Alternatywne duże kursory i pokazywanie podpowiedzi


12

Muszę używać dużych kursorów podczas korzystania z OSX.

Jednak standardowe Apple, które mogę wybrać w Preferencjach systemowych, powodują, że kursor rozwija się w prawo i w dół. Następnie ukrywają one początek dowolnej podpowiedzi (szczególnie w przeglądarkach internetowych), aw niektórych programach ukrywają potrzebne informacje.

Już używam OmniDazzle, aby móc znaleźć kursor (i użyłem Pinpoint w przeszłości) - podświetla obszar, w którym znajduje się kursor, ale nie zmienia ikony kursora, więc mi nie pomaga.

Czy są jakieś kursory lub jakikolwiek sposób, aby rozwinąć kursor w innych kierunkach, aby nadal czytać podpowiedzi?


1
Mam podobny problem, sprawdź tę odpowiedź: apple.stackexchange.com/a/36654/15568 To nie jest świetne rozwiązanie, a raczej alternatywa dla powiększania kursora
OrangeBox

@OrangeBox Korzystam z OmniDazzle, gdy odwróciłem wzrok
user151019

1
→ Znak: Chciałbym tu dodać kolejne ściśle powiązane życzenie. Przez większość czasu, gdy człowiek czyta, jego oczy skupiają się na postępach w prawo i w dół (w przypadkowych nawykach pisania). Na tej ścieżce podpowiedzi zawsze ukrywają następny tekst do przeczytania. Jak możemy umieścić te podpowiedzi w lewym i górnym rogu (w stosunku do rzeczywistej pozycji kursora), aby uniknąć ukrycia tekstu, który właśnie próbujemy przeczytać?
dan

@ Mark, krótka odpowiedź brzmi: nie. Apple całkowicie zablokowało kursory. Najlepsze, co możesz zrobić, to coś w rodzaju Mouseposé, który umieszcza duży półprzezroczysty obraz podobny do kursora wokół kursora, w efekcie dając duży kursor bez faktycznego zastępowania kursora. Następnie możesz użyć kursora normalnego rozmiaru i nadal czytać podpowiedzi poprzez dodane podświetlenia.
Old Pro

Jaki masz system OS X? W wersji 10.8 kursor zmienia rozmiar poprzez zwiększenie rozmiaru za pomocą suwaka w Preferencjach systemowych> Dostępność> Wyświetlanie, a do zmiany rozmiaru służy suwak. Nie wiem, co masz na myśli „w dół” i „w prawo”, ponieważ robi się to większe
TattooedMac

Odpowiedzi:


3

Możesz tworzyć niestandardowe kursory za pomocą programu graficznego i stosować je za pomocą programu Pinpoint . Oto odpowiedni film o tym, jak to zrobić.


Wygląda (z filmu), że domyślny kursor musi pozostać widoczny. Być może zadowalającym rozwiązaniem byłby niewielki rozmiar kursora oprócz niestandardowej ikony.
pknz

1
Gram teraz z wersją próbną i rzeczywiście domyślny kursor pozostaje widoczny. Jednak ustawienie niestandardowe pozwala na pionowe i poziome przesunięcie ikony niestandardowej względem domyślnego kursora.
Jack Frost

Pinpoit FAQ mówi: „PinPoint nie zmienia w żaden sposób faktycznego wskaźnika. Wymaga to zastąpienia Mac OS X i nie jest zachęcany przez Apple. Dlatego tego nie robimy. PinPoint dodaje do istniejącego wskaźnika, ale go nie zastępuje”.
user151019

a ich strony internetowe są dziwne, nie można zaznaczyć tekstu, a filmy nie działają dla mnie.
user151019

2
Opinia negatywna wynika z tego, że o ile widzę, nie zmienia kursora, co jest pytaniem - FAQ wyraźnie mówi, że nie, jeśli wiesz inaczej, pokaż
użytkownik151019

1

Myślę Mouseposé lub PinPoint będzie pomóc poprzez dostarczenie podświetlenie wokół kursora normalnym rozmiarze, który nie jest nieprzejrzysty jak normalnego kursora, dzięki czemu można nadal przeczytać podpowiedzi. Nie są darmowe, ale może to być twoja jedyna opcja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.