Finder nie wyświetla podglądów miniatur plików RAW


1

Od czasu aktualizacji do Lion (10.7.5) Finder nie wyświetla podglądów miniatur plików ARW. ARW to format obrazu Sony RAW (w moim przypadku pliki zostały wyprodukowane przez aparat Sony NEX-5 ). Finder wyświetlał miniatury w systemie Snow Leopard (10.6.8), ale już nie. Pliki ARW są otwierane jak zwykle przez aplikację Preview, ich podgląd jest pokazany w kolumnie podglądu Findera oraz w Quick Look. Tylko miniatury nie są wyświetlane.

Znalazłem google i stwierdziłem, że jest to znany problem, ale niestety nie ma niezawodnego rozwiązania. Ktoś to naprawił, usuwając pliki preferencji Findera ( ~/Library/Preferences/com.apple.finder.*), ktoś zainstalował najnowsze wersje iPhoto i „Aktualizację zgodności RAW”, a ktoś zgłosił, że zostało to naprawione tylko dla niego w aktualizacji ML 10.8.2.

Do tej pory mam:

  1. Naprawiono uprawnienia na dysku systemowym
  2. Usunięto pliki preferencji Findera i ponownie uruchomiono Findera
  3. Zainstalowane aktualizacje iPhoto (9.4.3) i Aktualizacja zgodności RAW (4.05)
  4. Tańcząc z tamburynem szamana

Ale wciąż nie ma szczęścia. jakieś pomysły? Czy aktualizacja do Moutain Lion to mój jedyny wybór? I czy to rzeczywiście pomoże?


Kilka komentarzy. Obsługa aparatu RAW to coś, co zmienia się stopniowo - więc możesz dodać dokładne wersje oprogramowania, edytując swoje pytanie. (np. zaktualizowałem wersję z 10.6.8 do 10.7.2 i mam zainstalowaną iPhoto w wersji Y). Postaram się wskazać ci zasoby, ale bez dalszych szczegółów możemy pomóc ci rozwiązać problem i być może go nie rozwiązać.
bmike

@bike Dodałem informacje o wersjach do mojego pytania. Podsumowując: zaktualizowałem OS X z wersji 10.6.8 do 10.7.5 i zainstalowałem iPhoto 9.4.3. Zainstalowałem także aktualizację zgodności RAW 4.05
Idolon,

Odpowiedzi:


1

Nieprzetworzona obsługa kamer jest czymś, co zmienia się niemal z każdą aktualizacją systemu operacyjnego. W szczególności Lion 10.7.0 obsługuje tylko niektóre kamery, a 10.7.1 dodaje więcej i tak dalej. Ponadto, zgodnie z tym artykułem KB na temat obsługiwanych aparatów Apple - podobnie niejasne jest to, że potrzebujesz określonych wersji Aperture lub iPhoto, aby nawet sprawdzić, czy twoje urządzenie wymaga aktualizacji obsługi RAW aparatu.

Wygląda więc na to, że Apple dodaje surowe wsparcie do systemu operacyjnego w połączeniu z posiadaniem wystarczająco nowej wersji iPhoto lub Aperture. Powiedziałbym, że możesz przeskoczyć do wersji 10.8.3 i zainstalować najnowszą wersję iPhoto ze sklepu Mac App Store, ponieważ uważam, że Lion celowo zmienił przetwarzanie RAW, aby wykluczyć wszystko, co nie było pewne, że jest obsługiwane zamiast 10.6 spróbuj narysować cokolwiek, a jeśli się zawiesi, niech tak będzie.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać na to 40 USD, opóźnij aktualizację do Mountain Lion i po prostu kup najnowszą wersję iPhoto (w razie potrzeby). W tym momencie możesz zadzwonić do pomocy technicznej Apple, ponieważ niedawno kupiłeś iPhoto (lub ewentualnie niedawno zakupionego Lion) i poprosić AppleCare o sprawdzenie, czy Twój model aparatu jest zgodny z wersjami oprogramowania. Otrzymujesz 90 dni bezpłatnego wsparcia dla oprogramowania za każdym razem, gdy kupujesz sprzęt lub oprogramowanie Apple, ponieważ chcą, abyś zaczął korzystać z nowego zakupu.


1

Udało mi się to naprawić. Oto historia.

Po uaktualnieniu iPhoto do wersji 9.4.3 i ponownym uruchomieniu Findera zaczęło wyświetlać się miniatury ARW. Czasami ... Ale czasami zamiast miniatur obrazu pokazywano ponownie czarne ikony, a wcześniej wyrenderowane kciuki również znikały.
Ręcznie usunąłem pamięć podręczną miniatur (w moim systemie było to zapisane w folderze
/private/var/folders/XX/YYYYYYYY/Z/com.apple.QuickLook.thumbnailcache/) i ponownie uruchomiłem system. Pomogło, ale tylko do czasu, gdy mój MacBook poszedł spać.

Potem znalazłem fajny artykuł na temat naprawiania problemów z szybkim przeglądaniem i uruchomiłem następujące polecenia:

qlmanage -r
qlmanage -r cache

Potem ponownie uruchomiłem Findera i wydaje się, że problem zniknął.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.