniają, w jaki sposób to zrobić.
Mars,

0

Dysk można zamontować, gdy wszyscy użytkownicy są wylogowani, ale MacOS i inne programy do tworzenia kopii zapasowych nie mają tej funkcji. Jedynym, który może zamontować dysk bez zalogowanego użytkownika, jest CarbonCopyCloner. Oczywiście nie jest to tak proste jak wehikuł czasu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.