Czego używać w zwykłym edytorze tekstu?


17

Piszę instrukcje do projektu i w pewnym momencie, dla pewnego warunku, trzeba zmodyfikować prosty zwykły plik tekstowy ascii.

W przypadku systemu Windows mogę im powiedzieć, aby uruchomili notatnik. Pomyślałem na Macu, że mogę użyć TextEdit, ale w wersji TextEdit używam domyślnych ustawień do zapisu RTF, który wprowadza wszystkie symbole RTF do pliku, co jest wysoce niepożądane.

Używanie emacsa lub vi z terminala nie jest czymś, co chcę obciążać użytkownika.

Jakie są alternatywy?


Nie trzeba używać Vima ani Emacsa z terminala, istnieją aplikacje GUI dla obu. W rzeczywistości polecam używanie MacVim.
Konrad Rudolph

Odpowiedzi:


32

Polecam korzystanie z TextEdit, ponieważ jest on darmowy i jest domyślnym edytorem tekstu w systemie OS X.

Musisz tylko nauczyć się skrótu klawiszowego (Shift-Command-T), aby przekonwertować bieżący plik na zwykły tekst.

Oczywiście inne edytory tekstu GUI istnieją na platformie Mac, ale należy je zainstalować z App Store lub z Internetu (zobacz inne odpowiedzi na wybór najbardziej popularnych).

W TextEdit istnieje nawet ustawienie pozwalające, aby wszystkie nowe dokumenty zaczynały się od zwykłego tekstu:

Ponownie, to ustawienie dotyczy nowych dokumentów, więc jeśli dokument jest już otwarty, ⇧⌘T (Format> Utwórz zwykły tekst) natychmiast konwertuje dokument w formacie RTF na zwykły tekst.


Jak mogę zmusić TextEdit do pisania zwykłym tekstem bez wchodzenia w preferencje? Kiedy wybieram save, widzę rtf, word, odt, html i kilka innych, ale nie zwykły tekst.
dr jerry

6
@drjerry Naciśnij cmd-shift-t, aby przełączyć na zwykły tekst
Alex

20

Moją rekomendacją byłaby niesamowita darmowa aplikacja TextWrangler od Bare Bones Software


TextWrangler to mój edytor.
CyberSkull

Całkowicie zgadzają się z Peter i CyberSkull, że TextWrangler jest doskonały i łatwy w użyciu. Cały czas przechowuję w nim kilka dokumentów, aby szybko uzyskać dostęp do informacji.
Bosque Bill

4

Jeśli chcesz korzystać z terminalu, możesz użyć nanodość prostego edytora tekstu, ale zwykle wystarcza, aby Joe Random mógł edytować podstawowe pliki tekstowe.


4

Polecam również TextEdit, ponieważ będzie tam, nie wymaga instalacji.

Jeśli potrzebujesz tylko zmodyfikować istniejący plik, a następnie nadając mu rozszerzenie .txt zapewni, że otworzy się on w TextEdit w trybie zwykłego tekstu, bez niespodzianek.


3

Jeśli chcesz czegoś za darmo, to najlepsza trójka to prawdopodobnie Sublime Text 2, Text Wrangler i TextMate.

Są również bardzo dobre do kodowania, ale z pewnością są odpowiednie jako zwykły edytor tekstu.


Tylko uwaga na temat Sublime Text 2: Ma kilka naprawdę fajnych funkcji dla rozwoju. Szczególnie podoba mi się „Minimapa”. Umieszcza kolumnę po prawej stronie edytora, która daje podgląd całego dokumentu, pozwalając szybko znaleźć sekcje kodu na podstawie wizualnych wzorów tekstu w dokumencie.
recklesscoder

Tak, to też bardzo mi się podoba. Kiedy po raz pierwszy go użyłem, główną rzeczą, która mnie złapała, była kolumna podglądu, o której mówisz.
Maurice Tempelsman

Jak oceniasz, że ST2 jest bezpłatny? „Sublime Text 2 można pobrać i przetestować za darmo, jednak należy nadal nabywać licencję”.
Daniel

Wszystko to oznacza, że ​​raz na jakiś czas, gdy zapisujesz dokument w ST2, pojawia się okno komunikatu z informacją „To jest wersja niezarejestrowana”. Po prostu kliknij „OK”, a następnie Cię nie będzie. To absurdalnie dobra wartość!
Maurice Tempelsman

2

Proponuję Sublime Text . Jest skierowany do programistów, ale może się przydać. Jest na to wiele pakietów i wtyczek.


1

Istnieje niekonwencjonalne rozwiązanie niezależne od platformy: Etherpad

Etherpad to internetowy edytor tekstowy zapewniający edytowanie tekstu w czasie rzeczywistym oraz importowanie / eksportowanie zwykłego tekstu, a także innych formatów.

Zainstaluj go na serwerze internetowym lub intranetowym i udostępniaj jako usługę wspólną edycję w czasie rzeczywistym. Wysyłaj łącza do dokumentów zamiast dokumentów.

Bezpłatne usługi testowe: http://beta.etherpad.org/

Więcej informacji: http://etherpad.org


0

Możesz także sprawdzić Notational Velocity lub wspaniały widelec nvAlt od Brett Terpstra. Sugeruję nvAlt. Synchronizuje się z Simplenote lub możesz zsynchronizować notatki poprzez Dropbox z urządzeniami mobilnymi i innymi komputerami.


0

Fasola jest dobra i darmowa: http://www.bean-osx.com/Bean.html . Przełączyłem się na to z TextEdit, kiedy ten zaczął mieć problemy z formatowaniem / wyświetlaniem z wieloma fragmentami tekstu, które kopiuję i wklejam z Internetu. Bean lepiej sobie radzi, nie pozwalając, aby tekst lub grafika zgubiły się na stronie z powodu dziwactw związanych z formatowaniem stron internetowych. Uwaga: Bean umożliwia otwieranie wielu dokumentów jednocześnie, ale menu Okno znajduje się w oknie Dokumenty i nie zawiera tytułów otwartych dokumentów; pozwala na przeglądanie otwartych dokumentów.


0

Tincta to darmowy i lekki edytor zwykłego tekstu dla komputerów Mac.

Ma kolorowanie składni, numery linii i otwiera wiele plików w trybie jednego okna. Powiedziałbym, że jest to idealne rozwiązanie, gdy sporadycznie potrzebujesz przeglądać lub edytować dokumenty tekstowe i jest bardzo łatwe w obsłudze dla początkujących użytkowników. (Uwaga: Jestem częścią zespołu programistów Tincta, ale jest darmowy i naprawdę dobry :-))


0

Editra na komputery Mac to najbliższa rzecz, jaką znalazłem w Notatniku Windows na Macu.

Jest również darmowy, open source i wysoce konfigurowalny.


0

@Ivana wspomniała o Smultronie, ale została oceniona (chyba), ponieważ poleciła również Notepad ++ w tym samym wątku, ponieważ Notepad ++ jest oprogramowaniem tylko dla systemu Windows.

Nie chcę kłócić się o zdanie negatywne, ale raczej dać szansę Smultronowi zająć wyższą pozycję niż ostatnia, ponieważ uważam, że jest to bardzo dobra odpowiedź na pytanie OP.


-2

Smultron i Notepad ++ to dwie bardzo dobre opcje. Oba używają zwykłego tekstu, więc nawet gdy użytkownik kopiuje i wkleja sformatowany tekst, formatowanie jest usuwane. Oba wyglądają znacznie ładniej niż MS Notepad.

Smultron to mały, bardzo łatwy w użyciu program mac.

Notepad ++ jest większy z wieloma dodatkowymi opcjami, takimi jak podświetlanie kodu dla wielu języków programowania, wyszukiwanie wyrażeń regularnych, porządkowanie kodu, zmiana wielkości liter na GÓRNE, niższe i prawidłowe oraz wiele, wiele innych możliwości ... Notepad ++ jest również dostępny dla systemu Windows.


2
N ++ jest tylko dla systemu Windows.
Konrad Rudolph
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.