Czy mogę bezpiecznie ładować swój iPhone 4 regularnie przez noc?


34

Osoba dzwoniąca po raz pierwszy, słuchacz od dawna: widziałem to pytanie zadane na kilku innych stronach, ale bez „ostatecznych” odpowiedzi.

Witryna Apple poświęcona bateriom iPhone'a jest co najwyżej niejednoznaczna, a najbliższa odpowiedź na pytanie brzmi, że dobry miesięczny cykl jest dobrym pomysłem. (odniesienie)

Jak myślisz - czy negatywny wpływ ma wielokrotne ładowanie iPhone'a 4 w nocy? Czy wpływa to negatywnie na wydajność baterii w długim okresie? A może jest jakiś układ / oprogramowanie, które wyłącza ładowanie po doładowaniu baterii, chroniąc w ten sposób hermetycznie zamknięte małe źródło zasilania?


1
Nawet gdyby odpowiedź brzmiała „nie”, czy naprawdę zmieniłbyś swój styl życia? Nadążanie za rytuałem ładowania telefonu będzie bardziej niepożądane niż szybsze niszczenie baterii.
Alexander - Przywróć Monikę

@XAleXOwnZX - To w pełni zależy od osoby. Ponadto zmiana stylu życia może być odwrotna do tego, co myślisz: Nie ładuję telefonu co noc.
Nicolas Barbulesco,

Odpowiedzi:


24

Cały ten szum o tym, jak ładować akumulatory, jest zdmuchnięty nieproporcjonalnie.

Chociaż niektóre akumulatory (nie pamiętam dokładnie, które typy) mogą mieć dłuższą żywotność, jeśli są ładowane przy „optymalnych” szybkościach i temperaturach, w rzeczywistości wydaje się, że nie wydłuża to znacznie żywotności. W jednym z artykułów naukowych, które przeczytałem, stwierdziłem, że jeśli naładujesz urządzenie w około 17 stopniach od 0% do 75%, możesz wydłużyć żywotność o około 1/5 całkowitej żywotności.

Ładowałem urządzenia przez kilka dni, a iPod Nano był podłączony od miesięcy i ładuje się tak samo jak moje inne nano (mam dwa), które prawie nigdy nie są używane i ładowane tylko sporadycznie.

Podsumowując, po prostu rób wszystko, co jest dla ciebie wygodne.

EDYCJA: Oto kilka linków do stron Apple związanych z ich bateriami iPhone'a:


16

Przede wszystkim iPhone korzysta z baterii litowo-jonowych, dlatego należy postępować zgodnie z tymi samymi wskazówkami, co w przypadku baterii laptopa. Spójrz na to i to na SuperUser.

Dwie najbardziej szkodliwe rzeczy dla akumulatorów litowo-jonowych to głębokie rozładowanie i ciepło. Głębokie rozładowanie ma miejsce, gdy używasz urządzenia, aż się wyłączy, a następnie zaczekaj i spróbuj je włączyć. To zła praktyka - powinieneś przestać korzystać z baterii i pomyśleć o jej naładowaniu, jak tylko urządzenie wyłączy się po raz pierwszy. Głębokie rozładowanie może poważnie uszkodzić akumulator. Podobne akumulatory są używane w profesjonalnych elektronarzędziach Bosch, takich jak wiertarki i sterowniki. Oczywiście bateria jest sercem takiego narzędzia. Gdy ciągle używasz narzędzia, jego akumulator może nagle się rozładować, a następnie narzędzie się wyłączy - przytrzymasz przycisk wciśnięty, ale narzędzie przestanie się obracać. Instrukcja mówi wyraźnie, że nie należy próbować zwolnić przełącznika i nacisnąć go ponownie, aby spróbować ponownie uruchomić narzędzie - zgodnie z instrukcją, która może uszkodzić akumulator.

Ciepło obniża żywotność baterii. Ciepło pochodzi z pozostawienia telefonu pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych , noszenia go w kieszeni blisko ciała podczas upałów, umieszczania go obok grzejnika i tak dalej.

Oczywiście nie powinieneś robić głupich rzeczy, takich jak przekłuwanie, palenie, krótkie przerywanie i upuszczanie iPhone'a. Wszystkie inne czynniki, takie jak częstotliwość ładowania, będą miały bardzo ograniczony wpływ na żywotność baterii. Nawet instrukcje obsługi elektronarzędzi Bosch nigdy nie wspominają o tym, jak często dobre lub złe jest ładowanie akumulatorów.


1
Apple zaleca pełne rozładowanie baterii od 100% do 0% raz w miesiącu. Wydaje mi się, że różni się to od głębokiego rozładowania, ponieważ nie wspominają o próbie włączenia urządzenia na poziomie 0%.
Rozsądny

@Senseful: Tak, to nie jest głębokie rozładowanie, to tylko normalne użycie.
sharptooth

4

Każdy „cykl” ładowania jest rejestrowany w oprogramowaniu telefonu (tak samo na MacBooku). Jeśli uważasz, że problem dotyczy baterii (i nadal jest objęty gwarancją), Apple sprawdzi liczbę cykli ładowania i podejmie decyzję w tej sprawie.

Oto dość interesujący, dogłębny artykuł z 2007 roku na temat podejścia Apple do „cykli ładowania”: http://www.macworld.com/article/58916/2007/07/iphonebattery.html

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.