Czy Thunderbolt obsługuje połączenie wielu monitorów z komputerem MacBook Pro?


34

To zawsze było dla mnie wielkie pragnienie. Uwielbiam używać konfiguracji z wieloma monitorami, ale chcę tylko jednego laptopa. Czy 2011 Thunderbolt MBP obsługuje łączenie wielu monitorów razem? Wiem, że możesz dodać monitor i powiedzieć kilka dysków twardych, ale czy możesz podłączyć go do 2 27-calowych monitorów i płaskiego telewizora (na przykład)? Dzięki!


1
DisplayLink tworzy karty graficzne USB obsługiwane przez system OS X. W ten sposób można podłączyć do czterech kart graficznych (a tym samym monitorów). Trochę wolniej, ale dużo szybciej do pracy biurowej. displaylink.com/support/mac_downloads.php
Thorbjørn Ravn Andersen

@ Thorbjørn Tak, widziałem je wcześniej, ale zawsze uważałem, że opóźnienie jest trochę uciążliwe.
Kevin Sylvestre,

Ostrzegam, że sterowniki DisplayLink zainstalowane na partycji boot camp (na przykład Windows 7) sprawiają, że obraz nie nadaje się do użytku za pośrednictwem Parallels 7. Spędziłem wiele godzin wariując, ponieważ nie mogłem uruchomić systemu Windows z powodu sterowników DisplayLink.
Adam Lewis,

Decydujące informacje na temat tego pytania można znaleźć w komentarzach do pytania tutaj apple.stackexchange.com/questions/42835/…, ponieważ dżentelmen zadający pytanie AKTUALNIE MA MBP z dwoma zewnętrznymi nowymi monitorami Thuderbolt. Mam nadzieję, że to pomoże!
Fattie

Odpowiedzi:


17

Apple utrzymuje listę artykułów w bazie wiedzy, które modele komputerów Mac obsługują jeden lub dwa zewnętrzne wyświetlacze piorunów.

Technologia pozwala na połączenie wielu monitorów w łańcuch. W rzeczywistości urządzenia, które łączysz w łańcuch, nie mają znaczenia, ani ich kolejność. Jednak, podobnie jak w przypadku Display Port i eSATA, problemem jest w tej chwili znalezienie rzeczywistych urządzeń obsługujących tę funkcję. Dopóki Apple lub inny producent nie zapewni monitorom portów wymaganych do łączenia łańcuchowego, nie będzie to możliwe.

Zaletą tutaj jest to, w przeciwieństwie do eSATA i Display Port, dostępna przepustowość sprawi, że będzie to więcej niż możliwe do zarządzania z samego portu. Największą przeszkodą będzie zdolność zapewnienia wystarczającej mocy, aby uruchomić wszystkie te połączone łańcuchowo urządzenia. Dlatego samo uzyskanie kabla nie będzie wystarczające. Każde urządzenie będzie musiało mieć własny port wejściowy i wyjściowy.

Daj technologii kolejny rok lub więcej, będzie to więcej niż wykonalne i bardziej popularne. Podejrzewam, że Apple prawdopodobnie również wkrótce doda te porty do swoich monitorów podczas następnego harmonogramu odświeżania iMac / Monitor.


1
Czy istnieje „rozdzielacz”?
Kevin Sylvestre

1
@Kevin Powiedziałbym, że na tym etapie jest za wcześnie. Apple jest pierwszą firmą o mojej wiedzy, która wprowadziła tę technologię do głównego nurtu.
BinaryMisfit

2
Nowy wyświetlacz Apple ma dwa porty piorunów, więc technicznie powinno być możliwe ich połączenie… patrz apple.stackexchange.com/questions/9087/…
Martin Marconcini

27

MacBook Pro umożliwia podłączenie dwóch wyświetlaczy Thunderbolt. apple.com/displays


Dokładnie +1. „Rozszerz możliwości swojego MacBooka Pro. Podłącz dwa wyświetlacze Thunderbolt do 15- lub 17-calowego MacBooka Pro lub iMaca i umieść dodatkowe 7 milionów pikseli do pracy. Aby zrobić komputerową stację roboczą z MacBooka Pro, po prostu stokrotka - połącz dodatkowe wyświetlacze Thunderbolt, w tym wysokowydajne urządzenia pamięci masowej oraz urządzenia do przechwytywania wideo i audio ”
Martin Marconcini

2
Należy zauważyć, że tylko MacBook Pro z dyskretną kartą graficzną może obsługiwać dwa wyświetlacze. 13-calowe i niektóre 15-calowe maszyny mogą obsługiwać tylko jeden ekran.
andynormancx

6

Jest to możliwe dzięki nowym MBP i nowym wyświetlaczom Thunderbolt.


Właśnie zobaczyłem wydanie dzisiaj! Bardzo ekscytujące wieści!
Kevin Sylvestre

Należy zauważyć, że tylko MacBook Pro z dyskretną kartą graficzną może obsługiwać dwa wyświetlacze. 13-calowe i niektóre 15-calowe maszyny mogą obsługiwać tylko jeden ekran.
andynormancx

5

„Każde urządzenie DisplayPort 1.1 musi być ostatnim w łańcuchu połączeń”. Będziesz więc potrzebował trochę nowszego monitora (który wydaje się jeszcze nie istnieć) na środku.


1

Teraz, gdy Thunderbolt Display został wydany, możemy spokojnie powiedzieć Tak! Ma nawet obraz tego, jak jest używany w ten sposób na stronie funkcji Thunderbolt Display na Apple.com = D


0

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą Apple i wydawało się, że potwierdzają, że w tej chwili takie wyświetlacze nie są dostępne. Wyzwanie polega również na zapewnieniu zasilania, a także na sposobie mieszania różnych jednostek (a także co ze starszymi standardami, które można podłączyć do Thunderbolta?), Więc wydaje mi się, że w przyszłości musi się wiele wydarzyć. Jestem optymistą, ale nie wierzę, że to rozwiąże wszystkie nasze problemy ...


Czy warto zachować to teraz, gdy minęło ograniczone okno braku wyświetlania piorunów?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.