Czy ktoś kiedykolwiek próbował użyć iPhone'a jako serwera WWW?


9

Tak, nie ma sensu używać iPhone'a jako serwera WWW, chociaż sprzęt można by wykorzystać na kilka interesujących sposobów, jeśli byłoby to możliwe. Możesz na przykład skonfigurować iPhone'a do wysyłania połączenia telefonicznego lub SMS-a ze wstępnie nagraną wiadomością do kogoś, kto, na przykład, wysyła swój numer telefonu za pośrednictwem interfejsu internetowego, który ma znaleźć się w książce adresowej.

Ponownie nie jest to zbyt przydatne, ale fajnie byłoby móc komunikować się z serwerem internetowym opartym na iPhonie. Kto wie? Może ktoś wymyśli w tym praktyczny cel!

Odpowiedzi:2

Tak, skonfigurowałem go na iPhonie, aby obsługiwał wiadomości głosowe. Dostanie poczty głosowej przez WinSCP było uciążliwe, więc stworzyłem mały interfejs internetowy, który pozwoliłby mi je pobrać, przechodząc na myiphone.local. Stamtąd mogę również pobrać moje zdjęcia.

Użyłem lighttpd jako serwera WWW (możesz go uzyskać od Cydii), sqllite i php do obsługi stron.

Złe jest to, że działa tylko wtedy, gdy iPhone jest włączony. Po wyłączeniu nie możesz już uzyskać do niego dostępu.

Istnieje również dynamiczna aplikacja o nazwie iDNS, której można użyć do ustawienia nazwy domeny dla iPhone'a.


Dopóki nie będę mieć wystarczającej liczby przedstawicieli na tej stronie, nie będę mógł komentować postów innych osób. Aplikacja serwerowca nie jest dostępna na całym świecie - jestem w Kanadzie i nie ma jej w sklepie z aplikacjami iTunes.

1

Chociaż jest to ustalona funkcja, a nie dokładnie to, czego szukasz (ale pokazuje koncepcję w działaniu), aplikacja HanDBase na iPhone'a zawiera serwer WWW - w ten sposób przesyłasz i pobierasz bazy danych, wskazując przeglądarkę internetową na iPhone'a.


1

Programiści mogą łatwo dodawać funkcje serwera WWW do swoich aplikacji na iOS za pomocą biblioteki CocoaHTTPServer . Aplikacje, które go wdrażają, często używają go, aby umożliwić użytkownikom przesyłanie danych między telefonami a dowolnym komputerem za pomocą przeglądarki, która jest w tej samej sieci Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.