Czy uniemożliwić komputerowi Mac łączenie się z niezabezpieczoną siecią Wi-Fi?


14

Jak mogę zapobiec łączeniu się mojego Macbooka z niezabezpieczonymi sieciami bezprzewodowymi?

Zaznaczyłem opcję „Poproś o dołączenie do nowych sieci” i usunąłem przestępczą sieć z listy Preferowane sieci w menu Zaawansowane> Wi-Fi.

Idealnie chciałbym umieścić na czarnej liście konkretną sieć na podstawie jej nazwy (a nie adresów IP, ponieważ istnieje wiele punktów dostępu o tej nazwie).

Mój system: Mac OS 10.8.3, Macbook Air 13 ", połowa 2011 r.


Co dokładnie rozumiesz przez niezabezpieczoną sieć bezprzewodową?
dn

Przez niezabezpieczoną rozumiem sieć „otwartą”, która nie wzywa nowych klientów do uwierzytelnienia. Tak jak w kawiarniach itp.
RobM

Odpowiedzi:


15

Komputer Mac automatycznie dołącza tylko do sieci Wi-Fi, które znajdują się na liście preferowanych sieci.

Jeśli niezabezpieczonej sieci nie ma na tej liście, nie dołączy do niej.

Jeśli chcesz otrzymywać monit o dołączenie do sieci, gdy żadna „znana” sieć nie jest dostępna, włącz opcję „Poproś o dołączenie do nowej sieci”.

Jeśli jednak nie włączysz opcji „Poproś o dołączenie do nowych sieci”, komputer Mac nie będzie automatycznie dołączał do niezabezpieczonych sieci, po prostu pozostanie rozłączony bez monitu.

Dlatego nie ma potrzeby „umieszczać na czarnej liście” sieci, ponieważ nie dołączy ona do niej, dopóki nie powiesz jej, aby do niej dołączyła. Niestety nie można również powiedzieć MacBookowi, aby nie przedstawiał go jako opcji. Najlepsze, co możesz zrobić, to hasło administratora, zanim będzie można do niego dołączyć:

Preferencje systemowe Wi-Fi


1
Załóżmy teraz, że wszedłeś w zaufaną MacDo Wi-Fisieć bezprzewodową, ponieważ ta jest zaufana. Teraz ta nazwa znajduje się na białej liście Wi-Fi. Co się stanie, gdy dotrzesz do innego miejsca, w którym znajduje się ta sama nazwa sieci bezprzewodowej, MacDo Wi-Fiale tym razem jest to całkowicie niezabezpieczona sieć bezprzewodowa (hasło administratora routera bezprzewodowego jest publicznie znane i kontrolowane przez złego faceta po drugiej stronie ulica ☹)?
Dan

Nie dołączy do tego. Dokładną sytuację miałem już wcześniej, kiedy zmieniłem sieć domową. Zachowałem ten sam identyfikator SSID, ale usunąłem hasło. Mój komputer Mac nie dołączy do niego automatycznie. Mógłbym dołączyć do niego ręcznie. Jednak dopóki nie usunę hasła z pęku kluczy, nie przyłączy się ono automatycznie. Możesz to łatwo przetestować samodzielnie, jeśli masz router Wi-Fi.
TJ Luoma,

Automatyczne połączenie nie powiodło się w drugiej sieci bezprzewodowej z powodu nieudanego uwierzytelnienia. Sugeruję przetestowanie 2 sieci z tym samym namei tym samym authentication. Pamiętaj, że w ten sposób zbudowana zostanie prawdziwa pułapka: nie przerażaj zdobyczy .
dan

2
OK, przetestowałem to. Utworzyłem inną sieć Wi-Fi przy użyciu tego samego identyfikatora SSID i hasła, co moja obecna sieć. Wyłączyłem Wi-Fi na komputerze Mac, a następnie wyłączyłem router, pozostawiając tylko nową sieć Wi-Fi o tej samej nazwie. Ponownie włączyłem Wi-Fi. Mój komputer Mac nie dołączył automatycznie do sieci trojanów. W rzeczywistości nie mogłem dołączyć do niego ręcznie. Jedynym sposobem, aby do niego dołączyć, było wejście, usunięcie identyfikatora SSID z moich znanych sieci i ponowne dodanie go. Nawet gdybym to zrobił, nie jest dla mnie jasne, co osiągnęłaby ta „pułapka”. Jeśli martwisz się tym, skorzystaj z VPN.
TJ Luoma,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.