Jak uzyskać grupowanie iTunes 11 według nazw albumów


9

tl; dr Czy istnieje łatwiejszy sposób / hack, aby iTunes wyświetlał albumy według nazwy albumu? Obecnie dzieli albumy według wykonawców, a następnie sortuje nazwy albumów AZ. Przejście i ręczna zmiana wykonawcy albumu zajmie dużo czasu ...


Niedawno zaktualizowałem program do iTunes 11 i w większości mi się podoba. Jednak jeden problem, z którym się zetknąłem (i wydaje się, że wiele innych jest na tej samej łodzi), polega na tym, że iTunes grupuje albumy według artystów. W większości przypadków jest to w porządku, ale jeśli chodzi o ścieżki dźwiękowe i kompilacje, rzeczy stają się owłosione ...

iTunes 11 Album pogrupowane według widoku wykonawcy

Jak widać ścieżki dźwiękowe do gier lub filmów (np. Ścieżka dźwiękowa Shutter Island lub Sin City) to kompilacja różnych utworów różnych wykonawców, a iTunes wyświetla albumy w kolejności AZ, ale grupuje je według wykonawców ...

Przekonałem się, że musisz ustawić „wykonawcę albumu” na coś podobnego Soundtracklub Various Artistsaby grupowanie działało poprawnie. Jednak zajmie to wiele godzin ręcznie !!

Czy istnieje łatwe rozwiązanie tego zachowania? Albo przez zautomatyzowanie wykonawcy albumu, albo przez zhakowanie iTunes, aby wyświetlić albumy pogrupowane według nazwy albumu?

iTunes 11.0.3

Odpowiedzi:


4

Ogólnie rzecz biorąc, używasz już właściwego sposobu sortowania według nazwy albumu. Kliknij „ Muzyka ”, a następnie „ Albumy

iTunes 11 Sortuj według albumu

Problem, który widzisz, gdy kompilacje są wyświetlane wielokrotnie dla każdego wykonawcy, zawsze był problemem, nawet w starszych wersjach iTunes. Aby to naprawić, musisz zmodyfikować pole Wykonawca albumu w informacjach o utworze.

Aby to zrobić, naciśnij + i( Ctrl+ iw systemie Windows), a następnie umieść „ VA ” w polu Artysta albumu (uwaga: użycie „ Różnych artystów ” lub dowolnego pasującego łańcucha powinno również działać) . Możesz wybrać wiele ścieżek za pomocą + Click( Ctrl+ Kliknij na Windows), aby edytować wiele ścieżek na tej samej kompilacji jednocześnie.

iTunes11-Album-Artist


ah, zacząłem używać widoku albumu w iTunes 11, ponieważ podoba mi się sposób, w jaki koloruje tło na podstawie okładki albumu - naprawdę fajnie! Ale tak, tak naprawdę nie jest to odpowiedź, której szukam, ale być może jest to jedyna odpowiedź :( Dzięki!
OrangeBox

1
Nie mogę się z tym nie zgodzić. Możesz po prostu zaznaczyć pole „Część kompilacji”.
Dillon

3

Czy sprawdziłeś tag kompilacji dla tych albumów? Znajdź wszystkie utwory z albumu, wybierz je i naciśnij Command-I. Kliknij kartę Opcje, a następnie, obok Części komplikacji, wybierz Tak. Kliknij OK.


2

TrinitronX opublikował bardzo dobrą odpowiedź (podobną do Joopa). Odpowiem TrinironX o krok dalej. Nie wpisuj po prostu „VA” w polu Album Artist! W rzeczywistości, jeśli zastosujesz się do odpowiedzi Kirka i ustawisz flagę kompilacji, wszystkie twoje kompilacje i tak zostaną automatycznie zgrupowane (przynajmniej w poprzednich wersjach iTunes). W podejściu TrinitronX są one grupowane pod „VA” (lub po prostu „Różne”, w domyślnym podejściu iTunes).

Wolę, aby moje kompilacje znajdowały się na samym końcu mojego widoku opartego na Artyście, więc wybrałem Artystę albumu kompilacji o nazwie „Alive Records 2009 Sampler” na „Ω Alive Records 2009 Sampler”. W widoku Artysty znajduje się na końcu mojej listy, po Warrenie Zevonie i przed kompilacją „Badman Records”.

W przypadku widoku albumu spowoduje to również utrzymanie całego albumu razem, zamiast podziału na poszczególne kombinacje „Artist + Album”. Wygląda na to, że pojedyncze ścieżki pojawiają się jako albumy na twoim zrzucie ekranu, ale założę się, że gdybyś miał tego samego wykonawcę na 2 utworach na 1 z tych albumów, byłyby one zgrupowane tak, jakby te 2 utwory były albumem.

W każdym razie zalecane rozwiązanie:

 1. Włącz flagę kompilacji zgodnie z sugestią Kirka
 2. Ustaw pole Artysta albumu jako kilka sugerowanych, ale
 3. Ustaw pole Artysta albumu na coś, co zawiera nazwę kompilacji, i użyj wiodącej postaci, takiej jak mój symbol Omega, jeśli chcesz, aby albumy były sortowane do końca podczas korzystania z widoku Artysta.

Mam nadzieję, że to pomaga!


2

Oto moje spostrzeżenia: w przypadku albumów zawierających kilka utworów różnych osób:

 • Zaznaczenie „Część kompilacji” dla wszystkich utworów oznacza, że ​​album pojawi się pod kompilacją „wykonawca” w widoku utworu
 • Jeśli pole Artysta albumu jest puste

  • w widoku albumu posortuje według wszystkich innych albumów (w przypadku sortowania według wykonawców), a jako wykonawcę zostaną wymienieni różni wykonawcy
  • w widoku Wykonawcy pojawi się w „Kompilatorze” kompilacji, a utwory pojawią się również u ich wykonawców, jeśli dany wykonawca ma „prawdziwy” album
 • Jeśli pole Artysta albumu jest faktycznie ustawione na Różni wykonawcy

  • w widoku piosenki pokaże się pod artystą różnych artystów
  • w widoku albumu będzie sortować w literach V (jeśli sortuje według wykonawcy)
  • w widoku Artysty pojawi się jako Artysta różnych artystów, a utwory nie pojawią się u poszczególnych artystów, nawet jeśli ten artysta ma „prawdziwy” album

0

Aby pogrupować według nazwy albumu, wybierz Widok> Opcje widoku ... z paska menu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Spowoduje to wyświetlenie panelu z rozwijaną listą dostępnych kryteriów sortowania. Wybierz Tytuł, aby posortować wszystkie albumy według nazwy albumu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


dziękuję za odpowiedź, ale moje opcje wyświetlania są już ustawione w ten sposób :( Problem polega na tym, że iTunes dzieli wszystkie moje albumy według wykonawcy, a następnie sortuje albumy AZ ...
OrangeBox

0

Nie znam żadnych hacków do tego (prawdopodobnie mógłbyś użyć AppleScript, ale nie jestem pewien). Znam jednak dwa sposoby:

 • Jeśli zmienisz widok na Listę, możesz wyświetlić wszystkie swoje utwory, posortowane według Albumu.

 • Jeśli zmienisz widok na Wykonawcę, możesz wyświetlić wszystkie albumy utworzone przez tego wykonawcę, ale jeśli jest ono utworzone przez więcej niż jednego wykonawcę, np. Niektórych z mojego Deadmou5, pokaże wszystkich wykonawców i wszystkie piosenki, które są z nimi powiązane z.0

Jedynym eleganckim sposobem na pokonanie tego jest zmiana wykonawcy albumu. Szybkim sposobem na to jest przejście do widoku albumu, szybkie sortowanie na różne sposoby, aby dostać się do przodu. Wspominasz, że winne są przede wszystkim ścieżki dźwiękowe i kompilacje. Użyj ich jako pierwszego wyszukiwania.

Następnie kliknij Cmd i albumy lub oczywiście autorstwa różnych artystów, cmd-I pozwoli ci na zmianę ich wiązek w tym samym czasie.

Nawet przy ogromnej bibliotece będzie to szybsze niż znalezienie jakiegoś skryptu, który przekręca wszystkie inne rzeczy.

Wygląda na to, że itunes match wykonał również zadanie czyszczenia moich metadanych


0

Cześć wszystkim, myślę, że obecny iTunes jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej, a powyższy problem można łatwo rozwiązać. Wypróbuj następujące rozwiązania, jeśli masz plik kompilacji, który musisz wyświetlić jako jeden album.

 1. Otwórz plik w systemie Windows, zaznacz wszystkie ścieżki, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. Zobaczysz teraz atrybut tylko do odczytu lub ukryty - odznacz opcję „TYLKO ODCZYTAJ”.
 2. teraz przejdź do iTunes, dodając utwory i otwierając widok „ostatnio dodane”, a następnie zaznacz wszystkie utwory i zmień informacje zgodnie z potrzebami.
 3. W celu uzyskania najlepszych rezultatów oraz w celu zachowania nazwisk artystów i nazw albumów - zmień wykonawcę albumu na „VA”, dodając dowolną pracę artystyczną itp. - i możesz zacząć ... baw się dobrze!
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.