Jak automatycznie podłączyć komputer Mac do Wi-Fi?


10

Mam Macbooka Pro z systemem Mac OS X, ale nie łączy się on automatycznie z Wi-Fi. Jeśli włączę Wi-Fi, muszę ręcznie wybrać sieć. Czy istnieje sposób na zmianę tego zachowania?


Chciałbym dodać, że to samo przydarzyło mi się (z MBA 2011, 13 ", 10.7.2), kiedy przechodzę z pracy do domu: w domu MBA nie może automatycznie połączyć się z moją - preferowaną - siecią, ponieważ jest jeszcze jeden „potężniejszy”, który jest pokazany jako pierwszy na liście sieci (chociaż jest to losowo…)
F_Jofre_A

czy kiedykolwiek znalazłeś rozwiązanie tego problemu? Mój laptop zaczął się tak zachowywać w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
Frazer Kirkman

To samo wygląda na to, że zaczęło się po aktualizacji systemu.
Maks.

Jeśli łączysz się z Wi-Fi „OK”, ale chcesz automatycznie ominąć monit o wyzwanie, zobacz apple.stackexchange.com/questions/45418/…
rogerdpack

Odpowiedzi:


3

Mac OS X powinien automatycznie dołączać do wszystkich znanych sieci, jak podano w aplecie sieci. Po wybraniu usługi Airport na liście połączenia sieciowego, możesz kliknąć przycisk Advanced , który wyświetli okno dialogowe, które pozwala wybrać preferowane sieci i je posortować.

pierwszy zrzut ekranu

drugi zrzut ekranu

Komputer Mac nie nawiąże połączenia automatycznie, jeśli nie znajdzie żadnej preferowanej sieci lub jeśli preferowana sieć wymaga „hasła” nieznanego komputerowi Mac.


Przepraszam, powinienem dodać, że sieć jest w preferowanych sieciach i hasło powinno być poprawne, ponieważ zostało wprowadzone automatycznie (otworzyłem powyższy ekran, a następnie dodałem nową sieć, wybierając sieć, z którą już byłem podłączony)
Casebash

Jeśli dostępnych jest więcej sieci, możliwe jest, że komputer Mac nie rozumie, z którym chcesz się połączyć (mimo że powinien być zgodny z priorytetami podanymi w preferowanych sieciach). Sprawdź, czy hasło jest prawidłowe; jeśli już ją wprowadziłeś, usuń sieć z listy preferowanych sieci i spróbuj ponownie się połączyć. Sprawdź także, czy router nie blokuje komputera na podstawie jego adresu MAC / IP.
kiamlaluno

1
Mam ten sam problem. Nie ma innej sieci, w moich Preferowanych sieciach jest tylko jedna.
Maks.

3

Spędziłem około 6 lat z 3 komputerami Mac z tego rodzaju nierozwiązanym problemem. Nie miałem go „na samym początku”, z niektórymi starożytnymi wersjami Mac OS X itp. W końcu postanowiłem przyjrzeć się bliżej i wygląda na to, że może to być jakiś „błąd” związany z dodatkowymi ustawieniami sieciowymi, które programy takie jak VMWare Fusion, VirtualBox itp. Pozostawiają na komputerze Mac.

Zasadniczo OS X uważa, że ​​komputer Mac jest podłączony do tych sieci i nie potrzebuje Wi-Fi. Na szczęście usługa automatyzacji cronod najdawniejszych czasów wydaje się nadal działać na obecnych komputerach Mac (przeczytałem kilka skarg, których nie ma) i dostałem ją do wykonania skryptu, aby połączyć się z Wi-Fi, jeśli zostanie odłączony. Jest to proces dwuetapowy. Najpierw uruchom sudo crontab -ew terminalu i wklej w tym edytorze:

SHELL=/bin/bash
PATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
MAILTO=user
HOME=/
*/1 * * * * /usr/local/bin/macWiFireconnect.sh

Najważniejszą linią jest ostatnia, która jest wykonywana macWiFireconnect.shco minutę, możesz ją zmienić, 1jeśli chcesz. Następnie skrypt wykonywalny macWiFireconnect.shwygląda następująco:

#!/bin/bash
SERVER=8.8.8.8
ping -c2 ${SERVER} > /dev/null
if [ $? != 0 ]
then
    networksetup -setairportnetwork en1 WifiName WifiPassword
fi

Włącz także skrypt, aby był wykonywalny.

sudo chmod 700 /usr/local/bin/macWiFireconnect.sh

Skrypt uruchamia więc polecenie networksetup, jeśli nie może połączyć się z Google.


2

W preferencjach Wi-Fi przejdź do karty zaawansowanej i przeciągnij swoją domową sieć Wi-Fi na górę listy. Pamiętaj, aby po zakończeniu zablokować ustawienia. To powinno połączyć się automatycznie po włączeniu AirPort.


Zrobione, że nie działa.
Maks.

1

Pomogło mi to ... Na liście sieci moja sieć domowa była faktycznie wymieniona dwukrotnie. Jedno wystąpienie było na górze, a drugie w dół listy. Przeniosłem drugą instancję na górę (obie instancje są teraz na górze) i teraz automatycznie łączy się z siecią domową.

Nie mogłem wymyślić, jak usunąć starą instancję, ale jak dotąd wydaje się, że obie mogą istnieć.

Mam nadzieję że to pomoże

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.