Skąd pochodzi rozszerzenie SearchMe dla Safari i Chrome?


11

Ponownie dzisiaj dowiedziałem się, że moja domyślna wyszukiwarka została zmieniona na „Yahoo”, co jest dziwne, ponieważ tego nie zrobiłem.

Po raz drugi tak się dzieje i dowiedziałem się, że istnieje rozszerzenie o nazwie „wyszukaj mnie” zainstalowane zarówno w Safari, jak i Chrome. Skąd pochodzi ta głupia wtyczka? Nie pamiętam, żeby to zainstalować.

Inni faceci mają również ten problem: wątek Społeczności wsparcia Apple

Odpowiedzi:


12

Obecne wersje uTorrent i bitTorrent, od lipca 2013 r., Zawierają rozszerzenie SearchMe w instalatorach pakietów.

Zacieniony.


Jesteś pewny? Myślę, że to BitTorrent, który jest dostarczany z rozszerzeniem
fengd

1
uTorrent też to robi.
Élektra

4

Właśnie spotkałem ten sam problem po pobraniu oprogramowania z CNET.

Właśnie próbowałem pobrać narzędzie z CNET (aplikacja była Time Out: link w CNET ), a druga strona downloadera CNET (która wygląda identycznie jak EULA, a nawet mówi „Akceptuję warunki”) faktycznie zawiera podejrzaną akceptację instalując wszystkie rozszerzenia SearchME we wszystkich przeglądarkach, a także ustawiając Yahoo! jako domyślną wyszukiwarkę we wszystkich przeglądarkach.

Zrzut ekranu z podejrzanym „Bezpiecznym narzędziem do pobierania” CNET


Niewiarygodne, to jest bardzo podejrzane. To mi się po prostu przydarzyło i nie sądzę, żeby kiedyś ktoś mnie oszukał. Myślałem, że CNET jest legalną firmą? Właśnie odinstalowałem cztery niechciane wtyczki i naprawiłem ustawienia mojej wyszukiwarki i strony głównej w czterech różnych przeglądarkach. Dzięki, CNET.
Nathan Beach,

Nie używaj instalatora CNet; zwykle w niezliczonych przyciskach „Pobierz” jest taki, który po prostu pobiera rzeczywiste oprogramowanie. Jest to oczywiście najmniej oczywisty.
Tetsujin

3

Pobrałem BitTorrent i dołączono do niego Spigot / SeachMe / Yahoo. Nie pamiętam, aby istniała opcja, aby nie instalować, ale zwykle nigdy tego nie robiłam.

Korzystam z systemu OS X 10.8.5 i użyłem klawisza Alt, aby otworzyć bibliotekę za pomocą Go w Finderze.

Są to pliki, które znalazłem i ich lokalizacje.

 • ~/Library/Application Support/Google/Chrome/External Extensions/hjalolmjgklbjgaomjjofphdjnajmnim.json

  Zawiera to:

  {
    "external_version": "1.1", 
    "external_crx": "/Users/name/Library/Application Support/Spigot/Searchme.chromeextension.crx"
  }
  
 • ~/Library/Caches/com.apple.Safari/Extensions/searchme.safariextension

 • ~/Library/Safari/Extensions/me.safariextz

Nie mogę znaleźć rozszerzeń dla Chrome, ale Safari nie otwiera już paska narzędzi. Zdarzyło mi się to raz wcześniej i skończyło się na odinstalowaniu Chrome i po prostu ponownej instalacji i wydawało się, że działa dobrze.


2

Łał! Miałem dokładnie ten problem po zainstalowaniu klienta torrent na jednym z moich komputerów Mac. Następnie zainfekował wszystkie moje przeglądarki na wszystkich moich komputerach Mac!

Przepraszam, nie pamiętam, który to był, ale prawdopodobnie trochę torrent. Ponadto w ciągu ostatniego tygodnia zainstalowałem i odinstalowałem tego klienta. Jednak dzisiaj zauważyłem tylko infekcję.

Jak ktoś powiedział, podejrzany.


2

Byłem w stanie usunąć Spigot z istniejących profili użytkowników w Chrome na Mac OS Yosemite, ale gdy utworzyłem nowy profil, rozszerzenia Spigot pojawiały się ponownie. Myślałem, że próbowałem wszystkiego, ale w końcu przejrzałem ten folder:

~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / Google / Chrome / Rozszerzenia zewnętrzne

Był plik o nazwie external_extensions.json, który zawierał oprogramowanie reklamowe Spigot. Przejrzałem zawartość w TextEdit i stwierdziłem, że ten plik wskazuje mybrowserbar.com i odwoływałem się do rozszerzeń Spigot.

Usunąłem external_extensions.json i teraz Spigot wydaje się zniknąć na dobre.


-1

Otwórz Preferencje Safari w menu Safari i przejdź do panelu Rozszerzenia. Jeśli zobaczysz coś, czego nie zainstalowałeś lub nie chcesz, jest przycisk Odinstaluj.

To nie wyjaśnia, jak się tam dostało, ale ...

Możesz dalej to sprawdzić, przechodząc do ~ / Library / Safari / Extensions i sprawdzając zawartość tego folderu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.