Co oznacza kołowrotek obok wskaźników sieci na iOS?


7

Niedawno dostałem iPhone'a i na początku miałem problemy z połączeniem z Wi-Fi. Po chwili udało mi się go uruchomić. Teraz zauważyłem małe kółko obok ikony Wi-Fi, które obraca się, gdy schodzę w dół na osi czasu na Facebooku lub Tumblr.

Czy ten wskaźnik oznacza, że ​​właśnie się ładuje? A może używa sieci komórkowej?


Po prostu się ładuje; Cały czas to widzę, jeśli musi bardzo ciężko pracować, np. W aplikacji lub w sieci.
LB

Odpowiedzi:


9

Ikona wirującego kółka oznacza po prostu, że ma miejsce pewna aktywność sieci, np. Ładowanie nowych danych na Facebooku lub Tumblrze. Może to być nawet dostęp do danych w tle, np. Aktualizacja aplikacji ze sklepu, lub jeśli masz włączone odświeżanie w tle dla niektórych lub wszystkich aplikacji.

To nie ma nic wspólnego z którym sieć jest używany - na które należy sprawdzić komórkowej wskaźnik / Wi-Fi. Jeśli jest tam ikona Wi-Fi, oznacza to, że używana jest sieć Wi-Fi.

Warto również zauważyć, że aplikacje mogą dowolnie włączać i wyłączać wskaźnik, więc nie jest to w 100% niezawodny wskaźnik, że dane są faktycznie przesyłane. Źle zakodowana aplikacja może aktywować wskaźnik, ale w pewnych okolicznościach zaniedbuje jego dezaktywację.


2
Nie ma za co. Jeśli odpowiedziałeś na twoje pytanie, kliknij zielony znacznik wyboru obok odpowiedzi, aby oznaczyć je jako takie.
robmathers 27.04.13

-4

Po prostu zostaw to w spokoju, a zniknie. Miałem ten sam problem na telefonie i nie znikał przez około jeden dzień. Okazało się, że sprawdzam, ile miejsca zużyłem i wciąż ładuję wszystkie informacje.


1
Można zasugerować, że nie trzeba podejmować żadnych działań , ale należy także podać powód, dla którego wskaźnik się obraca, najlepiej z zewnętrznego źródła, które wyjaśnia jego zachowanie.
sayzlim,

Wyłącz i włącz ponownie. To zadziałało dla mnie.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.