Co dokładnie „resetuje ustawienia sieciowe” w telefonie iPhone?


23

Używam „udostępniania Internetu” na moim Macu, ale ostatnio miałem problemy z podłączeniem iPhone'a 5 do wynikowej sieci WiFi. Czytałem porady online Settings -> General -> Reset -> Reset Network Settings na iPhonie, ale mogę znaleźć tylko bardzo niejasne informacje o tym, co to właściwie robi. Z nazwy brzmi to jak opcja nuklearna i zanim spróbuję, chcę się upewnić, że nie wpłynie to na moją zdolność do korzystania z sieci komórkowej.

Czy więc iPhone „resetuje ustawienia sieciowe” po prostu resetuje ustawienia WiFi, czy też resetuje ustawienia sieci komórkowej? Jeśli to drugie, czy istnieje niebezpieczeństwo, że usunie to wszelkie ustawienia zainstalowane przez moją firmę telefoniczną, powodując problemy z korzystaniem z usług internetowych lub telefonicznych za pośrednictwem sieci 3G lub 4G?

Odpowiedzi:


18

Według ta strona wsparcia Apple ,

Spowoduje to usunięcie bieżących ustawień sieci komórkowej i Wi-Fi,   w tym zapisane sieci, hasła Wi-Fi i ustawienia VPN.

Tak więc zresetuje opcje połączenia sieciowego i wpłynie to na łączność z Internetem , zarówno GSM / GPRS / EDGE / 3G / 4G, jak i WiFi, ale nie powinno to mieć wpływu na „klasyczne” usługi telefoniczne, ponieważ są one zazwyczaj automatycznie konfigurowane przez operatora i nie wymagają określonych ustawień w telefonie komórkowym.


1
W systemie IOS 9 sieci Wi-Fi, ale nie konta VPN, są również czyszczone na wszystkich komputerach Mac z tym samym kontem iCloud.
David Veksler
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.