Jak nie kompresować wstawionych zdjęć w programie Powerpoint 2011 dla komputerów Mac?


10

Próbuję zrobić prezentację na konferencję i napotykam problem, którego nie mogę rozwiązać. Mam prezentację programu PowerPoint utworzoną początkowo za pomocą programu Powerpoint 2010 dla systemu Windows. Mam problemy z kompresją obrazu, jak opisano tutaj . Oprócz tego problemu z zapisywaniem, że zdjęcia stają się gorszej jakości za każdym razem, gdy zapisuję plik, mam problemy z próbą wstawienia plików. Wszystkie zdjęcia są wstawione rozmyte. Dotyczy to plików emf, png i pdf. Rozwiązanie tutaj nie działa, ponieważ zdjęcia są nadal wstawiane w niższej jakości

Widzę, że można wyłączyć tę funkcję w Ustawieniach zaawansowanych w systemie Windows, ale nie mogę znaleźć tych ustawień zaawansowanych z programu Powerpoint dla komputerów Mac 2011. Jak mogę importować / wstawiać zdjęcia do programu Powerpoint w ich oryginalnej jakości? Jak mogę kontrolować kompresję obrazu?

Pracuję nad wersją Powerpoint 14.3.2 i OS X 10.8.3


Myślę, że mam lepszą odpowiedź, ale nie mogę jej opublikować, ponieważ pytanie jest chronione. Jeśli zdjęcia wyglądają dobrze w oryginalnej prezentacji i nie wydają się tracić jakości, mogą nie zostać skompresowane, a jedynie powiększone. Kiedy PowerPoint go kopiuje, kopiuje z powiększoną jakością, a nie z oryginałem. Spróbuj wrócić do oryginalnego pliku PowerPoint. Wybierz zdjęcie, które chcesz skopiować. W zakładce „Narzędzia / Format obrazu” naciśnij „zresetuj obraz” (może to zrobić naprawdę duży obraz). Następnie skopiuj obraz i wklej do ostatecznego dokumentu (może być wtedy konieczna zmiana jego rozmiaru).
Trashman,

Odpowiedzi:


2

Możesz nie mieć szczęścia, jeśli nie masz oryginałów, ponieważ wiesz, że teraz 2010 kompresował zdjęcia.

Najpierw zapisz zdjęcie na dysku twardym i otwórz za pomocą czegoś takiego jak iPhoto.

Jeśli podoba ci się jakość, możemy kontynuować.

Jeśli nie podoba ci się jakość, to koniec drogi, żadne zaawansowane ustawienia nie pomogą tutaj.

Możesz tutaj zgłosić rozmiar pliku obrazu, na przykład w 500k-1Meg lub więcej lub mniej niż 100k.

W drugim przypadku jedyną opcją jest utrzymanie jak najmniejszego rozmiaru obrazu w celu zachowania jakości (rozdzielczości).

EDYTOWAĆ:

Jeśli zdjęcia wyglądają dobrze w oryginalnej prezentacji, spróbujmy tego.

Nie kopiuj wklej.

Użyj trybu prezentacji (pełny ekran) i wykonaj zrzut ekranu (naciśnij cmd + shift + 4). Otrzymasz kursor umożliwiający wybranie obrazu. Po wykonaniu tej czynności zostanie on zapisany.

Teraz spójrz najpierw na ten wynik, a jeśli jesteś szczęśliwy, zaimportuj go do programu Power Point.


Dzięki za pomoc. Problem polega na tym, że nie ma znaczenia, jaki rozmiar importuję zdjęcia. 1 Meg wygląda tak samo jak 100k z powodu tego dziwnego problemu z kompresją.
Mikko

Jak wyglądają w iPhoto?
Ruskes

Istnieją programy, których możesz użyć do poprawy jakości, ale nie oczekuj cudów.
Ruskes

Spróbuj otworzyć w iPhoto i użyj edycji tam i zobacz, co możesz zrobić, aby poprawić.
Ruskes

3

W programach Word i PowerPoint dla komputerów Mac 2011 można zmienić zachowanie kompresji dla umieszczonego obrazu bitmapowego za pomocą Format Picturewstążki. Kliknij dwukrotnie obraz, aby przenieść tę wstążkę na przód, a następnie kliknij Compressprzycisk i wybierz opcję Keep Current Resolution. Lub wybierz File>, Reduce Sizeaby wyświetlić okno dialogowe. Należy to zrobić przed zapisaniem prezentacji z nowo umieszczonym obrazem.

Inaczej jest w przypadku grafiki wektorowej niż plików PDF, które PowerPoint po prostu przekonwertuje na grafikę bitmapową i skompresuje, gdy tylko prezentacja zostanie zapisana z nowo umieszczonym plikiem PDF. Można tego uniknąć w MS Office, używając grafiki wektorowej w formacie pliku .EPS lub własnego formatu Microsoft .EMF , który można eksportować z większości edytorów grafiki wektorowej, np. Inkscape, OpenOffice Draw, Adobe Illustrator itp. (Uwaga: Pliki PDF eksportowane z edytorów bitmap, takich jak GIMP, Photoshop lub Pixelmator, nie są obrazami grafiki wektorowej).


2

Dzięki Buscar za głębsze przyjrzenie się temu. Wygląda na to, że przestrzeń podglądu / edycji w PP dla Maca wizualnie kompresuje obrazy (tzn. Tekst jest nieco ostrzejszy niż zdjęcia, bez względu na to, jak są wysokiej jakości). Różnica ta znika jednak w trybie pokazu slajdów.


Masz rację! Podczas odtwarzania pokazu slajdów nie ma już rozmycia; jest tylko rozmyte w części do edycji. Dzięki!

2

Podczas korzystania z grafiki liniowej, logo itp. Z pliku wektorowego (niezbyt skomplikowanego), możliwe jest użycie grafiki wektorowej w programie Powerpoint. Powiększ 400% w programie Illustrator i wyeksportuj jako plik .WMF . To również działa w przypadku innych aplikacji biurowych.

Możesz także eksportować grafikę wektorową przy użyciu nowszego formatu pliku .EMF (jednak nadal występują problemy z eksportowaniem gradientów i bardziej skomplikowanych kompozycji).


0

Właściwie to rozwiązałem problem, zdając sobie sprawę, że Powerpoint naprawdę źle kompresuje zdjęcia. Próbowałem wstawić 20 MB JPEG i wyglądało to okropnie w moim Powerpoint Mac 2011. Rozwiązałem go, dostosowując rozdzielczość w Photoshopie, a następnie wkleiłem - wyniki są ogromną poprawą!


0

Mam ten sam problem. Moje obejście tego problemu: nie zapisuj w ppt lub pptx, bezpośrednio zapisz jako PDF po wstawieniu rysunków PDF. W ten sposób może zachować najlepszą rozdzielczość i format wektorowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.