Jakie są różnice między minimalizowaniem a ukrywaniem aplikacji?


22

W tle systemu Windows nie jestem pewien, jak minimalizować okna i ukrywać aplikacje. Jakie są różnice między nimi i kiedy chcesz zastosować jedną metodę w stosunku do drugiej?

Odpowiedzi:


29

Każdy ma swoje zalety i wady ... są to techniczne różnice między nimi.

Każdy atrybut będzie oznaczony literą „M” dla minimalizacji lub „H” dla ukrywania. Chociaż jest to bardzo subiektywne, dodam ten, który moim zdaniem jest lepszy

Ukrywanie okien:

 • M: Poszczególne okna można zminimalizować.
 • H: Wszystkie okna muszą być ukryte.

Dostęp do systemu Windows za pośrednictwem Expose:

 • M: Dostęp do systemu Windows można uzyskać poprzez Expose w dolnym rzędzie.
 • H: Nie ma możliwości uzyskania dostępu do okien aplikacji za pośrednictwem Expose.

Dostęp do okien za pomocą przełącznika aplikacji:

 • H: Windows jest przywracany dokładnie tak, jak podczas korzystania z przełącznika aplikacji.
 • M: Nie można przywrócić systemu Windows za pomocą przełącznika aplikacji.

Dostęp do systemu Windows za pomocą Docka:

 • H: Kliknięcie ikony dokowania (lub dowolnego okna w menu ikony) przywraca wszystkie okna aplikacji, z wyjątkiem tych, które zostały zminimalizowane.
 • M: Kliknięcie ikony aplikacji w doku otwiera tylko zminimalizowane ostatnie okno i tylko wtedy, gdy nie ma żadnych widocznych okien.

Lokalizacja ikony przełącznika aplikacji:

 • H: Ikona aplikacji przesuwa się na prawą stronę w przełączniku aplikacji, odsuwając ją na bok.
 • M: Ikona aplikacji pozostaje w tym samym miejscu, nawet jeśli wszystkie okna są zminimalizowane.

Wskazanie ukrytych okien:

 • M: Zminimalizowane okna są wyświetlane w doku, a diamenty są wyświetlane obok tytułu każdego okna. (Istnieje ustawienie Preferencje systemowe, aby ukryć okna przed pojawieniem się w doku).
 • H: Brak oznak, że aplikacja / okna są w ogóle ukryte, nawet diamenty nie pojawiają się obok tytułów okna. (Można to zmienić, uruchamiając w Terminalu:. defaults write com.apple.Dock showhidden -bool YES; killall DockMożesz to cofnąć, wpisując:. defaults delete com.apple.Dock showhidden; killall Dock)

Przełączanie fokusu na nową aplikację:

 • H: Po ukryciu aplikacji fokus jest przesyłany do innej aplikacji.
 • M: Nawet jeśli zminimalizujesz ostatnie okno aplikacji, nadal pozostanie ono skoncentrowane.

Inne różnice:

 • H: Nie możesz ukryć wszystkich otwartych aplikacji. Co najmniej jeden musi pozostać widoczny.
 • H: Jak zauważył @Ian, niektóre aplikacje zużyją mniej zasobów, gdy są ukryte.

@Nathan: Właśnie skompilowałem tę listę, pomyślałem, że może pomóc innym, niż pozostać tylko notatką dostępną tylko dla mnie. Wiem, że chciałbym mieć taką listę bez żadnego wysiłku z mojej strony. Zobacz także często zadawane pytania, w których It’s also perfectly fine to ask and answer your own question, as long as you pretend you’re on Jeopardy: phrase it in the form of a question.
podano

Rządzisz! To niesamowita odpowiedź. Widziałem już odpowiedź na to pytanie, ale nigdzie tak dokładnie, jak tutaj. Teraz chcę znaleźć sposób, aby żółty przycisk „ukrył” zamiast „zminimalizować”.
Chris Quenelle

1
Pamiętaj, że możesz ustawić ukryte aplikacje na przezroczyste ikony! Wystarczy umieścić to w terminalu:defaults write com.apple.Dock showhidden -bool YES; killall Dock
deiga

1
Świetny. Odpowiedź. Dodam do tego: to zależy od aplikacji, ale niektóre aplikacje zachowują się inaczej, gdy wiedzą, że zostały ukryte. Przykład: Mailplane zamyka główne okno, gdy jest ukryte, co zmniejsza jego pamięć i obciążenie procesora kosztem wolniejszego czasu ukrywania. Zawsze myślałem o „ukrywaniu” aplikacji jako ekwiwalentu OS X dla tła z niższym priorytetem procesu. Jest tam, ale nie jest interaktywny, więc system operacyjny nie musi mieć najwyższego priorytetu dostępu do procesorów, aby mógł działać.
Ian C.

Świetna odpowiedź. Jeden dodatek: możesz przełączyć się na zminimalizowane okna za pomocą przełącznika aplikacji. Możesz CMD + Tab do aplikacji okna, następnie dodatkowo nacisnąć ALT, a następnie zwolnić wszystkie klawisze. Nie działa to, jeśli w tej aplikacji jest otwartych wiele okien - nawet jeśli wszystkie są zminimalizowane, tylko jedno z nich zostanie przywrócone. UX mądry to prawie bałagan.
nem75

0

Jeszcze jedna rzecz do rozważenia: gdy są ukryte , aplikacje można przywrócić za pomocą kombinacji CMD-TAB . Ale kiedy to zrobisz, otworzysz wszystkie otwarte okna tej aplikacji.

Po zminimalizowaniu nie jest to możliwe. W czystym systemie OS X nie da się tego zrobić bez użycia myszy, przynajmniej o ile mi wiadomo. Używanie myszy jest uważane za spowolnienie przez wielu użytkowników.

Ogólnie rzecz biorąc, OS X jest zorientowany na aplikacje (a Windows ma drugie znaczenie), w przeciwieństwie do Windows, który jest zorientowany na okno. Wolę podejście zorientowane na okno (ponieważ potrzebuję okna do interakcji z maszyną, dlatego zależy mi na oknach), ale wymaga to narzędzi innych firm, takich jak Witch.


Zminimalizowane okno można wyświetlić za pomocą klawiatury, naciskając Cmd + Tabbing do odpowiedniej ikony, zwalniając klawisz Tab, a następnie naciskając klawisz Alt.
Matthew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.