Mac nie uruchamia się po trybie pojedynczego użytkownika


0

Przyniosłem zewnętrzny dysk twardy jako maszynę czasu. Podczas próby partycjonowania wystąpił problem, więc uruchomiłem tryb pojedynczego użytkownika i uruchomiłem polecenie ffsck. To zwróciło błąd, a potem mój Mac przestał się restartować. Próbowałem wielu rzeczy, od trybu awaryjnego do naprawy w narzędziu dyskowym, ale nic nie działa. Wszystko, co dostaję, gdy próbuję uruchomić, to pasek postępu, który zatrzymuje się, gdy jest gotowy około 1/9, a następnie komputer się wyłącza. Co się do cholery stało? Nie mam żadnych kopii zapasowych ...

EDYCJA: czy jest jakiś sposób, aby w jakiś sposób pobrać pliki z mojego dysku twardego przy użyciu tego samego komputera Mac? Nie mam innych komputerów.

Odpowiedzi:


1

Jeśli fsck zmodyfikował system plików, mógł naprawić uszkodzenie systemu plików, usuwając plik potrzebny do uruchomienia.

Jeśli możesz uzyskać profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu problemów, zrobiłbym to, ponieważ bez kopii zapasowej nie chciałbyś pogorszyć problemu.

Próba naprawienia systemu plików lub zapisania w nim nowych plików spowoduje nadpisanie miejsca, w którym mogą znajdować się pliki, które trzeba odzyskać, więc będziesz chciał zamknąć komputer i podjąć decyzję:

  1. Czy chcesz kontynuować bez próby odzyskania potrzebnych plików?
  2. Czy lepiej uzyskać wycenę odzyskiwania danych i dowiedzieć się więcej o tym problemie, niż próbować to teraz naprawić?

Powodzenia - Nienawidzę być w takiej sytuacji (zarówno jako ta, która udziela porad, jak i ta, która potrzebuje porady), ale wielu z nich przezwyciężyło ten problem, więc musisz tylko dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najważniejsze i być pewnym rozumiesz, jakie mogą być konsekwencje zrobienia kroku. W twoim przypadku fscknie jest dobrym narzędziem do uruchomienia, jeśli masz cenne dane, ponieważ jest przeznaczony do zapisywania systemu plików, dzięki czemu jest rozsądny po wkroczeniu błędów. Nie jest przeznaczony do zapisywania pojedynczych plików, których nie utworzono kopii zapasowej.


Dziękujemy za Twój wkład - to jest naprawdę pomocne. Pliki, które próbuję zapisać, nie są aż tak duże - czy jest jakiś sposób, aby uzyskać dostęp lub spróbować wykonać kopię zapasową tego dysku twardego na inny dysk twardy? Jedyny problem, jaki mam, to to, że nie mam innego komputera, w przeciwnym razie użyłbym go do zainstalowania systemu OSX na zewnętrznym dysku twardym i używałby go jako dysku rozruchowego.
Awaria

Nie zadałeś wystarczająco dużo szczegółów w pytaniu, abyśmy mogli nawet zgadnąć, jakie masz opcje. Możesz przejść na stronę apple.com/support i przejść przez proces „jakiego komputera Mac posiadasz?” / „Która wersja systemu operacyjnego została zainstalowana” / Co się dzieje po uruchomieniu systemu w celu przywrócenia? itd ... a następnie zadaj drugie pytanie, wymieniając konkretny artykuł, na którym skończyłeś i czego nie dostajesz. Jeśli chcesz, powiedziałbym również - po prostu zadaj drugie pytanie określające, co masz i poproś ludzi o pomoc w wyborze opcji. Wystarczy podać kilka słów szczegółów, aby ludzie nie musieli zgadywać, co próbowaliście i gdzie jesteście.
bmike

Punkt wzięty - przepraszam. Wynika to głównie z tego, że mam problemy z pisaniem na tablecie. Niemniej jednak wymyśliłem sposób na zainstalowanie systemu OSX na zewnętrznym dysku twardym, którego nie można użyć do uruchomienia komputera i uzyskania dostępu do głównego dysku twardego. Dziękuję za pomoc!
Awaria

Powodzenia. Optymalizujemy się, by nie zadawać pilnych problemów w rozwiązywaniu problemów, a zamiast tego optymalizować pod kątem problemów, o których myślałeś przez jakiś czas i po przeprowadzeniu pewnych badań nie możesz uzyskać przyczepności.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.