Jakiego rozmiaru powinien być obraz tła, aby Apple Configurator umieścił go na urządzeniach z iOS?


8

Chcę skonfigurować niestandardowe tła dla systemu iOS i za pomocą Apple Configurator przeciągnąć obraz do karty ekranu blokady preferencji, a narzędzie przycina obraz dla mnie.

Biorąc pod uwagę, że istnieją iPhone'y 4S i wcześniejsze, iPhone'y 5 oraz iPady - jestem trochę zdezorientowany, jak przygotować obraz, aby zrozumieć, co zostanie przycięte dla każdego ekranu, zarówno w poziomie, jak i w pionie .

Widzę tylko układ pionowy i nie jest jasne, czy narzędzie pokazuje mi kadr w rozmiarze iPhone 5 lub iPhone 4 S (lub jakiekolwiek układy poziome).

Czy istnieje książka, blog lub przewodnik pomocy, który wyjaśnia, jaki rozmiar obrazu najlepiej zastosować do tego dostosowania ekranu blokady, aby móc wstępnie zaplanować obszary kadrowania dla każdego ekranu rozmiaru? Jeśli nie, to czy ktoś wykonał pracę, aby wiedzieć, które obszary są widoczne na bieżących urządzeniach z iOS, gdy przygotujesz je automatycznie za pomocą Apple Configurator?

Odpowiedzi:


13

Prawdopodobnie najlepiej, jeśli sam przycniesz zdjęcia. Oto liczby pikseli, które działają najlepiej dla każdego rozmiaru ekranu:

Urządzenia z systemem iOS: rozmiary wyświetlania

  • 320 × 480 pikseli: iPhone (1. generacji), iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod touch (1. – 3. generacji)
  • 640 × 960 pikseli: iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch (4. generacji)
  • 640 × 1136 pikseli: iPhone 5 / 5s / 5c, iPod touch (5. generacji) Wyświetlacz Retina
  • 1024 × 768 pikseli: iPad, iPad 2, iPad mini (bez siatkówki)
  • 2048 x 1536 pikseli: iPad Air, iPad mini i iPad (3. – 4. generacji), wszystkie z wyświetlaczem Retina

Zautomatyzuj zmianę rozmiaru za pomocą Automatora

Automator umożliwia łatwe kadrowanie zdjęć. Zobacz mój zrzut ekranu poniżej, aby uzyskać wyjaśnienie i po prostu kliknij akcje razem.

Możesz zautomatyzować zmianę rozmiaru zdjęć za pomocą Automatora, jeśli nie żądasz wybrania fragmentu zdjęcia.

Pamiętaj, aby użyć „obrazów kadrowania” z „skalowaniem przed kadrowaniem: Skaluj do krótkiego boku”:

Po zakończeniu przepływu pracy możesz dodać tysiące obrazów i pozwolić, aby komputer Mac wykonał pracę. Zostaniesz poproszony o wybranie zdjęć (patrz pierwsza akcja).

Po prostu dostosuj rozmiary dla odpowiedniego urządzenia. Możesz także połączyć to w jeden przepływ pracy. Wystarczy zduplikować trzy ostatnie kroki i zmienić sufiks ( _iphone5) w akcji „Dodaj tekst”.

Oto przykładowy obraz *, który przeszedł przez mój obieg pracy Automatora.

Oryginalny:

Wynik:

Zmiana rozmiaru za pomocą aplikacji

Możesz użyć bezpłatnej aplikacji Ensoul Wallpapers z Mac App Store. To pozwala wybrać ekstrakt obrazu.

Twórca innej aplikacji ( deko ) dokumentuje przesunięcia subpikseli, które mogą mieć zmiany paralaksy na stronie http://dekoapp.com/parallax/


Mam nadzieję, że moja odpowiedź pomoże ci rozwiązać problem dotyczący rozmiaru obrazu i sposobu zmiany jego rozmiaru. Niestety nie widzę opcji ustawienia obrazu tła w Apple Configurator (wersja 3.5 (289)).

* zdjęcie wykonane przez interfacelift.com


Woot! Przesunąłem liczbę pikseli na górę. Eksperymentuję z kilkoma zdjęciami, ponieważ dałeś mi punkt wyjścia. Prawdopodobnie będę edytować w „opinii”, gdy zobaczę, jak działa ładowanie tego samego obrazu na wszystkie 4 urządzenia, gdy Apple przycina je dla różnych wersji. To niesamowita i szczegółowa odpowiedź. Dzięki!
bmike

Mam tapetę na iPhone'a 5S, który jest zarządzany przez MDM, i ma 640 x 1136. Ale za każdym razem, gdy ustawiam tapetę przez MDM, wyświetla się powiększony, mimo że ma prawidłową rozdzielczość. Jakieś obejścia?
shim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.