Brak podświetlenia klawiatury, dopóki nie zostanie wprowadzone hasło


16

Od czasu aktualizacji do OS X 10.8.3 na moim MBP podświetlenie klawiatury nie włącza się, dopóki nie wprowadzę hasła i nie pojawi się pulpit. To sprawia, że ​​bardzo trudno jest wprowadzić moje hasło w nocy przy słabym świetle, ponieważ klawisze nie są podświetlone.

Jak mogę włączyć podświetlenie klawiatury przed wprowadzeniem hasła?


Czy możesz wyjaśnić dokładne kroki, które tutaj podejmujesz? Czy uruchamiasz maszynę od zimna? Jaki masz model MBP? Właśnie przetestowałem mój MBP z połowy 2009 roku, wybierając Okno logowania z menu Szybkiego przełączania użytkowników, a podświetlenie klawiatury reaguje na zmiany poziomu oświetlenia otoczenia, gdy siedzi na ekranie logowania i czeka, aż się zaloguję.
Ashley

Mam MBP 13 w połowie 2010 roku. Dzieje się tak, gdy uruchamiam komputer po całkowitym wyłączeniu. Po naciśnięciu przycisku Start pojawia się ekran logowania, ale podświetlenie klawiatury nie świeci. Po wprowadzeniu hasła i pojawieniu się ekranu głównego zaczyna się świecić klawiatura. Używanie klawiszy F5 i F6 po podświetleniu klawiszy nadal działa normalnie. Przed uaktualnieniem do wersji 10.8.3 podświetlenie klawiatury włączało się zaraz po naciśnięciu przycisku Start. Wszelkie sugestie, jak włączyć podświetlenie klawiatury po naciśnięciu przycisku Start i przed wprowadzeniem hasła?

3
podczas gdy moje urządzenie czeka na wprowadzenie hasła, podświetlenie klawiatury pozostaje wyłączone. Pojawia się dopiero po wprowadzeniu hasła. W nocy nie widzę kluczy do wprowadzenia hasła bez użycia światła z wyświetlacza, aby pomóc zobaczyć klucze.

Mam ten sam problem po otwarciu komputera MacBook Pro 2012 ze stanu uśpienia, gdy pojawia się pytanie o hasło. Zauważyłem, że specjalne klawisze, takie jak Shift, Control itp., Włączą podświetlenie, ale klawisze liter i cyfr nie. OS 10.14.2.
Chalky

To jest niedorzeczne. Domyślnie klawiatura jest podświetlana po wprowadzeniu hasła, więc można by pomyśleć, że będzie ona również domyślna przed wprowadzeniem hasła. To jest naprawdę denerwujące. Nadal sprawa dotyczy Cataliny.
Victor Engel

Odpowiedzi:


10

Po włączeniu FileVault szyfruje wszystko na dysku SSD i nie pozwala nawet komputerowi na dostęp do tych danych, dopóki nie wprowadzisz hasła. W tym oprogramowanie, które ładuje się podczas uruchamiania, które normalnie aktywowałoby podświetlenie klawiatury i paska dotykowego.

Po wprowadzeniu hasła podczas uruchamiania rozpoczyna się proces deszyfrowania i rozpoczyna się ładowanie wszystkich niezbędnych elementów oprogramowania. Włączanie podświetlenia klawiatury i aktywowanie paska dotykowego.

Oto twoje 2 opcje:

  1. Zaakceptuj i kontynuuj korzystanie z FileVault (moja rekomendacja)
  2. Wyłącz FileVault (czego tak naprawdę nie polecam)

5
Można by pomyśleć, że przyciski klawiatury do podświetlania i podświetlania klawiatury nadal „po prostu działałyby”, ale NOPE! Nie przy włączonym FileVault.
Beltalowda

0

Zakładając, że jesteś FileVaulted, złóż ekran tuż przed zmiażdżeniem palców. Światło wystarcza, aby oświetlić kbd w nocy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.